Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Norbert Jezierski

Coś, co uprzyjemnia jazdę autkiem ...

Polecane posty

Norbert Jezierski

Wiem, wiem, jest wiele takich urządzeń - ja wymienię tylko dwa (oba polecam):

1. CB-radio (rewelacja)

2. Antyradar (coraz mniejsza rewelacja)

Co Wy na to ?

grand

no jak dla mnie bomba...

gdyby nie jazda z CB-radyjkiem to nie docieralibysmy tak szybko do SKP :lol:

zreszta chyba stalem sie fanem CB :x

moze ktos mi pomoze znalezc zasilanie pod CB w poldku? ;)

Psuj
moze ktos mi pomoze znalezc zasilanie pod CB w poldku?

Pierwsza zasada dobrego montażu CB w aucie. Zasilanie ciągnie się poprzez osobny bezpiecznik prosto z akumulatora. To rozwiązanie gwarantuje usunięcie wielu zakłóceń. Pozdrawiam. CB 2491 i 161MY027. Cholercia to było tak dawno, że już prawie zapomniałem moje znaki wywoławcze...

berecik

Można tylko czy starczy mocy ? A tak nawiasem to może jakieś 15 lat temu może ktoś działał na 2 m moje wywołanie to PN 0063. Może ktoś ma ciekawe QSL-ki ?

OLEK

A ja tam mówie ,że nic tak nie uprzyjemnia jazdy jak miła pasażerka. :D:D:D

dzidek

no jeszcze jak robi to co u granda :D

mariusz

mam też radyjko w moim mb super rzecz :D

grand
no jeszcze jak robi to co u granda :D

dzidek no ladnie ladnie... a u mnie jest jakas pasazerka? :o czego ja sie tu dowiaduje :D

Piotr Barczuk

A podeślecie jakiś link jak zestroić antenę ? Dostałem CB i SW-erek w prezencie, wczoraj robiłem test w samochodzie kumpla - smiga az miło. Zostało mi zdobycie antenki w rozsądnych pieniądzach i dopasowanie antenki, ale nie wiem jak to zrobić.

Piotr Barczuk

Psuj

Podłącz miernik i go wyskaluj. Potem zrób pomiar. Jak jest pow. 1.8 to powinno się stroić. Antena samochodowa stroi zazwyczej przez skracanie i wydłużanie "bata". Tylko nie tnij :). Na dole powinna być mała śrubka imbusowa, po jej poluźnieniu możesz wysunąć lub skrócić promiennik (pręt, bat). Po każdej zmianie długości mierzysz SWR i starasz się żeby był względnie mały. Jeśli skrócisz antenę i jeszcze jest potrzeba skracania możesz lekko przyciąć bat od góry, ale ryzykujesz, że po przeniesieniu anteny w inne miejsce może okazać się za krótka. Małe uwagi: SWR 1.0 NIE ISTNIEJE jest to fizycznie nie możliwe, jeśli miernik tyle pokazuje - kłamie, nie każda antena dobrze pracuje na niskim SWR, wiele anten lepiej emituje przy 2.0 a nawet 2.5 niż przy np.1.5. im dłuższa antena tym lepiej. Za moich czasów najlepsza była SANTIAGO 1200 ( prawie 2m długości)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.