Skocz do zawartości

Ariel Atom


Devil

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd jest homologowany. Kategoria M1. Są rejestrowane w W. Brytanii przez producenta i odsprzedawane nabywcom. Wiem że w Niemczech sa rejestrowane bez problemów. Ten też jak widac został zarejestrowany w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "samochód" ma homologację drogową.

 

Myślę, że znalazło by się co najmniej kilka rzeczy za które nie dostałby badania :) , choćby niezalegalizowana przenia blacha, brak naklejki kontrolnej - ale to pierdoły. Mnie osobiście interesuje czy jest zachowany odpowiedni kąt opasania tylnego koła przez błotnik i czy ten "żyletkowy" spoiler (wygląda jak z gry gdzie rozjeżdża i sieka się autem zombie) też jest homologowany :D

 

Szczerze mówiąc myślałem, że to jedna z tych replik bez homo do samodzielnego montażu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś poruszyłem podobny temat tylko z pojazdem KTM i wiem że te samochodziki nie dostały homologacji w Polsce a na zachodzie są rejestrowane ( miedzy innymi Kuzaj ma takie autko zarejestrowane w Berlinie ). Dlatego myślę że przy homologowaniu Ariela pan Dziewulski użył swoich "szerokich pleców" :) ,albo ma odstępstwo z MI ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd posiada homologację brytyjską czyli jednego z krajów UE. Tak więc poseł w tym palców nie maczał. :)

Prawdopodobnie został zarejestrowany na podstawie dokumentów brytyjskich, lub po prostu zrobił przegląd przed rejestracją w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ten pojedzie napewno...Jak to Romet . :-D

 

http://www.motors.romet.pl/pl/news/art71.html

Widziałem ostatnio coś podobnego z silniczkiem spalinowym , zarejestrowane jako motorower ( sądzę po tablicy rej.) , z tyłu miał nalepkę z ograniczeniem prędkości 45km/h . Do pokonania miał lekką górkę - ledwo co się wciągnął z jedną osobą na pokładzie, a hałasu narobił przy tym.......- kolejny zawalidroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! To ten Ariel jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcą jeździć samochodami na kategorii B1. Po co "wybebeszać" 126-tki i Tico jeśli można kupić Ariela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Pytanie?Czy taki pojazd lub podobny zarejestrowany w Anglii(wszystkie dokumenty)przejdzie przegląd i będę mógł zarejestrować w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie?Czy taki pojazd lub podobny zarejestrowany w Anglii(wszystkie dokumenty)przejdzie przegląd i będę mógł zarejestrować w Polsce?

 

Pytanie przyszłościowe jak można się domyślać i pomysł na biznes komisowy.

 

Bo

... taki pojazd lub podobny ...
więc o jakich "wszystkich dokumentach" mowa skoro jeszcze nawet nie wiadomo jaki to pojazd ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To nie biznes komisowy.Zakup auta prywatnie dla siebie.

Auto podobne do Ariel Atom ,a dokładnie SDR V-Storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo! Wraz z quado-traktorami pęka następna bariera.

Tylko trzeba perfekt przetłumaczyć dokumenty, żeby się nie okazało czasem, że na wyspach takim wynalazkiem jeździ się tylko dookoła wioski, w której autko garażuje. Jakoś na drogach tego nie widać. Dla mnie, ta konstrukcja tak samo dziwna, jak obecne roadstery stylizowane na dawne czasy, a produkowane w manufakturach. Życie. Na homologację nie poradzę.

 

Na filmiku bliższe szczegóły podobnej konstrukcji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.