Skocz do zawartości

Handel na SKP


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko w ramach PKD

No popatrz, nie wiedziałem że na SKP można łączyć różne PKD. To już tylko burdelem można nazwać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • JANUSZ60

    8

  • IVVO

    7

  • Psuj

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

w celu sprzedazy czy znalazł ktos na to dzinnik ustaw o zakazie ??

275 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzajàcych badania techniczne pojazdów Rozdział 1 Wymagania ogólne dla stacji kontroli pojazdów § 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową. W przypadku stacji znajdujàcej się w pomieszczeniu wyższym niż określona w § 11 ust. 7, wysokość stałej przegrody budowlanej lub trwałej ściany działowej powinna wynosić co najmniej 2,5 m.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060400275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, nie wiedziałem że na SKP można łączyć różne PKD. To już tylko burdelem można nazwać,,,

 

No to popatrz na SPK przy serwisach - igły, widły i powidły

 

[ Dodano: 05-03-2014, 09:17 ]

275 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA z dnia 10 lutego 2006

Przecież nie sprzedajesz na hali tylko w biurze, wystarczy osobny stolik i krzesło, a na hali możesz nieć gablotę /70cm od ławy pomiarowej/ jeśli jest przymocowana na stałe - i juz rozdzieliłeś działalność :D na różne PKD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie sprzedajesz na hali tylko w biurze,

Ale biuro przynależy do skp i robisz to niezgodnie z przepisami ,,,

 

[ Dodano: 05-03-2014, 09:43 ]

jeśli jest przymocowana na stałe - i juz rozdzieliłeś działalność :D na różne PKD

Mógłbyś wrzucić jakiś paragraf ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na hali możesz nieć gablotę /70cm od ławy pomiarowej/ jeśli jest przymocowana na stałe - i juz rozdzieliłeś działalność :D na różne PKD
jeżeli pisząc hala masz na myśli stanowisko kontrolne, to się mylisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w ramach PKD

No popatrz, nie wiedziałem że na SKP można łączyć różne PKD. To już tylko burdelem można nazwać,,,

 

Dobry pomysł ........ po co "panie" mają marznąć przy drodze w lesie, skoro mogą w cieple na skp i to nawet posiedzieć. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda zgodnie z przepisami - przykład

OK widzę, że nie przekonują Cię argumenty z rozporządzania to może w ten sposób:

Z art. 2 Konstytucji wynika, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Z kolei z art. 7 Konstytucji wynika, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Zasada demokratycznego państwa prawa określona w art. 2 Konstytucji oznacza, że Państwo polskie rządzone powinno być prawem, by prawo stało ponad państwem, by prawo było wytyczną działania dla niego i dla społeczeństwa. Z zasady tej wynika też najwyższa ranga Konstytucji w systemie źródeł prawa. Określenie w art. 7 Konstytucji zasad, według których powinny działać organy władzy publicznej, wskazuje, że w demokratycznym państwie prawnym byt organu państwowego opiera się na prawie, które określa zarazem kompetencje tego organu i wyznacza granice jego działalności (vide W. Skrzydło, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Zakamycze 2002).

 

Katalog zamknięty.... co nie jest dozwolone to jest zakazane... SKP to coś więcej jak tylko działalność gospodarcza...

 

[ Dodano: 05-03-2014, 09:59 ]

Tak to wygląda zgodnie z przepisami - przykład
IVVO jak to się ma do zapisu?:

"...to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową." na Twoim przykładzie widać, że działalności nie byłyby oddzielone przegrodą o której mowa w przytoczonym przeze mnie artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymyśliłem ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Popatrzcie w okół siebie. W większości SKP przy serwisach diagnosta nie ma nawet swojego pomieszczenia, tylko siedzi na ogólnej hali sprzedaży obok Pani Krysi. Ktoś to odebrał,dopuścił do użytkowanie. Więc, gdzie to prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale biuro przynależy do skp i robisz to niezgodnie z przepisami ,,,

 

 

Ale biuro nie jest stanowiskiem kontrolnym, a tylko ono musi być odgrodzone. Kapiszczi? Biuro stacji może być nawet razem, przy jednym biurku, z biurem serwisu/sklepu/rzeźni/kuźni/portu lotniczego/fabryki głupich pomysłów... itd. To stanowisko kontrolne ma być oddzielone i nie ma być tam innych czynności niż kontrolno-pomiarowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, gdzie to prawo

IVVO prawo jest zapisane począwszy od Konstytucji RP poprzez ustawy, rozporządzenia etc. problem polega na czym innym, a mianowicie na respektowaniu zapisów prawa.

 

[ Dodano: 05-03-2014, 10:13 ]

Ale biuro nie jest stanowiskiem kontrolnym, a tylko ono musi być odgrodzone. Kapiszczi?
to uważasz Psuj, że przykład ze zdjęcia IVVO spełnia wymagania ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko koledzy gdzie pisze ze zakaz jest wystawiania i sprzedazy da stacji diagnostycznej

dziennik ustaw o zakazie handlu lub sprzedazy na stacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko koledzy gdzie pisze ze zakaz jest wystawiania i sprzedazy da stacji diagnostycznej

dziennik ustaw o zakazie handlu lub sprzedazy na stacji ??

potrafisz czytać ze zrozumieniem?? bo mam obawy, że nie za bardzo.

275 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzajàcych badania techniczne pojazdów Rozdział 1 Wymagania ogólne dla stacji kontroli pojazdów § 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową. W przypadku stacji znajdujàcej się w pomieszczeniu wyższym niż określona w § 11 ust. 7, wysokość stałej przegrody budowlanej lub trwałej ściany działowej powinna wynosić co najmniej 2,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to odebrał,dopuścił do użytkowanie. Więc, gdzie to prawo

Ja Cię bardzo proszę, to olejmy wszyscy prawo, skoro już ktoś to uczynił ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stanowisko kontrolne ma być oddzielone i nie ma być tam innych czynności niż kontrolno-pomiarowe...

Ale ja o tym właśnie piszę. To pościągajmy wszystkie reklamy olei części etc z hali-bo też jest po promowanie produktu sprzedawanego na stanowisku obok. Pokaż mi przepis który zabroni mi trzymać kwiatki na stacji, na parapecie - prowadzę szkółkarstwo- i te kwiaty reklamują moją drugą działalność i są z cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzę szkółkarstwo- i te kwiaty reklamują moją drugą działalność

No to reklamuj sobie co chcesz, ale nie prowadź innej działalności typu sprzedaż, bo to niezgodne z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzasadnienia: Cechą różnicującą budynki od budowli lub obiektów małej architektury jest m.in. wydzielenie pewnej przestrzeni przez przegrody budowlane. Przegrody te muszą być - co do zasady- kompletne od poziomu podłogi do poziomu dachu i muszą występować ze wszystkich stron, co oczywiście nie wyklucza w nich otworów technologicznych. Otwory te nie mogą jednak w żadnym przypadku zastępować całej przegrody budowlanej, gdyż w takim przypadku brak jest koniecznego wydzielenia przestrzeni.

 

Tylko nie mówcie mi, że drzwi wejściowe na stanowisko kontrolne jest otworem technologicznym, a może jest - to poprawcie mnie proszę.

 

http://www.podatki.biz/artykuly/rodzaj-przegrod-budowlanych-a-podatek-od-nieruchomosci_28_17775.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reklamuj sobie co chcesz, ale nie prowadź innej działalności typu sprzedaż, bo to niezgodne z przepisami

 

To powiedzcie to kolegą, którzy sprzedają klientom żarówki /łamią prawo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie to kolegą, którzy sprzedają klientom żarówki /łamią prawo/
IVVO od tego jest organ nadzoru, kontroli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie to kolegą, którzy sprzedają klientom żarówki /łamią prawo/

 

W biurze mogą sobie sprzedawać. Łamią prawo jak je od razu montują do samochodów na stanowisku kontrolnym. Nie utożsamiajcie sprzedaży różnych artykułów w biurze stacji z naprawami na stanowisku kontrolnym...

 

Tylko nie mówcie mi, że drzwi wejściowe na stanowisko kontrolne jest otworem technologicznym,

 

:shock: a czym innym są drzwi i okna? jak nie otworami technologicznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym innym są drzwi i okna? jak nie otworami technologicznymi?

To tak jak gdybyś nazwał otworami technologicznymi silnika kolektory ssący i wydechowy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biurze mogą sobie sprzedawać. Łamią prawo jak je od razu montują do samochodów na stanowisku kontrolnym. Nie utożsamiajcie sprzedaży różnych artykułów w biurze stacji z naprawami na stanowisku kontrolnym...

 

Ale czy ktoś z was dał kiedyś negatyw za przepaloną żarówkę, oczywiście pobral opłatę. Wysłał gościa do pomieszczenia obok, gdzie gość kupił żarówkę i ją zamontował, wrócił na stację po 15 minutach i zrobił nastęne badanie, diagnosta pobrał kasę i przybił pieczątkę. :-o

Wróćmy na ziemię, bo zaraz się okaże, że diagnosta nie może poprawić żarówki, która źle świeci, bo ma sprawdzić a nie ustawić. :razz: i wykonuje usługę naprawy pojazdu na SKP więc trzeba go skreślić. Korzyść finansową osiągnął, bo sprzedał żarówkę.

 

A co z gaśnicami? Ile stacji dokonuje (powiedzmy) "legalizacji" gaśnic, często nalepka gratis za badanie :-D

 

SKP ma przeprowadzać badania okresowe i dodatkowe, ale też SKP w ramach bezpieczeństwa ruchu drogowego powinna umożliwiać sprawdzenie ciśnienia w oponach, usatwienia świateł ... To jest moja opinia.

Wiadomo naprawy nie moga byc prowadzone na SKP. Ale w czym jest problem, żeby pierdoły były dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna
brawo słowo klucz,
Ale w czym jest problem, żeby pierdoły były dostępne?
w zapisie prawnym i (jak ja nie lubię tego słowa) literalnym podejściu do zapisów obowiązujących aktów prawnych dotyczących wykonywania badań w SKP oraz SKP, a życie życiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.