Skocz do zawartości

Czy to wystarczy do zarejestrowania w polsce?


outkast86

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęcia niewiele wynika.

V5C to dowód rejestracyjny GB więc jeśli jest kompletny jest OK.

 

w mozilli działa, moim zdaniem to mało. musi by np mały i duży brif

:evil:

Od kiedy briefy są w Anglii? :D

Gwoli ścisłości, tylko w Niemczech jest dokument o potocznej nazwie brief, ale czemu jest uważany za 'mały' i 'duży' tego nie wie zapewne nawet najstarszy niemiecki góral ;) ... to pewnie jak z tłumaczeniem na polski Terminatora tj. "Elektroniczny Morderca" :lol:

Dla wyjaśnienia:

- Fahrzeugbrief to tzw. karta pojazdu.

- Fahrzeugschein to dowód rejestracyjny

Jak widzisz nie ma więc briefu małego i dużego!

Ponadto, dokumenty te występują TYLKO w Niemczech.

Nie ma briefów francuskich, duńskich, belgijskich itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do niemiec bo tego jest najwięcej i tak jak piszesz jest tam DR i KP czyli tak jak w polsce, ale DR wielkiej brytani miałem tylko raz i byl conajmniej 3 razy wiekszy od tego skana i mial wiele wiecej danych. Ponadto klient mial jeszcze inny papier (tez urzędowy) z danymi (nawet takie jak dB czy CO2). Co do pytania czy wystarczy to ok diagnosta dokona identyfikacji zrobi badania itp a w urzedzie powiedza ze brakuje jakiegoś świstka i co wtedy? Najlepiej do WK do informacji iść i zasiegnąć języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie ma więc briefu małego i dużego!

 

Nasi wymyślili nazewnictwo żeby nie łamać języka

 

Karta pojazdu -duży brief(bryf)

Dowód rejestracyjny- mały brief(bryf)

 

"Jak przy dziecku mówić po niemiecku"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko część dowodu rejestracyjnego. Mieszkałem tam kilka lat.

 

[ Dodano: 13-10-2010, 14:45 ]

Jest to nie wypełnieone potwierdzenie kupna samochodu. NEW KEEPER- nowy wlaściciel.

Wypełnia to właściciel pojazdu dla kupującego. Czyli to nie jest dowód rejestracyjny.

 

[ Dodano: 13-10-2010, 14:56 ]

Pozostałą wypełnioną część dowodu rejestracyjnego właściciel odsyła do DVLA czyli WK . W ciągu 2 dni podany w dowodzie new keeper/właściciel otrzyma cały nowiusieńki dowód rejestracyjny z nową częścią V5C . TERAZ MASZ CAŁY DOWÓD REJESTRACYJNY. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ MASZ CAŁY DOWÓD REJESTRACYJNY.

 

i tam jest czesc która jest przeznaczona na permament export która siwe wypełnia i odsyła do DVLA tyle ze nie wiem co sie dzieje dalej, czy przychodza jakies nowe dokumenty czy tylko V5C zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolego część na permanent export jest po to wysyłana do DVLA, ażeby pojazd został wyrejestrowany w UK, a zarazem pod adres właściciela nie będą przychodzić wezwania zapłaty haraczu za tax road UK. Pojazd nie ma powrotu -permanent-na zawsze do UK. Dlatego dowód angielski to dwie duże karty papieru .Odrywając poszczególne jego części informujesz co się dzieje z pojazdem dvla/WK. A właściciel cały czas ma tę główną część dowodu z kodem kreskowym i wypisanymi danymi. Tylko z tą częścią będziesz miał możliwość rejestracji w Polsce. Myślę, że ci choć troszkę pomogłem zrozumieć ich prosty tok myślenia bez zbędnych odwiedzin dvla/ WK. :D

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie koles ma 7 dni na dostarczenie mi kompletnych dokumentow potym czasie wysyłam odstepstwo od umowy gdyż miały być wszystkie papiery i wymogi potrzebne do rejestracji w Polsce bo jak na razie to na złom moge miec problem zeby sprzedac na cześci :cry:

 

P.S wiecie co oznacza ten "validation character E " chodzi o to E nie tlumaczenie angielskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pejo po prostu nie przerabiałem tej procedury, przypuszczam że wraca tylko potwierdzenie ze odebrali i ile jest czasu na wywiezienie autka

no to fajnie koles ma 7 dni
to nie koles tylko dvla dostarcza ci dokumenty u mnie trwało to dłuzej jak 7 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.