Skocz do zawartości

Wykreślenie nauki jazdy z dow. rej.


jasiu78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    8

  • Qnick

    4

  • michal_k

    4

Nie wiem na ile jest to wiążące ale Bogusław Maćkowski w relacji z ostatniego szkolenia

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=8257&postdays=0&postorder=asc&highlight=szkolenie&start=15

napisał:

16. Wykreślenie wpisu GAZ, TAXI, HAK, L tylko na oświadczenie właściciela. Nie ma badania po demontażu. W przypadku GAZ dopuszcza się skierowanie przez starostę na SKP pod kątem zagrożenia środowiska czywli wydech, analiza spalin i ewentualne wycieki
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie umocowania prawnego takiego postępowania dopóty jest to literatura piękna, bo ja odeślę klienta do WK a WK na SKP bo oni nie uznają oświadczeń i się kręci standardowo po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.6. z cennika i tak jak piszesz że spełnia tak po zdemontowaniu sprzętu przestaje spełniać .

Moim zdaniem na dziś tylko to jest poprawne ,,,

Cytat:

16. Wykreślenie wpisu GAZ, TAXI, HAK, L tylko na oświadczenie właściciela. Nie ma badania po demontażu. W przypadku GAZ dopuszcza się skierowanie przez starostę na SKP pod kątem zagrożenia środowiska czywli wydech, analiza spalin i ewentualne wycieki

 

Póki co to jest propozycja zmian ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jest to wiążące ale Bogusław Maćkowski w relacji z ostatniego szkolenia

 

Na razie jest to gdybanie jak będzie to zapisane w Dz.U. to co innego podobnie jak z karta pojazdu to nie jest dokument odpowiadający DR (to co k..wa jest) przecież w KP jest wszystko to samo co w DR to po ch..j te karty są. Moim zdaniem to wszystko dąży do wyciągania kasy od ludzi za jakieś poświadczone ksera DR czy wypisy w rejestru pojazdu z W.

 

p.s. Przepraszam uniosłem się, a tu jeszcze nawet pracy nie zacząłem i pojadę taki nabuzowany to dopiero będzie się działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to jest propozycja zmian ,,,

 

Z tego co ja zrozumiałem to nie jest propozycja zmian tylko to są odpowiedzi na zapytania BM otrzymane z MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem to nie jest propozycja zmian tylko to są odpowiedzi na zapytania BM otrzymane z MI.

Tak, tylko kto każe urzędnikom WK to respektować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem to nie jest propozycja zmian tylko to są odpowiedzi na zapytania BM otrzymane z MI.

To sa tylko słowa...Gołe słowa i nic więcej... :razz:

Ja osobiscie stosuję poz.6.6. i adnotacja w zaswiadczeniu-dokonano demontazu itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i adnotacja w zaswiadczeniu-dokonano demontazu itp....

Nawet gdybyś nie dał adnotacji, to po to jest w uwagach możliwość wyboru "spełnia", "nie spełnia",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem to nie jest propozycja zmian tylko to są odpowiedzi na zapytania BM otrzymane z MI.

To sa tylko słowa...Gołe słowa i nic więcej... :razz:

Ja osobiscie stosuję poz.6.6. i adnotacja w zaswiadczeniu-dokonano demontazu itp....

 

Zgadzam się Reganku u mnie też tak robimy ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
ktoś był na spotkaniu

 

ja byłem

 

wykreślenie "L" badanie dodatkowe poz. 6.6

wykreślenie TAXI badanie dodatkowe poz. 6.2

wykreślenie HAK badanie dodatkowe poz. 7.1

w/w badania bez oceny tzn. wykreślamy art. 66 i w uwagach adnotacja o rezygnacji o w/w atrybutach

 

wykreślenie (rezygnacja) GAZ badanie okresowe wynik badania negatywny, badanie dodatkowe po wykreśleniu adnotacji w DR

 

takie zasady obowiązują w Łodzi, a przynajmniej do wydania następnego okólnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz z tym wykresleniem GAZU mi nie pasuje. Po co robić badanie OKRESOWE jak klient

przyjeżdza tylko na wykreslenie gazu.

 

[ Dodano: 08-09-2012, 13:05 ]

A jak już nie ma okresowego to chyba najpierw DODATKOWE wykreslenie gazu

a pózniej po wykreśleniu OKRESOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykreślenie (rezygnacja) GAZ badanie okresowe wynik badania negatywny, badanie dodatkowe po wykreśleniu adnotacji w DR

Tego to juz całkiem nie rozumiem... :razz:

W ramach OBT nie pobieram dodatkowych $$$$$...Wystawiam zaświadczenie,azymut do WK....Po wykresleniu powrót na SKP,autograf i stępel do DR i 1 zł do kasy...A moze cos nie teges... ::?::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach OBT nie pobieram dodatkowych $$$$$...Wystawiam zaświadczenie,azymut do WK....Po wykresleniu powrót na SKP,autograf i stępel do DR i 1 zł do kasy...A moze cos nie teges... ::? ::?

 

Wykonuję dokładnie w taki sam sposób :ok jak opisał Regan55,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz z tym wykresleniem GAZU mi nie pasuje.

 

[ Dodano: 08-09-2012, 13:05 ]

A jak już nie ma okresowego to chyba najpierw DODATKOWE

 

argumentacja WK jest taka że nie ma badania dodatkowego na gaz tylko okresowe (zresztą słusznie) w i związku z demontażem gazu istnieje niezgodność stanu faktycznego z zapisem w DR

można się z zgodzić lub nie ale tak mamy robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumentacja WK jest taka że nie ma badania dodatkowego na gaz tylko okresowe (zresztą słusznie) w i związku z demontażem gazu istnieje niezgodność stanu faktycznego z zapisem w DR

 

Nie ma dodatkowego na montaż, ale może być dodatkowe na demontaż, czyli np. opis zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może być dodatkowe na demontaż

 

jakie dodatkowe na demontaż?

 

czyli np. opis zmian

 

przy zmianach konstrukcyjnych można zrobić wynik badania P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.