Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

max72

oględziny stanu technicznego pojazdu

Polecane posty

Jackow
W tym roku cofnęliśmy jednej pozwolenie na działalność, bo przeprowadzała badania, korzystając z nielegalnych urządzeń - mówi Kądziela.

Wiesz może z jakie to były urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

nie, nie wiem, ale prawdopodobnie chodzi o brak legalizacji na analizator lub "pistolet"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow
prawdopodobnie chodzi o brak legalizacji na analizator lub "pistolet"

:shock: przez to podjęli by aż tak drastyczne kroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek777

nieżyciowy facet .chyba chce zabłysnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick

To ja nic nie piszę, bo jak napiszę że czasem zdarzy mi się wymienić żarówkę to mnie chyba zamkną :x (oczywiście wymieniam przed stacją ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEK GUZ

No cóż przykre a tyle się mówi o bezpieczeństwie,co komu szkodzi wymienić żarówkę czy sprawdzić zawieszenie czy chamulce :razz:

 

I w jaki sposób klient ma być zadowolony skoro juz od drzwi słyszy nie da rady :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
No cóż przykre a tyle się mówi o bezpieczeństwie

 

Widać w Łodzi jest bezpiecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

U nas dość regularnie właśnie takie akcje są przeprowadzane pod patronatem UM. Przeważnie właśnie na jasień/zimę - sprawdzenie świateł, opon itd. Przeważnie swój akces zgłaszają wszystkie stacje (no - poza jedna czy dwoma). Trwa to jeden dzień, przedtem jest nagłośnione w mediach itd. Uważam to za dobra praktykę, o ile spotyka się z akceptacją przedsiębiorców, a nie jest narzucana przez władze.

 

Łódź zawsze była "inna"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

a ja się rozmarzyłem, że napisali ustawę której nie można interpretować, nie muszę się pytać w jakim wydziale komunikacji będzie rejestrowany pojazd bo wszędzie obowiązują takie same zasady wykreślania art. 66 na zaświadczeniu, no cóż my może tego nie doczekamy ale nasi następcy :evil:

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

w artykule napisano że naczelnik podjął decyzję zgodnie z prawem.Czy ktoś może przytoczyć przepis że na SKP za opłatą np.20zł(tyle jest za ponowne spr.hamulcy.) nie można spr.klientowi skuteczności działania.spr.darmowego!!-np ust.światełWykluczam naprawy!!.

Takie decyzje nie poprawią stanu technicznego aut.Co sobie pomyśli klient o takim WK jak usłyszy od diagnosty -:zakazano sprawdzać -COKOLWIEK!!!.Gdzie ten klient ma pojechać ,na servis powiadacie -trzeba sie zapisać na termin, ceny ,i nie wszystkie posiadają tak kompleksowe wyposażenie .

W Poznaniu odwrotnie jak wspomniał Blakop frontem do klienta.My od siebie(skp_) też możemy robić takie akcje po uprzednim zgłoszeniu w WK.(mówimy o akcjach 2,3 dniowych ,a nie o pojedyńczym sprawdzeniu)

Czemu ta decyzja ma służyć???? :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
sprawdzenie świateł, opon itd.

Nie dowiemy się chyba, co powodowało ustawodawcą, że zakazał takich praktyk na SKP ,,,

 

[ Dodano: 27-11-2010, 12:31 ]

Czy ktoś może przytoczyć przepis że na SKP za opłatą np.20zł(tyle jest za ponowne spr.hamulcy.) nie można spr.klientowi skuteczności działania.Wykluczam naprawy!!.

Po pierwsze nie jest to ponowne sprawdzenie, po drugie czynność nie związana z badaniem technicznym. Zatem możemy to tylko robić na czarno ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Powiem tak - w sprawach rejestracji z Łodzią nigdy z nikim nie szło się tam dogadać. Tam zawsze był beton. Ale to teraz to już naprawdę... Mam nadzieję, że w Poznaniu będzie jednak "po staremu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

Po pierwsze nie jest to ponowne sprawdzenie, po drugie czynność nie związana z badaniem technicznym. Zatem możemy to tylko robić na czarno ,,,

 

Podaj podstawę prawną np.że nie mogę sprawdzić na SKP amorków za 20 zł,lub darmowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72
nie mogę sprawdzić na SKP amorków... darmowo

no właśnie to darmowo można podobnież traktować jako darowiznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Kazimierza Strumińskiego, naczelnika wydziału komunikacji i transportu w Sieradzu, łódzkie zakazy dziwią. - To jakiś absurd - komentuje. - A co, jeśli spali mi się żarówka i akurat będę mijał stację diagnostyczną? Bez sensu, że nikt mi nie udzieli pomocy. Ani w moim powiecie, ani w sąsiednich nie zabraniamy takich promocji. Dobrze, że kierowca ma możliwość bezpłatnego sprawdzenia auta. To sprzyja bezpieczeństwu na drodze.

To jest właściwe podejście do tematu ,mam pognać właściciela który dba o stan auta ?dla takich to powinny być drzwi szeroko otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
mam pognać właściciela który dba o stan auta

 

W mieście może poszuka ,a kto mu zbada te nieszczęsne amorki jak w obrębie 50km nie ma autoryzowanej stacji lub zakładu mechanicznego z urządzeniem do sprawdzania amortyzatorów. ????

 

z tą darowizną to bez przesady :-D ,ale kto mi zabroni zrobić remont kapitalny silnika za 1zł?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
z tą darowizną to bez przesady

Zgadza się,za poszczególne czynności mamy oddzielny cennik i idzie to jako usługa warsztatowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72
idzie to jako usługa warsztatowa.

 

"Wszystkie samochody, które wjeżdżają na stację, muszą wyjechać z niej z informacją o pozytywnym albo negatywnym wyniku kontroli - mówi Kądziela. I dodaje: - Stacja diagnostyczna to nie warsztat. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
to jako usługa warsztatowa.

 

Ja mam coś takiego w cenniku jako ceny umowne stawki te same jak za ponowne sprawdzenie :-) i jak ktoś chce to i owszem czemu nie. :-D

 

A WK jak narazie nic nie ma przeciw takim akcjom typu drzwi otwarte i sprawdzamy gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Stacja diagnostyczna to nie warsztat. "

To też na Stacji nie naprawiamy i całe szczęście że tylko pan Kądziela ma takie podejście do sprawy bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

"Na bieżąco kontrolujemy stacje diagnostyczne. W tym roku cofnęliśmy jednej pozwolenie na działalność, bo przeprowadzała badania, korzystając z nielegalnych urządzeń - mówi Kądziela. - Poza tym często na stacjach w ramach oszczędności zatrudniany jest tylko jeden diagnosta, a według przepisów, powinno być co najmniej dwóch."

 

Jak to sie ma do akcji promocyjnych??

 

Rajmund Kądziela, dyrektor wydziału komunikacji w Łodzi, potwierdza, że podjął taką decyzję. - Jest zgodna z przepisami

 

:?:

 

"Gdybym się na nie zgodził, straciłbym panowanie nad tym, co się dzieje u diagnostów"

 

U mnie ze zdrowiem ok!

 

Brak słów :razz::shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
nie, nie wiem, ale prawdopodobnie chodzi o brak legalizacji na analizator lub "pistolet"

Chyba będe musial pokazać to swoim...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Podaj podstawę prawną np.że nie mogę sprawdzić na SKP amorków za 20 zł,lub darmowo

Podstawa prawna to Dz. U. 2006 nr 40 poz 275 oraz przepisy o rodzaju działalności gospodarczej jaką prowadzą przedsiębiorcy prowadzący SKP ,,,

dopóki się te przepisy nie zmienią, możemy to robić tylko na czarno, bo zawsze inspektorzy TDT będą mieli rację ,,,

 

[ Dodano: 27-11-2010, 17:31 ]

Dodam tylko, że wymiana żarówki to niedozwolona naprawa, osobiście robię to na skp, choć serwis mam za ścianą i wiem, że robię niezgodnie z przepisami ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Dodam tylko, że wymiana żarówki to niedozwolona naprawa

 

:x:x:x bo się wyda że ja też. :lol::lol::lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.