Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy pow. 3.5t z silnikiem benzyowym.


fly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio była u mnie dyskusja odnośnie rejestrowania s. ciężarowego powyżej 3.5t z silnikiem benzynowym, przejrzałem dzienniki ust. i nie znalazłem nic (może słabo się przyłożyłem ::D ) na temat zakazu I rejestracji takich pojazdów, i jak postępować z już zarejestrowanymi.

Spotkaliście się z tym zagadnieniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spełnia wymagania odnośnie emisji na dzień pierwszej rejestracji to w czym problem, nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spełnia wymagania odnośnie emisji na dzień pierwszej rejestracji to w czym problem, nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie DMC.

 

Pod warunkiem, że silnik jest 4-suwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie idzie na ADR

 

oj, chyba tylko w niektórych przypadkach ,,,

 

[ Dodano: 17-11-2010, 15:46 ]

Silniki wysokoprężne są wymagane w :

EXII oraz EXIII,,,czyli FL, OX, AT mogą mieć benzyniaki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
czy samochod zasilany tylko gazem CNG lub tylko LPG to samochod z silnikiem benzynowym

 

Nie. Z benzynowymi ma co najwyżej to wspólnego, że wszystkie te silniki należą do silników niskoprężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy samochod zasilany tylko gazem CNG lub tylko LPG

a znasz takie samochody ???

jeśli znasz, to znaczy, że bezprawnie poruszają się po drogach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem taką pszczółką we wojsku przezycie nie do zapomnienia szczególnie jak brakło mocy pod górkę,ale na jedynce zawsze wyjechał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej jeżdżą wojskowe STARY 660

a daje sobie rękę uciąć że dzisiaj mało kto umiałby taka pszczółką pojechać - zmiana biegów na dwa i inne cuda techniki - pamiętam te czasy jak uczyłem się na takich eksponatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem taką pszczółką we wojsku

Nie Ty jeden :D

i wspomaganie w rękach

Mam niezapomniane wrażenia z jazdy po ciasnych uliczkach Warszawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wspomaganie w rękach :-D

 

Dobrze powietrza w koła nabijesz to nie żle się kręci . Czasami mam okazję pojeżdzić taką pszczółką super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy samochod zasilany tylko gazem CNG lub tylko LPG

a znasz takie samochody ???

jeśli znasz, to znaczy, że bezprawnie poruszają się po drogach ,,,

Dlaczego bezprawnie ?? a autobusy miejskie?? przecież tam są silniki wysokoprężne przerobione na CNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy samochod zasilany tylko gazem CNG lub tylko LPG to samochod z silnikiem benzynowym?

Nie powinno takiego być ,,,

 

[ Dodano: 23-01-2011, 10:26 ]

Dlaczego bezprawnie ?? a autobusy miejskie?? przecież tam są silniki wysokoprężne przerobione na CNG

 

Czytałeś poprzednie posty ???

 

[ Dodano: 23-01-2011, 10:50 ]

Dlaczego bezprawnie ??

a choćby dlatego, że badanie spalin powinieneś wykonać podczas zasilania gazem oraz paliwem bazowym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a choćby dlatego, że badanie spalin powinieneś wykonać podczas zasilania gazem oraz paliwem bazowym ,,,

tak ale jeśli pojazd jest dwu paliwowy. A jeśli to CNG jest paliwem bazowym ?? Jakoś nie kojarze przepisu który zakazuje produkcji pojazdów zasilanych wyłącznie gazem, co ciekawsze są instalacje LPG (do silników TFSI) które w trybie pracy na LPG zużywają jednocześnie benzynę ale tego nasze przepisy nie przewidują :) podobnie jak tylnych drzwi w nowej merivie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciekawsze są instalacje LPG (do silników TFSI) które w trybie pracy na LPG zużywają jednocześnie benzynę ale tego nasze przepisy nie przewidują :)

A silniki z zapłonem samoczynnym, zasilane dodatkowo gazem czy to LPG czy CNG, w których wymieszany z powietrzem gaz jest spalany razem z wtryśniętym paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciekawsze są instalacje LPG (do silników TFSI) które w trybie pracy na LPG zużywają jednocześnie benzynę ale tego nasze przepisy nie przewidują :)

A silniki z zapłonem samoczynnym, zasilane dodatkowo gazem czy to LPG czy CNG, w których wymieszany z powietrzem gaz jest spalany razem z wtryśniętym paliwem?

No i jak to sie ma do sperawdzenia emisji spalin osobno dla gazu i paliwa bazowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.