Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowicjusz

Ursus C 355 które numery prawidłowe podwozia te przy siedzeniu po prawej stronie czy te przy pedale hamulca po prawej stronie, bo ostatnio sam się zagubiłem w jednym ciągniku były wpisane te przy siedzeniu a w drugim te przy pedale hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
w jednym ciągniku były wpisane te przy siedzeniu a w drugim te przy pedale hamulca.

W obu przypadkach była oryginalna tabliczka znamionowa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Z tego co pamiętam to może być tak i tak ,a tabliczka się zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wolf

Ja zawsze też sprawdzam te przy fotelu kierowcy i z tabliczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OLEK

Przy fotelu z lwej strony na korpusie tylnego mostu + tabliczka ,nie ma innej wersji :ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowicjusz
Przy fotelu z lwej strony na korpusie tylnego mostu + tabliczka ,nie ma innej wersji :ok

No to mam dla Ciebie kolego niespodziankę, sam byłem zdziwiony w oby dwóch przypadka tabliczka z numerami się zgadzała (numery jak na moje oko oryginalne i tabliczki też) ale numery jedne tak jak pisałem przy siedzeniu a drugie przy pedałach hamulca :)

Długo to trwało ale klient tym drugim dojechał dopiero dziś, a nie chciałem się rozpisywać jak dokładnie nie sprawdziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ARTUR2214

W ciagniku Ursus c 355- c-360 nr identyf umiejscowiony na korpusie tylnego mostu po prawej stronie od gory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
llary
(numery jak na moje oko oryginalne ...)

A jak to stwierdziłeś skoro te numery są nabijane sposobem dla pojazdu SAM czyli z ręki....

Dużym sukcesem w przypadku tych ciągników jest to aby ten nr się zgadzał, ponieważ w przypadku wymiany całej skrzyni na inną regenerowaną tak jak to miało miejsce w warsztatach przy PGRowskich nie zawsze była ta sprawa prostowana.

Zauważcie że przy niektórych skrzyniach pole numerowe wystaje poza obrys korpusu a niekiedy jest już równo z nim, jest to efekt z frezowania tegoż pola w czasie naprawy aby można było nabić nr zgodny z tabliczką i DR.

Nawiązując do powyższego, miałem na pierwszym kiedyś zetora (po naszemu C-380) z czech i z dokumentów wynikało że tylny most gdzie są numery był chyba z 5 razy wymieniany z adnotacjami o kolejnych numerach, czyli co wymiane były inne numery identyfikacyjne ciągnika, niby nic wielkiego ale czy u nas by to przeszło aby kilka ciągników miało ten sam numer identyfikacyjny :-? co prawda w innych latach no ale ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ARTUR2214
(Dużym sukcesem w przypadku tych ciągników jest to aby ten nr się zgadzał, ponieważ w przypadku wymiany całej skrzyni na inną regenerowaną tak jak to miało miejsce w warsztatach przy PGRowskich nie zawsze była ta sprawa prostowana.

Kolego w C-360 jak rowniez c-355 nr jest na korpusie tylnego mastu a nie na skrzyni biegów !!!

A to jest roznica !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yahooo03

witam nie wiem czego ale u mnie numer nie zgadza sie kolo siedzenia a ten kolo pedalow zgadza sie ciagnik kupilem dopiero i ma papiery przetargowe ale z lat wczesniejszych i przejdzie mi przeglad ktory numer wezma pod uwage a ta tabliczka znamionowa gdzie sie znajduje bo u mnie nie ma chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
witam nie wiem czego ale u mnie numer nie zgadza sie kolo siedzenia a ten kolo pedalow zgadza
ta tabliczka znamionowa gdzie sie znajduje bo u mnie nie ma chyba

Będziesz miał problem na BT. Jeśli jeszcze nie przerejestrowałeś ciągnika, to rozwaz mozliwośc odstąpienia od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
makaon
a ta tabliczka znamionowa gdzie sie znajduje bo u mnie nie ma chyba

Na obudowie tablicy rozdzielczej zdaje się z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi