Skocz do zawartości

kontrole na skp


agatha884

Rekomendowane odpowiedzi

witam, powiedzcie mi jak oragany kontroli na waszej skp sprawdzaja prawidlowosc wykonywania BT ?????????????????????????

 

Przyjeżdżają siedzą i patrzą :D ale przeważnie wtedy nikt nie przyjeżdża : :D

U mnie ostatnio 3 godz.

A i też ostatnio dwa dni siedziała policja akcja zima czy coś tam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie sprawdzaja wyrywkowo rejestrów badan ??? np. 2 miesiace ?

 

[ Dodano: 30-11-2010, 13:56 ]

heheh... a do mnie maja przyjechac .... tylko zastanawiam sie czy rejestry sprawdza i warunki lokalowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w rejestrach na co patrza ??

 

Na poprawność wyznaczania terminu NBT, sprawdzaja opłaty jakie były pobierane za BT, adnotacje o nr decyzji TDT w przypadku aut z zasilaniem gazowym, poprawność wystawianych zaświadczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w rejestrach na co patrza ??

 

Na poprawność wyznaczania terminu NBT, sprawdzaja opłaty jakie były pobierane za BT, adnotacje o nr decyzji TDT w przypadku aut z zasilaniem gazowym, poprawność wystawianych zaświadczeń itp.

 

Toż samo u mnie plus dokumentacja urządzeń :ok

 

[ Dodano: 30-11-2010, 15:12 ]

a sprawdzają wam warunki lokalowe ????????????????????????

 

Mniej więcej tak czyli temp.na stacji,wentylacja,oświetlenie itp. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrole ze starostwa miałem w zeszłym tygodniu sprawdzali warunki lokalowe i sanitarne,zabezpieczenie pieczątek i dokumentów, rejestr badań, poprawność opłat i wystawianych zaświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdzali w czerwcu jak byli ze starostwa i TDT

To była zwykła kontrola czy odbiór, bo coś często te kontrole u Ciebie.Chyba Cię lubią. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że jak są oni to nie ma klientów

czy to taki wielki problem? :oops:

u nas jak byli na odbiorze z TDT to tak zestresowali kolegę, że zapomniał zrobić kilku punktów ( nie powinienem tego pisać :x ) mało istotnych.

Stwierdzenie inspektora: Pan nie powinien być diagnostą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, powiedzcie mi jak oragany kontroli na waszej skp sprawdzaja prawidlowosc wykonywania BT ?

 

Odpowiadając na pytanie jakie więc oceniać wykonywanie badań może na dzień dzisiejszy (gdyż to ulegnie zmianie w uodp):

1) przedstawiciel Starosty po uprzednim zawiadomieniu, lub w razie podejmowania kontroli w ramach przeciwdziałaniu zagrożenia życia i zdrowia lub zagrożenia BRD i ochr środ. bez zawiadomienia w ramach ustawy o sdg,

2) przedstawiciel TDT pod warunkiem podpisania porozumienia ze starostą o powierzeniu uprawnień kontrolnych, po uprzednim zawiadomieniu,

3) policja sama lub z udziałem starosty bez zawiadomienia.

 

Nie znam więcej organów kontrolnych mogących oceniać pracę diagnosty.

 

JAK?

No cóż ocenia podlegają:

1) zapisy elektronicznego rejestru badań i tam liczy się co diagnosta zaewidencjonował a nie co chciał zaewidencjonować i jaki w związku z tym dał wynik badania. Faktycznie czy zażądał protokołów TDT przy GAZ, jakie pobrał opłaty urzędowe, czy prawidłowo postąpił przy wyniku negatywnym i zakwalifikował jako zagrożenie. Statystyka z ilości badań w porównaniu do zatrzymanych dowodów. Czy stacja wykonuje badania w swoim zakresie badań. Czy nie ma badań z datą wsteczną bądź ingerencji w zapisy (nie mówimy o normalnych pomyłkach).

2) ocena wykonania badania technicznego np. czy ciśnienie w ogumieniu sprawdził z oznaczeń na pojeździe np. wlew paliwa bądź katalog czy z głowy, czy przed ustawieniem urządzenia do sprawdzania świateł sprawdził wysokość w % z lampy, czy stosuje się do zakresu czynności w Dz. 155, czy widząc np. HAK sprawdza czy jest on zalegalizowany w adnotacjach, czy wykonując okresowe badanie ma dokument do identyfikacji pojazdu.

 

Nie spotkałem pocztowca przy kontroli, który by nie potrafił wykonać badania. Najgorsze, że po kontroli niektórzy są pocztowcami i za to kończą z wyrokami na swoją własną prośbę.

 

Owszem widząc, że jest kontrola z urzędu ruch spada w SKP, jednak z czasem dostrzegam, że ludzie cieszą się słysząc że urząd ocenia pracę diagnosty gdyż będą mieli dokładnie sprawdzony pojazd. Z czasem mogę powiedzieć, że większość z takich pojazdów spokojnie wyjeżdża z wynikiem pozytywnym. Miło jest także widzieć że pojazd przyjeżdża prosto z myjni i zdziwiony właściciel pojazdu mówi: przecież na badanie techniczne przyjechałem to musi być czysty.

 

Zdarza się, że podczas oceny człowiek mówi o urząd miasta proszę sprawdzić auto wracam od mechanika i pojazd otrzymuje wynik negatywny z zatrzymanym dowodem, gdyż mechanikowi dopiero co zapłacił a diagnosta pokazuje właścicielowi, że mechanik palcem nie tknął przy samochodzie.

 

Na stronach współpracy z jednostkami nadzoru zamieszczony jest przykładowy protokół z oceny pracy diagnosty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.