Skocz do zawartości

Szkoła AUTO


Bogusław Maćkowski

Mam prawo jazdy:  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym wypadku nie jest to reklama Szkoły Auto Skody tylko chęć doskonalenia przeze mnie umiejętności kierowania.

 

Mam prawo jazdy od 1988r. tj od 22 lat jednak marzy mi się by wzbogacić swoje umiejętności o to czego uczy Szkoła Auto Skody.

 

W chwili obecnej jeszcze nie stać mnie na to, ale odkryłem już zwyczaje kilku krajów europy w zakresie prowadzenia pojazdów i obowiązujących w nich przepisów.

 

Po bezpłatnym zalogowaniu się, można przejrzeć poszczególne filmiki by na końcu wziąść udział w quizach.

 

Udało mi się poznać już Anglię. Jest to trochę czasochłonne ale warto. Przede mną jeszcze Austria, Chorwacja, Dania, Niemcy i Szwecja.

 

Program patronuje Auto Świat.

 

http://www.szkola-auto.pl/

5ae1a434aedb6_SzkoaAuto.jpg.cdc5c9f525611bbf3a895900dc013752.jpg

adac.jpg.4e3f6695e7486dbf4202b2574038530d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nasze miasto stawia na takie różne dziwne projekty przyznam, że zafundowano nam w firmie szkolenie ze SzkołaAuto, ale z ECO-driveing'u. Nie wiem czy nie bardziej przydatne niż sztuczki z omijaniem przeszkody i takie tam, bo choć zapewne są momenty, kiedy taka wiedza się przyda, to przecież z założenia ma to dotyczyć sytuacji awaryjnych - oszczędna jazda to korzyści na co dzień - i to nie tylko dla kieszeni.

Nie będę się chwalił, że byłem najlepszy na kursie ;) W cyklu miejskim (!) wykręciłem średnie spalanie na poziomie 5 litrów (Octavią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie przekroczył 50 km/h :hihi: Bardzo trąbili?

 

Mniej więcej. Efekt na całej trasie był taki, że od tych jadących ok. 70 km/h byłem około minuty szybszy w ostatecznym rozrachunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord oscyluje na poziomie 3,9 l / 100 km dla Octavii 110KM - na dystansie ok. 400 km. Ale nie ma się czym tu chwalić - jazda była bez wyrazu, do 100 km/h itp.

 

Zużycie długo kręciło mi się (70% trasa / 30% Poznań) wokół 5,8 - co i tak uważam za niezły wynik - bo nigdy zawalidrogą nie byłem. Ale turbina - co jest normą VW - była już w naprawie.

 

Teraz zużycie mam ciut większe. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]danielg539 napisał/a:

4,2 l/100 km

A to z jakiego przebiegu

 

Takie zużycie wyszło z pełnego zbiornika paliwa - prawie 1200 km.

Wynik osiągnięty podczas codziennych dojazdów do pracy, bez jazdy na jakiejkolwiek dłuższej trasie. Trochę popnad 20 km jazdy po trasie ze sporym ruchem i dość licznymi skrzyżowaniami i 4-5 km jazdy w ruchu miejskim.

Turbina w moim aucie działa od 2000 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakiej pojemności zbiornik ??? , czy aby na pewno po przejechaniu 1200 km wlałeś dokładnie 50,4 litra paliwa ???

 

[ Dodano: 07-10-2010, 13:14 ]

4,7 to moje minimum bez klimy, by zejść niżej musiałbym faktycznie zrobić trasę stałą prędkością ok 90km/h,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to auto i jaki silnik ?

 

Citroen Xsara II kombi, 1,4 HDI 70 KM :) .

 

[ Dodano: 07-10-2010, 13:20 ]

I jakiej pojemności zbiornik ??? , czy aby na pewno po przejechaniu 1200 km wlałeś dokładnie 50,4 litra paliwa ???

 

Zbiornik 56 litrów, tankowany ciagle na tej samej stacji, to ilośc dolanego paliwa do pełna powinna byc za każdym razem porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen Xsara II kombi, 1,4 HDI 70 KM
Jestes dobry, juz myslalem ze jezdzisz AX

 

[ Dodano: 07-10-2010, 14:15 ]

trasę stałą prędkością ok 90km/h,,,
Mysle ze przy stalej predkosci 75 zszedlbym ponizej 4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.