Skocz do zawartości

Wzór pieczątki stacji podstawowej - opinia MI


winerek

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ci będę pisał przyjedź z książkami to poczytamy

 

Nie dość, że uczeń by się niczego nie nauczył, to jeszcze nauczyciel by wszystko zapomniał ,,,

 

[ Dodano: 20-10-2010, 19:22 ]

robisz wszystko do 3,5t

 

c,d,e - (gaz,sprow., skier.) dostajesz z urzędu

h- (tabl.zn) w gestii starosty, może a nie musi Ci dać

a,f- (100, sam)- tylko OSKP

zmiany konstr.- tylko OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci będę pisał przyjedź z książkami to poczytamy i wszystkiego się dowiesz

Ja tam zawsze pod ręką ksiązkę /0.7/mam a jak będzie trzeba to i drugi tom sie znajdzie.. :D Kwestia tylko kiedy i gdzie...Pisalem to w innym temacie...

 

[ Dodano: 20-10-2010, 19:46 ]

jeszcze tylko 2 miesiące

To ja jeszcze 2 lata..

 

[ Dodano: 20-10-2010, 19:48 ]

Nie dość, że uczeń by się niczego nie nauczył, to jeszcze nauczyciel by wszystko zapomniał ,,,

Oj mogłaby ta nauka i tak się skończyć.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem rozporządzenie w tym zakresie się nie zmieniło, i dopóki się nie zmieni nic nie powinno być zmieniane na pieczątkach.

A to że oni sobie pisma piszą to niech sobie piszą, dziś piszą jedno a jutro napiszą co innego, tak jak to było w sprawie recyklingu, którym zajął się Janusz Weiss z Radia Zet , najpierw była opinia żeby nie przyjmować oświadczeń o recyklingu, a po interwencji Radia Zet za tydzień została wydana inna opinia, że można przyjmować . Tak wię :) c tu może być podobnie.

 

Jak zmienią rozporządzenie i podadzą nowe wzory pieczątek wtedy się zmieni. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem rozporządzenie w tym zakresie się nie zmieniło,

Fakt,

 

dziś piszą jedno a jutro napiszą co innego,

 

norma,

 

po interwencji Radia Zet za tydzień została wydana inna opinia, że można przyjmować

 

nie po raz pierwszy dziennikarze mogą więcej, niż ustawy i rozporządzenia ,,,

niewłaściwie zinterpretowane, niedoczytane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem rozporządzenie w tym zakresie się nie zmieniło,

Fakt,

 

Też mnie to zdziwiło, zacząłem nawet sądzić że może jest jakiś haczyk w rozporządzeniu albo że reszta Polski wydaje bez literek, ale skoro nikt takich nie używa ani nie widział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zdziwiło,

A co ja mam powiedzieć...????

ale skoro nikt takich nie używa ani nie widział...
To kiego grzyba my wczoraj cały dzień"dzięciolili"w tej sprawie...

Czyzby na zasadzie powiedziala kuma-kumie...!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że lepiej nie zmieniać tych pieczątek, bo jak takie zaświadczenie trafi do jakiegoś WK to napewno zostanie odwalone, i uznane za fałszywe, lub źle wystawione.

 

Za przykład podam wam SP BEŁCHATÓW gdzie pani odwaliła ząświadczenie pojazdu sprowadzonego z zagranicy za złe ponieważ nie jest wystawione przez SKp okręgową, tylko podstawową , ale to ze było rozszerzenie to juz nie widziała. Później tłumaczyła się ,że" ona nie musi się na tym znać".

To wyobraźcie sobie co by było jak by zaświadczenie było podbite pieczątkami, o których mówi pismo MI. :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie dlatego ich (dziennikarzy) podsłuchują, żeby wiedzieć co w trawie piszczy

no jeśli tylko dlatego, to biada temu państwu ,,,

To wyobraźcie sobie co by było jak by zaświadczenie było podbite pieczątkami, o których mówi pismo MI.

a tego, by Ona nie zauważyła, bo Ona wcale nie była bystra, tylko przedawniona,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

My też mielismy ostatnio odbiór po nowemu i z pieczatkami jest problem ,bo niky tego nie wie dokladnie ,czy maja być tylko ABTE,czy jeszcze małe cdeh.Mamy pelny zakres jako Pods.SKP.Mam pytanie ,czy taka stacja może wykonywać OBT ciagnikow wszystkich ,czy tylko do 3,5 t.Przedstawiciel TDT zasugerowal mi ,ze tylko do 3,5 t DMC.Mało bedzie takich ciagnikow i przyczep rolniczych... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niky tego nie wie dokladnie ,czy maja być tylko ABTE,czy jeszcze małe cdeh.

 

Pan NIKT może i nie wie, widać nie jest diagnostą. Ale Ty jako uprawniony powinieneś wiedzieć.

piecz1.thumb.jpg.1f64db7cb5377595ce044d57699073ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak rozumiem...tylko gdybyśmy byli na starych zasadach,bo stacja działa juz od ponad 10 lat,to mogliśmy badać wszystkie ciagniki.Czy to nie jest ich (TDT) naditerpretacja przepisow,bo co,wydłużylismy kanał ,ma ponad 12 m i teraz tylko ciagniki do 3,5 t (jakaś kara?). A co bedzie jak zrobie cieższy,zabiorą mi uprawnienia?...Jest załacznik nr 9 wzory pieczatek itd,a za nimi objaśnienia dużych literek np B-pojazdy samochodowe o DMC do 3.5 t...,tu wszystko ok i jasne.Ale literka T -ciagniki rolnicze ( bez określenia DMC).Pytanie ,czy to pomoże mi obronic sie przed sadem w razie godz W :) Moze ta dyskusja zmieni podejscie TDT do stacji otwartych po "nowemu".Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ta dyskusja zmieni podejscie TDT do stacji

Nie zmieni, gdyż przepisy są jasne ,,,

Przy ponownym odbiorze pytają wyraźnie, czy odbiór ma być po nowemu, jeśli zależało Wam na ciągnikach to mogliście zrobić po staremu do końca 2015 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Psuj,ja też tak myślę ,że tylko duze literyABTE.A doradz jeszcze, jaka kwadratowa pieczatka,tez tylko ABTE,czy tez male literki cdeh.? Ja mysle ,ze wzór z nr 2.W starostwie u nas chyba sie tego nie dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale literka T -ciagniki rolnicze ( bez określenia DMC).

 

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale literka T -ciagniki rolnicze ( bez określenia DMC).Pytanie ,czy to pomoże mi obronic sie przed sadem w razie godz W :)

Nie obronisz się ponieważ, "...44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany..." a stacja podstawowa (nowa) może badać "...1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t ...". Cytaty za PoRD art 2 i 83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABTE pojazdy do 3,5 t,motocykl,motorower ,sprowadzony zagranicy przed pierwsza rejstracja ,gaz,hak i ciągniki rolnicze do 3,5 t takze przyczepy tylko do 3,5t POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej jest to nie zrozumiale i dlaczego stacje po "staremu" mogą robić wszystkie ciągniki,niezależnie jak maja DMC,a "po nowemu " tylko do 3,5 t.Przecież kiedyś obowiązywały te same przepisy,te same literki-T z objaśnieniem ,jak w załączniku nr.9-T -ciagniki rolnicze i nie ma określonej masy.Co się zmieniło ,nic...moim zdaniem.Może tylko tyle,że stacja po nowemu jest dłuższa (12m) i ma lepsze warunki do badania ciągników i przyczep.Dziwne te nasze przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kiedyś obowiązywały te same przepisy,te same literki-T
Kiedyś stacja podstawowa mogła robić np pojazdy samochodowe do 3,5t dmc plus ciągniki rolnicze i przyczepy do łączenia z tymi pojazdami a teraz może robić wszelkie pojazdy o dmc poniżej 3,5t.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.