Skocz do zawartości
Norbert Jezierski

Zdrowa polska żywność - czyli wiem co jem ...

Rekomendowane odpowiedzi

Qnick

Niestety to wszystko prawda :sad: a potem mamy choroby jakie mamy. Ja już ponad 60 kg tego syfu zjadłem :o przez swoje życie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Na szczęście jakieś 70% wędlin mamy od mojego ojca, które sami robimy, często nawet z mięsa wyhodowanego u ojca a nie kupnego :) Czasem wolę kupić kawał łopatki i upiec sam a potem pokroić na chleb. Ale część i tak się niestety dokupuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz1971

Ja od roku uczę się trudnej sztuki ..

20100513162.thumb.jpg.ebcc5680a05df8bc2484c24bd997c98f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
Ja od roku uczę się trudnej sztuki ..

Pies jeszcze żyje to chyba nie idzie Ci najgorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gee

To ja powiem tak... Znów usmiech w kierunku tej Polski Be... pośle. Dlaczego? otóż Podlasie to w wielu miejscach kraina nieschemizowana, może bieda dała sie we znaki aby nie iść równym krokiem z innymi. Co z tego, ze mój sad nie rodzi owoców jak ze sklepowych półek, cóż że inne produkty nie sa tak dostojne? Jednak uważam, że zdrowa zywność jest w moim regionie do zdobycia. Pęd zycia, wygodnictwo nie sprzyja jednak do dbania o zdrowe zywienie. Od lat mam zaprzyjażnionych ludzi w z miasta , którzy uważają , ze nie do przecenienia są smaki naszych warzyw, owoców, mleka, jaj, mięsa...

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo/na+podaskim+stole/Cudze_chwalicie_-_Grzegorz_Rusak.htm

A co jest smutne?

Sama tez nie jestem bez winy często ulegam, poddaję sie biegowi czasu i ide na łatwiznę . Zwyczajnie - zakupy w markecie, sklepie... itd. Tez zajadam się ,,chemiczną szynką,, ,ktora po krotkim czasie staje sie cieknąca, śliska i fu....

O czym marzę .... To co zawsze u mojej mamy było na tapecie. Kumpiak. Dodam jeszcze coś , czego chyba też bardzo brakuje -chleb tzw swojski http://odkryjpomorze.pl/tinymce/magazyn_plikow/polecamy/chleb_pierszczewo_400.jpg - pieczony w piecu na drzewo.

http://www.wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyres/55010AED-B2DC-40BC-B054-3AF04D819818/26116/1.jpg

http://www.apetycik.pl/teksty.php?tekst=381&kat=38

No to se pomarzyłam.. . Kto wie? kto wie... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Jest szansa, że żadnej z tych rzeczy nie spróbuję ... :(

Ogólnie rzecz ujmując - wszystko schodzi na psy ... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
Jest szansa, że żadnej z tych rzeczy nie spróbuję ... :(

No nie żartuj sobie,ja właśnie będę wstawiał boczek do piekarnika(marynowany w/g przepisu pana Rusaka) a i buteleczka swojaczka się chłodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qnick

Ja już jestem zcywilizowany :-( ale mój tata nie :D i jak on zrobi wędlinkę (kiełbasa, boczek, szynki i inne przysmaki) na święta to aż normalnie nie ma takich słów żebym ja to mógł to tu opisać :viva: . Szkoda tylko że ja nie podejmuję tej pałeczki po nim i nie mam jak uczyć się od niego (nie mieszkamy razem ani nawet blisko siebie :-( ) , ale jak pojadę na święta to normalnie jest nie do opisania i chwała mu za to i nie tylko za to :pada: , nawet gorzałeczkę też sam zrobi i nic tylko czekać na święta a co najważniejsze można tej gorzały wypić wiadro i na drugi dzień nic człowiekowi nie jest poza tym , że jeździć nie wolno :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
Jest szansa, że żadnej z tych rzeczy nie spróbuję ...

No nie przesadzaj, takiej szyny to nie mam, ale swojskiej kiełbaski to możesz u mnie pojeść. Kiedy przyjeżdżasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski
Ja już jestem zcywilizowany :-( ale mój tata nie :D i jak on zrobi wędlinkę (kiełbasa, boczek, szynki i inne przysmaki) [...] , nawet gorzałeczkę też sam zrobi i nic tylko czekać na święta a co najważniejsze można tej gorzały wypić wiadro i na drugi dzień nic człowiekowi nie jest poza tym , że jeździć nie wolno :D:D:D:D

Przyjedź po prostu na następną imprezę - popróbujemy. Oczywiście wszystkie tatowe koszta jesteśmy w stanie pokryć. :D

Kiedy przyjeżdżasz?

Teraz znów mam, q, pod górkę ... :(

Ale kiedyś nie będę miał i przyjadę. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gee

Wiesz...Norbert pieca to ja nie przywiozę... Ale z tego bedzie jeszcze chleb , tak myślę- a Ty? :D

No jasne jak skończą się te wzniesienia... :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gee

Prahlad Jani to ma dobrze... Od 8 roku nic nie... Pustelnik ma 83 lata.Energię czerpie z medytacji...

http://www.youtube.com/watch?v=i7YNkjiHNxY&feature=player_embedded

[ Dodano: 05-12-2010, 16:31 ]

Polskie smaki górą... :D

http://www.sejmik.kielce.pl/miedzynarodowe-targi-rolno-spozywcze-grne-woche-2011-,23561.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi