Skocz do zawartości
mirek.g

Badanie poj. wojskowego na Stacji cywilnej

Rekomendowane odpowiedzi

mirek.g

Witam koledzy czy dobrze myślę,iż można zrobić badanie w/w pojazdu w przypadku dostarczenia wniosku od dowódcy jednostki?Ps. tak kojarzę z jakiegoś szkolenia.Mowa jest o pojeżdzie sanitarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JACEK GUZ

Z tego co pamietam istnieje taka możliwość na wniosek osoby nadzorującej taki pojazd w JW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Poczekamy,może wypowiedzą się koledzy ze stacji MON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal

ROZ MSW I ADI1) ORAZ MON z dnia 23 lutego 2009 r. w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny2)Dz. U. nr39poz.0319 § 7. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego niektórych pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

 

1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego lub Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie ma stacji kontroli pojazdów upoważnionej do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

 

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Jak wygląda sprawa tego skierowania lub innego wyrażenia zgody na wykonanie w/w badania.Potrzebny chyba jakiś "kwit"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JACEK GUZ

Wydaje mi się że wniosek podpisany przez dowódcę działu samochodowego jednostki lub osoby upowaznionej i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Też tak myślę,ale jak to ma wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal
.Potrzebny chyba jakiś "kwit"?

 

Rozporządzenie tego nie reguluje i nie określa ,a po co wam jakikolwiek kwit -czy jakaś ustawa zakazuje wykonywania badań technicznych pojazdów resortowych -sprawa rozbija się o znajomość rozporządzeń które regulują warunki techniczne dla tych pojazdów -które są nie raz odmienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Ok,tylko coś przypominam sobie ze szkolenia,że potrzebna jest zgoda-wniosek d-cy jednostki i tylko to chcę wyjaśnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JACEK GUZ

Dostajesz glejt z prośbą o wykonanie BT takiego a takiego to pojazdu i po ptokach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawiedliwy_3

Na poczatku witam wszystkich

Kwit jedynie jest potrzebny by chronić własne RWD. Walisz na stacje cywilną i robisz przeglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Dostajesz glejt z prośbą o wykonanie BT takiego a takiego to pojazdu i po ptokach

 

A po co glejt od dowódcy - Przyjeżdża mówi że chce badanie i ma kasę i do przodu albo P albo N i tyle, jak pisał fiedorowicz musisz tylko wiedzieć jakie warunki techniczne ma speniać bo pojazdy wojskowe mają inne Dz.U. z warunkami technicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej65

Zamówienie bo tak to się nazywa jest potrzebne tylko wtedy jeżeli za przegląd mają zapłacic przelewem, w przypadku zapłaty gotówką nic nie jest wymagane. A wojsko gotówką za przeglądy nie płaci, jezeli tak jest to przeważnie żołnierz płaci z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogusław Maćkowski

Prawo o ruchu drogowym

Art. 86. (142) 1. Do pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej i Służby Celnej, których dotyczą warunki i tryb rejestracji określone w art. 73 ust. 3 oraz w art. 76 ust. 4 pkt 1, a także do pojazdów Państwowej Straży Pożarnej, mają zastosowanie przepisy art. 83 ust. 1, z wyłączeniem wymogu posiadania zezwolenia starosty, o którym mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. b.

2. Badania techniczne pojazdów służb, o których mowa w ust. 1, są przeprowadzane:

1) przez upoważnione komórki organizacyjne lub stacje kontroli pojazdów prowadzone przez służby, o których mowa w ust. 1;

2) w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2.

3. Upoważnione do przeprowadzania badań technicznych komórki organizacyjne lub stacje kontroli, o których mowa w ust. 2 pkt 1, posiadają uprawnienia stacji kontroli pojazdów wyłącznie w odniesieniu do pojazdów służb, o których mowa w ust. 1.

 

Nie mam tu przepisów resortowym ale tam są określone warunki wykonania pojazdu resortowego w stacji cywilnej.

 

Już mam :-)

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRCJI1) ORAZ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

 

z dnia 23 lutego 2009 r.

 

w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny2)

 

Dz. U. nr 39 poz. 0319

 

§ 7. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego niektórych pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

 

1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego lub Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie ma stacji kontroli pojazdów upoważnionej do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

 

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

żaden glejt ani rozporządzenie nie interesuje diagnosty w tym przypadku. Przyjeżdza na badanie samochód wojskowy tak samo jak inny. Co innego jest z płatnością. Jak ktoś tu napisał - MON nie chce płacić gotówką tylko przelewem. Więc postępujemy tak samo jak by postąpiła sprzedawczyni w sklepie. Proszę o zapewnienie, że wojsko zapłaci za BADANIE a nie za konkretny pojazd. Jak już raz dostarczono takie zaświadczenie, to wykonujemy chociżby i 100 badań pojazdów wystawiając faktyrę przelewową. Nie dość tego, jeżeli komuś chce się czekać na pieniądze, a na pewno ktoś zapłaci taką fakturę przelewową to robi badanie i wystawia fakturę przelewową bez żadnego kwitu. Panowie nie bądzcie bardziej papiescy od Paieża. Co Was interesuje jakiś Dowódca czy Szef samochodów czy inny franek z zakładu. Przyjeżdza samochód na badanie to mu je robimy. Co innego kto za to zapłaci (mówię o fakturze przelewowej) bo jak gotówkowa to ja już nie widzę żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
żaden glejt ani rozporządzenie nie interesuje diagnosty

 

oczywiście ,że nie . Z tego co widzę pracując w JW to wystarczy tylko jak dowódca wyrazi zgodę nawet może być i przeważnie tak jest>> Ustnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Tak ale zgodę jadącemu na stację - bo potwierdza, że zapłaci faktuę - bo może scedować zapłacenie faktury na osobę która udała się na stację samowolnie. To wszysko dalej nie dotyczy diagnosty. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Co innego kto za to zapłaci (mówię o fakturze przelewowej) bo jak gotówkowa to ja już nie widzę żadnego problemu.

gotówkowa nie musi być nawet podpisana ...

 

a na przelew to wystawiam tylko "zaufanym " klientom :D

+ nazwisko odbiorcy wydrukowane i czytelny podpis ::claus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarek1

SPOKO kolego mozesz robic badanie zgoda D-cy i kasa tak jak kolega miodzio ci opisuje i tak wczesniej to ustalają np. jak stacja nie ma na autobusy to gdzie zrobia ?u ciebie.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian

Wnioski od dowodcy jednostki u mnie w JW przychodzą zbiorcze ze z danej JW beda nastepujące pojazdy ................, podpis dowodcy jednostki. Co do stacji cywilnej to mysle ze chodzi o wniosek na dany pojazd jak bedzie placone przelewem - bo w jednostce sa wyznaczone osoby dysponujace funduszami i mogace placic przelewem- JW rzadko kiedy daje gotówke (zaliczke).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cubitus

U mnie wojsko robi przeglądy dość długo. Dokładnie przyjeżdzają pojazdy z 3 jednostek. W każdym przypadku przywożą ze sobą papier na dany pojazd z prośbą o wbicie tam pieczątki stacji i podpis diagnosty że pojazd był na przeglądzie. Jedna z tych jednostek prosi nawet o zaświadczenie że pojazd jest sprawny (lub nie) technicznie. I naturalnie płacą przelewem ale chcą fakturę na kazde auto osobno... Kłopotów nigdy z nimi nie było.

 

[ Dodano: 11-01-2011, 11:57 ]

A dziś wojsko do mnie dzwoniło czy może zarejestrować..... BRDM-a. Nie wiem co tym fantem zrobić bo nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka

Bardzo fajnie a jak zabraknie miejsca w "blankiecie" czyt. dowód rej to co powie na to WK. Czy jest to SKP upoważniona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
to co powie na to WK.

nic :D

bo takich pojazdów (tzn. wojskowych) nie rejestruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka

To dlaczego "cywilny" diagnosta podbija. Jak przesyła CEPIK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

PoRD

Art. 86.

2. Badania techniczne pojazdów słuŜb, o których mowa w ust. 1, są przeprowadzane:

1) przez upowaŜnione komórki organizacyjne lub stacje kontroli pojazdów prowadzone przez słuŜby, o których mowa w ust. 1;

2) w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.