Skocz do zawartości
grzegorz70

Ciągnik rolniczy - badanie na podstawowej SKP

Rekomendowane odpowiedzi

grzegorz70

Czy podstawowa SKP z literką T może wykonywać badania wszystkich ciągników rolniczych niezależnie od ich DMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Tylko do 3.5 tony Dmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Dzięki, a coś na potwierdzenie dla szefa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Art 83 ust. 1 pkt 1 ustawy (...o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 t...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
wg starych nie było ograniczeń

do kiedy ???

 

[ Dodano: 15-12-2010, 12:40 ]

Po zmianie zapisu w PoRD w 2009 nie ma starych zasad ,,

zapis brzmiał :

 

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o których mowa w pkt 2, jeżeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie tych badań wydane przed dniem wejścia w życie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

 

[ Dodano: 15-12-2010, 12:44 ]

NOWY brzmi tak :

 

Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu,

w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 t, z zastrzeŜeniem lit. c,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Po zmianie zapisu w PoRD w 2009 nie ma starych zasad ,,

zapis brzmiał :

 

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o których mowa w pkt 2, jeżeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie tych badań wydane przed dniem wejścia w życie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

NOWY brzmi tak :

 

Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu,

w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

i nie widzisz różnicy :?:

 

poprzednio moja SKP miała zakres ABCCDTE/cdefh (i można to było utrzymać do 2015 r)

 

teraz OSKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Co to znaczy "na starych zasadach"

Znaczy, że była to stacja podstawowa, która miała rozszerzenie na ciągniki czyli literę T i wówczas mogła badać wszystkie ciągniki bez względu na DMC, teraz nie można takich rozszerzeń uzyskać i nowa stacja podstawowa może badać tylko w zakresie 3,5t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
poprzednio moja SKP miała zakres ABCCDTE/cdefh (i można to było utrzymać do 2015 r)

 

Zwracam honor , masz rację ,,,,

 

 

 

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

Mam nadzieję, że dotyczy to wszystkich podstawowych na starych zasadach ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Mam nadzieję, że dotyczy to wszystkich podstawowych na starych zasadach ,,,

pod warunkiem, że właściciel złoży odpowiedni wniosek do TDT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Mam nadzieję, że dotyczy to wszystkich podstawowych na starych zasadach ,,,

Ja tez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.