Skocz do zawartości

Wykreślenie nauki jazdy z dow. rej.


jasiu78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    8

  • max72

    4

  • Regan55

    4

co tam jest w Dz.U. to bym ministrem był!!

Nikt by nam nie podskoczył, jakbyśmy swego ministra mieli ,,,

 

6.6

do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego

(za warunki dodatkowe)

48,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy oświadczenie klienta złożone w WK i WK wykreśli na tej podstawie "L" z DR?

Obawiam się, że w żadnym WK na to nie pójdą, to trzeba widzieć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w żadnym WK na to nie pójdą, to trzeba widzieć

 

To niby dlaczego w wykazie opłat za BT nie ma stosownej pozycji cennika za takie BT?

Trochę nie logiczne jest pobieranie opłaty za to, że pojazd spełnia określone warunki, jak z góry wiadomo, że ich nie spełnia. Sprawdzenie przystosowania pojazdu zajmuje trochę czasu a sprawdzenie, że nie spełnia nie wymaga jest o wiele szybsze.

 

Jak należy postapić jak takie auto przyjeżdża na OBT? Czy należy dać "N" czy "P" na zaświadczeniu z dopiskiem, że nie spełnia dodatkowych WT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy okresowym jest pretekst, by wystawić zaświadczenie bez dodatkowej opłaty, wpis w uwagach , pojazd nie spełnia warunków dodatkowych dla "L" rezygnacja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli WK nie wykreśla na zasadzie oświadczenia klienta i chce zaświadczenia z BT to nic innego nie możemy zrobić jak tylko badanie dodatkowe z przepisu, który cytowałem (przepraszam pkt 8 a nie 9 )"...8) do nauki jazdy, pojazdu do przeprowadzania egzaminu państwowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 1 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 5 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;..." oraz pobrać opłatę z tym związaną z pozycji 6.6 cennika opłat (...do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego (za warunki dodatkowe)...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli WK nie chce wykreślić "L" na podstawie oświadczenia klienta to niech go skieruje na dodatkowe BT a wówczas opłata wyniesie 20 zł (poz 5.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz puścić na 5.1, gdyż dotyczy skierowanych ale na zagrożenie ,,,

 

Niby tak.

Czy nie wydaje sie Wam, że pkt 6.6 cennika jest źle sformułowany i powinno być: "Który ma być używany do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego (za warunki dodatkowe)". Było by podobnie jak w pkt 6.2; 6.3; 6.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik ma parę kwiatków

to fakt,,,

nie możemy skasowac za badanie którego nie ma

 

myślę, że jednak jest, Par 3.1.4 daje staroście możliwość skierowania na zagrożenie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Par 3.1.4 daje staroście możliwość skierowania na zagrożenie ,,,

 

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych

do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub narusza wymagania ochrony

środowiska - obejmuje sprawdzenie i ocenę ...

 

to nie to niestety... pkt 5.1 z cennika jest "martwy" i nie odnosi się do żadnego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
klient rezygnuje z "L" jakie zrobić badanie tzn.która pozycja z cennika i jaka opłata ?

 

Ja uważam, że skreślenia L powinien dokonać WK na podstawie oświadczenia klienta. Jeżeli WK nie zechce tak postąpić to niech wyda pisemne skierowanie na dodatkowe BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że skreślenia L powinien dokonać WK na podstawie oświadczenia klienta

 

A ja robię dodatkowe i piszę że nie spełnia warunków dla "L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię dodatkowe i piszę że nie spełnia warunków dla "L"

 

Dkładnie jakie BT robisz, która pozycja cennika?

 

Nie wiem na ile jest to wiążące ale Bogusław Maćkowski w relacji z ostatniego szkolenia

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=8257&postdays=0&postorder=asc&highlight=szkolenie&start=15

napisał:

16. Wykreślenie wpisu GAZ, TAXI, HAK, L tylko na oświadczenie właściciela. Nie ma badania po demontażu. W przypadku GAZ dopuszcza się skierowanie przez starostę na SKP pod kątem zagrożenia środowiska czywli wydech, analiza spalin i ewentualne wycieki
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.