Skocz do zawartości

Jak poprawnie wypełnic dokumentację ADR


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojazdy ADR widuję co najwyżej na drodze. Czy któryś z kolegów mógłby opisać krok po kroku z czym to się je. z Góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat bardzo szeroki i się nie da tego streścić,

i głęboki

Są książki ADR-owskie tam są wzory dokumentów jak również DZ.U. tez z wypełnionymi wzorami dokumentów

 

z czym to się je

a je sie to bardzo długo i duza łycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje. Dwa razy udupiłem na ADRach, niestety bez praktyki ani rusz. Jak nie widzisz auta to nie zrozumiesz dokumentu- i na odwrót. Najlepiej jakbyś miał jakiś znajomych na stacji lu e firmie transportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę mam drugą poprawkę z ADRów i niby wydaje mi się, że rozumiem a i, że dobrze mi poszło a tu okazuję się, że tylko 40%. Przecież to załamać się można a 6 miesięcy się zbliża ku końcowi i ponownie trzeba będzie całość zdawać.

 

[ Dodano: 08-01-2011, 08:57 ]

No to może z tym się uda.

 

W informacjach dodatkowych jest punkt 2 dotyczący zwalniacza gdzie szukać tych danych. W dokumentach które dostanę od kierowcy jeżeli nie od niego to gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie od producenta (przedstawiciela na polskę) nie serwisu - bo serwis wszystko napisze co chce właściciel pojazdu. potem trzeba sprawdzić czy ten zwalniacz jest w pojeździe (może się zdarzyć że go nie ma - przerabiałem to już)

w zaświadzeniu musi być napisane słowo słowo z części 9 adr - że jest taki.....itd.

 

ps już dokładnie nie pamiętam tej formułki - bo nie robie na oskp, dalej to samo o ....abs

 

 

uważajcie na "podróbki" - photoshop wszystko potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoned 44 , dla uściślenia 6 m-cy,to masz aby wystartowac do egzaminu,a zdawac mozesz tyle razy aż zdasz i nie moze byc dłuzszej przerwy jak 6 m-cy od niezdanego egzaminu.Wtedy musisz wszystko zdawac od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się ciągle wydawało, że muszę zdać teorię w ciągu 6 miesięcy bo jak nie to od nowa.

 

[ Dodano: 10-01-2011, 08:50 ]

i tak naprawdę miałem rację. W ciągu 6 miesięcy od znania części podstawowej należy zdać wszystkie pozostałe, jeżeli nie to wtedy trzeba zaczynać od nowa i moją wersję potwierdziła Pani w TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoned44 ma racje od momentu zdania części podstawowej jest 6 miesięcy na zdanie reszty,w innym przypadku trzeba wszystko zdawać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwalniaczy, pewnie wiesz że są 3 podstawowe rodzaje;

-elektryczny za skrzynią biegów,

-hydrokinetyczny też za skrzynią biegów tu tez zerknij ,

-silnikowe np. Volvo, Mercedes.

Zdarzają się też cierne ale ja jeszcze takiego nie widziałem, może za któtko żyję :)

Pamiętaj też że zwalniacz ma być sprawny, tzn ma się nie świecić pomarańczowa kontrolka ®- najcześciej tak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY jesli zdacie teorie macie 6 miesiecy na zdanie praktyczny jesli w tym terminie nie zdacie praktycznego zdaje sie ponownie teorie i znow 6 miesiecy na praktyczny nie inaczej POZDRAWIAM I ZYCZE ZDANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.