Skocz do zawartości

Kierownica po prawej


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

że minister(jakiś) ma prawo w drodze wyjątku dopuścić taki pojazd.

Minister Infrastruktury może wydać zgodę na odstępstwo od warunków technicznych tak jest np. z zamiatarkami które mają kierownicę po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Qnick

    8

  • SZYMON-OSKP

    6

  • drogba

    4

Wiesz co,zaczynam Ciebie o coś p$&(($&*@ć.... :x:D

O prowadzenie notatek? :D

(zabij

Tia ,dopiero by było że się czepiam :D , a tak na poważnie mogło wyglądać tak:

Na podstawie PoRD art.67 ust.1 zezwala się na odstępstwo od warunków technicznych- rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 DZ,U.32 § 9 ust.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie PoRD art.67 ust.1
67

1. Minister właściwy do spraw transportu może w indywidualnych, uzasadnionych przypadkach

zezwolić na odstępstwo od warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać pojazdy.

Być może dobrze prawisz. Naprawdę nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i ja, że zgodnie z Dz.U. 137 z 2007 poz 968 § 11 ust 1 pkt 30 zapis w adnotacjach urzędowych DR mówi "...m) "ODSTĘPSTWO ... " - podając skrótowo, który z warunków technicznych został objęty odstępstwem i w jakim zakresie, z wyłączeniem numeru silnika - dotyczy pojazdów dopuszczonych do ruchu w drodze indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych, zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy,..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy przyjeżdza do mnie pojazd na badanie z kierownica po prawej stronie rok produkcji 1986 pierwsza rejestracja w kraju 1991rok . Co byście w tej sytuacji zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik negatywny i dowidzenia.

A tak na marginesie to co to za głupie pytanie ,na dzień dzisiejszy jeszcze nie mogą takie samochody jeżdzić po polskich drogach z tablicami naszymi.

Chyba że pojazd zabytkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie faktycznie głupie ale jeden gość próbował mnie przekonywać , że wszystko jest w porządku i twierdził że ten pojazd ma odstępstwa . Wykonałem telefon do WK w którym pojazd jest zarejestrowany no i się okazało że odstępstw brak. nie wykonałem badania gość próbuje gdzie indziej . Byłem ciekawy waszego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście w tej sytuacji zrobili?

 

Przeprowadził badanie wystawił negatywa, zatrzymał DR i sprawa do wyjasnienia kto i dlaczego go już zarejestrował w kraju :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z czymś takim ale był na angielskich blachach i jezdziły nim zakonnice gdyż dostały go od jakiejś fundacji z Anglii i tam miał robione badanie

Ale żeby na naszych numerach i dopuszczony do ruchu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica po prawej stronie rok produkcji 1986 pierwsza rejestracja w kraju 1991rok

a jednak cuda się zdarzają ,,,

 

[ Dodano: 10-11-2010, 12:01 ]

wszystko jest w porządku i twierdził że ten pojazd ma odstępstwa

widać z takim przekonaniem ten pojazd od kogoś kupił a Wy mu tu chcecie teraz zamieszać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to co to za głupie pytanie ,na dzień dzisiejszy jeszcze nie mogą takie samochody jeżdzić po polskich drogach z tablicami naszymi.

Chyba że pojazd zabytkowy

No moment. Kolega pewnie chciał date zweryfikować. Przed 1985 może być kierownica po prawej i nie musi być zabytkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki luket date znałem ale wiesz jak to w naszych przepisach niczego nie możesz być pewny , a może we wczesnym postkomuniźmie można było rejestrowąć takie wozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z czymś takim ale był na angielskich blachach i jezdziły nim zakonnice gdyż dostały go od jakiejś fundacji z Anglii i tam miał robione badanie

Ale żeby na naszych numerach i dopuszczony do ruchu :shock:

 

Zakonnice to mogą mają odstępstwo od zwierzchnika :):razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kto ten absurd dopuscił :razz::razz::razz:

 

no właśnie . Który to WK taki mądry , bo już nie wspomnę o diagnoście.

 

[ Dodano: 10-11-2010, 23:46 ]

Co byście w tej sytuacji zrobili?

 

Przeprowadził badanie wystawił negatywa, zatrzymał DR i sprawa do wyjasnienia kto i dlaczego go już zarejestrował w kraju :-x

 

i tak się powinno robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w związku z kierownica po prawej, miałem ostatnio gościa który chciał zarejestrować "przekładańca". Jak dowiedział się co będę chciał to tak się "zburzył" :razz: że w końcu powiedział, że naskarży na mnie w starostwie bo nie chce mu zarejestrować (nie mylić z wykonaniem badania) :D a przecież on kilka lat temu zarejestrował taki sam pojazd (tylko na innej SKP 8) ). Powiedziałem, że jak dostarczy wszystkie niezbędne dokumenty + faktury za części których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu to pojechał do dealera po kwit że producent dopuszcza robienie przekładek i zagroził że na pewno do mnie wróci na badanie na które czekam teraz z niecierpliwościa. :lol::lol::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu powiedział, że naskarży na mnie w starostwie bo nie chce mu zarejestrować (nie mylić z wykonaniem badania)

 

A zapraszamy gościa - w końcu też jest miło jak urzędnik z WK zadzwoni do diagnosty z pochwałą za znakomitą postawę podczas wykonywania badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.