Skocz do zawartości

Problem z WK przy zmianie DMC


jotkaes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sytuacja wygląda następująco:

Mercedes Atego, rocznik 2001, wychodzi z fabryki z niższym DMC niż konstrukcja na to pozwala.

Auto kupiłem dwa lata temu z autoryzowanego serwisu Mercedesa, który sprowadził je z Niemiec.

W tym roku zgłosiłem się do serwisu Mercedesa i oni bez problemu (za pewna opłatą) wystawali nową tabliczkę znamionowa i homologację na podwyższone DMC.

Auto z nową tabliczką i homologacją przeszło przegląd.

Problem natomiast jest w WK, który nie chce tego wbić w dowód rejestracyjny.

Z postu poniżej :

 

post maveric180

 

wynika, ze da się to zrobić bezproblemowo. Moje pytanie jest o konkretny przepis prawny, albo na co można się powołać, żeby WK zmienił dowód.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołaj się na wspomnianego dilera Mercedesa i na ŚH które ci wystawił i moim zdaniem nie powinno być problemu w końcu kto może podważyć homo producenta pojazdu ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się WK uprze to mogą poprosić żeby diagnosta sprawdził tą tabliczkę i porównał z nowym HOMO. Powinni jednak moim zdaniem honorować homologację fabryczną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak się WK uprze to mogą poprosić żeby diagnosta sprawdził tą tabliczkę i porównał z nowym HOMO.

 

przecież to zrobił:

"

wystawali nową tabliczkę znamionowa i homologację na podwyższone DMC.

Auto z nową tabliczką i homologacją przeszło przegląd.

"

 

Tak naprawdę czytam i...nie wiem o co WK chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zgłosiłem się do serwisu Mercedesa i oni bez problemu (za pewna opłatą) wystawali nową tabliczkę znamionowa i homologację na podwyższone DMC.

Auto z nową tabliczką i homologacją przeszło przegląd.

Problem natomiast jest w WK, który nie chce tego wbić w dowód rejestracyjny.

Czy urząd zapoznał się z §14 ust. 4 Dz.U. 186 poz 1322 z 2007 ze zmianami, który mówi "...4. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków technicznych, do wniosku dołącza się:

1) dowód rejestracyjny pojazdu;

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi..."

bo chyba nie do końca i robi jakieś sztuczne problemy tam gdzie ich nie ma. Masz wszystkie stosowne dokumenty aby dokonać zmian plus potwierdzenie z SKP, że wszystkie dokumenty są zgodne ze stanem faktycznym. :medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi.

 

Z racje tego, że sprawą tą zajmuje się teściu, to okazało się jednak, że Mercedes nie może (nie chce) wystawić nowego świadectwa homologacji, bo nowa tabliczka według niemieckiego prawa wystarcza do zmiany DMC..

I stąd właśnie jest problem z WK. (Auto ma już nową tabliczkę znamionowa, diagnosta na przeglądzie stwierdził, że jest ok, a WK nie chce tego wbić w dowód).

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd i raz jeszcze proszę o podpowiedzi, czy w takiej sytuacji da się cos zrobić.

 

Pozdrawiam serdecznie

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz jeszcze proszę o podpowiedzi, czy w takiej sytuacji da się cos zrobić

 

W tym momencie to jest problem, bo na podstwie samej TZ WK nie zmieni DMC pojazdu. Można jeszcze próbować uzyskać jakieś pismo z Mercedesa, że konstrukcyjnie pojazd jest przystosowany do nowej DMC ale nie jestem pewien czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby uzyskać potwierdzenie od producenta nie od dielera,ale niech zrobi to

ten kto Ci ten pojazd sprzedał.

Miałem przypadki w busach,że wystawiali coś takiego i przechodziło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.