Skocz do zawartości

Problem z rejestracją przyczepy rolniczej


fabko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problemy z rejestracją zakupionej przyczepy rolniczej, ponieważ wg pani z okienka z WK taki sam numer ramy jak mojej przyczepy, jest na innej przyczepie zarejestrowanej gdzies na innych numerach rejestracyjnych. Moja jest przyczepa Elbląg, a ta druga od producenta Sanok. Numer ramy jest czterocyfrowy, bez wyrózników, ponieważ przyczepa jest z roku 1965. Czy te same numery ramy moga się powtórzyć u różnych producentów ?

Straciłem już kupę nerwów, gdyz musiałem zrobić powtórne badanie techniczne przyczepy,zeby zdobyć zaświadczenie o zczytaniu numerów z natury i braku ingerencji w pole numerowe, po raz kolejny zapłacić za badanie, które juz raz zrobilem(50zł badanie techniczne+60 zł za zaświadczenie teraz).Dziś pani z WK znów mnie odesłała z "kwitkiem"- powód zaswiadczenie ze Stacji Kontroli pojazdów jest niewystarczające, potrzebna jest opinia rzeczoznawcy ,ktory ma stwierdzić,że są to faktycznie te numery na ramie,czyli kolejne pieniądze za to samo...

W związku z tym mam pytanie do Szanownych kolegów,czy Pani z wydzialu komunikacji ma prawo mnie tak odsyłac od Gawła do Pawła, skoro na przyczepie są faktycznie te numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te same numery ramy moga się powtórzyć u różnych producentów

W tym przypadku jak najbardziej mogą się powtórzyć,pani nie zwróciła uwagi że to są dwie różne marki z czasów gdzie jeszcze w przyczepach nie było VIN-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym przypadku jak najbardziej mogą się powtórzyć

 

W przypadku numerów 4 cyfrowych o zdublowanie numeru nie jest trudno.

Ciekawe czym motywuje pani z okienka swój tok postepowania. Jeżeli uważa, że nie można zarejestrować tej przyczepy to niech wyda decyzje odmowną z podaniem przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie potrafiła podeprzeć sie żadnym przepisem, jedynym jej argumentem był brak opinii rzeczoznawcy a gdy trochę ją nacinąłem,kazałą mi złozyć wniosek o rejestrację do ich prawnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy trochę ją nacinąłem,kazałą mi złozyć wniosek o rejestrację do ich prawnika

 

Nie do prawnika a na sekretariat. Wowczas WK z pewnościa się określi czego potrzebuje aby dokonać rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym motywuje pani z okienka swój tok postepowania.

 

Podejrzeniem wałka. Spokojnie, wyluzować trzeba trochę. WK są ostrożne w tej kwestii, bo stare przyczepy rolnicze to potrafią i ze 3 sztuki jeździć na tych samych papierach. Teraz jak weszły jednolite systemy i CEP jest to dopiero wyłapywane. Jeśli jest inny producent a numer "stary" czterocyfrowy to sprawę załatwisz pozytywnie. Trochę zrozumienia dla "drugiej strony". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak do prawnika przez sekretariat :)

Ale czemu dla tej pani takie jest dziwne,ze są takie same numery ramy u innego producenta, skoro to nie jest unikatowy VIN, tylko stary czterocyfrowy numer, patrzyła na mnie jak na przestępce, ktory próbuje zarejestrować wózek z przeszczepy za 500tys. zł :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.