Skocz do zawartości

Nieścisłości w VIN


mac_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest problem ze zgodnością nr VIN na ramie i w dowodzie.

 

Wygląda to mniej więcej tak:

 

Rama:AB12C123456

DR: AB12C-123456L

 

W dokumentach z MOT-u ten sam numer co na ramie, poza tym wszędzie występuje ten sam numer rejestracyjny pojazdu.

 

Motocykl sprowadzony z Anglii, producent twierdzi, że w tych pojazdach numer wybity na ramie powinien być 11-cyfrowy (co rzeczywiście ma miejsce) tylko w dowodzie jest dodatkowa litera 'L'.

 

Rozumiem, że diagnosta wystawia N z adnotacją że numer w DR taki a taki a na ramie odczytany z natury różniący się literą na końcu?

 

Czy właściciel ma szansę taki pojazd zarejestrować u nas wręczając w WK wynik badania wraz z papierkiem od producenta, ewentualnie zaświadczenie od rzeczoznawcy czy czeka go powrót na wyspy celem wyjaśnienia sprawy?

 

W przypadku tego typu błędu w polskim DR diagnosta zatrzymuje dowód i odsyła do właściwego WK, a dokumenty zagraniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego typu błędu w polskim DR diagnosta zatrzymuje dowód i odsyła do właściwego WK,

Nigdy tak nie robię jak mam pewnośc ze nr.vin nie ruszany.Pisze zaswiadczenie i azymut do WK gdzie był zarejestrowany.Podam ostatni przykład:Mer A 140 nr.vin niezgodny z DR ale zgodny z dokumentami z zagranicy.Kto i kiedy zrobil błąd to mnie nie interesuje.W kazdym bądz razie klient powrócił ponownie-nr.vin w DR poprawiony przez WK i z mojej strony tylko stępel i odjazd w siną dal... ;)

Jezeli mam podejrzenia ze coś"dłubano"-odlot w siną dal.... :!::!::evil:

Na Twoim miejscu najpierw odwiedził bym WK i tam przedstawił ten problem i niech się oni wypowiedza co masz czynić dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to mniej więcej tak:

 

Rama:AB12C123456

DR: AB12C-123456L

 

W dokumentach z MOT-u ten sam numer co na ramie, poza tym wszędzie występuje ten sam numer rejestracyjny pojazdu.

A co z tabliczką znamionową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tabliczką znamionową?

 

Stosując się do powyższego schematu na tabliczce widnieje:

 

AB12C-123456

(wybite tylko ostatnie 6 cyfr)

 

Byłem wypytać w WK, stwierdzili, że mam przynieść zaświadczenie że nie było ingerencji w pole numerowe i 'zobaczą co da się zrobić'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mam przynieść zaświadczenie że nie było ingerencji w pole numerowe i 'zobaczą co da się zrobić'

Udaj sie do rzeczoznawcy...Najlepiej z listy MI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.