Skocz do zawartości

UNIMETAL


gburek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, ponieważ jestem w trakcie wyboru urządzeń na SKP. Rocznie myślę, że ok 1500 przeglądów.

 

Co powiecie o Unimetal, ale chciałem wstawić podnośnik nożycowy, a nie kanał?

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, ponieważ jestem w trakcie wyboru urządzeń na SKP. Rocznie myślę, że ok 1500 przeglądów.

 

Co powiecie o Unimetal, ale chciałem wstawić podnośnik nożycowy, a nie kanał?

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki

Zdecydowanie odradzam podnośnik na SKP. Uzasadnienia poszukaj na form. (było kilka razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, u mnie zadecydowała ekonomia jeżeli chodzi o SKP i stąd podnośnik zamiast kanału.

 

Myślę, że w maj-czerwiec będę robił wylewkę na hali i stąd jeszcze moje zawahanie i pytanie na forum, bo po tym już klamka zapadnie.

 

Dobra to poszperam, jeszcze na forum i może coś znajdę nt. podnośnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le dlaczego zdecydowanie ? Skoro zarówno podnośnik jak i kanał mają i plusy i minusy ,,,

W którymś momencie podnośniki przestana przechodzić odbiory TDT - to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnej analizy przepisów. Podnośnik ma spełniać warunki dla ławy pomiarowej Dz.U 40

Jestem w stanie uwierzyć, że nowy wypoziomowany przez serwis spełnia ale wystarczy raz podnieść i opuścić już nie spełnia. Jeszcze gorzej jest po 5 latach eksploatacji gdzie ugina się przód i tył podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. zakres B+E spróbuj podnieść zespół pojazdów ...
Tu może pojawić się problem, ale skutkiem będzie to, że Klienta odeślę i nie zarobię $.

 

Gorzej będzie jak napisał powyżej markes30, że TDT nie dopuści mi stacji z podnośnikiem i wtedy lipa... Pozostanie przeróbka SKP, a to pewnie wyniesie tyle co wartość połowy SKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś momencie podnośniki przestana przechodzić odbiory TDT - to tylko kwestia czasu.

Tu masz rację, mówiąc o plusach i minusach myślałem o samej pracy na jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć, że nowy wypoziomowany przez serwis spełnia ale wystarczy raz podnieść i opuścić już nie spełnia. Jeszcze gorzej jest po 5 latach eksploatacji gdzie ugina się przód i tył podnośnika.

 

To nie jest wielki problem, sam osobiście przed odbiorem poziomowałem nożycówkę i jest to do zrobienia. Tym bardziej, że często pokłady są w formie odkręcanych "bloków" które można zastąpić osprzętem. Więc poziomujemy same pokłady a nie cały podnośnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypoziomujesz najazdy jak one po 5 latach eksploatacji są wygięte w łuk? Chyba, że wymienisz na nowe. (koszt 1/3 podnośnika)

Też tak poziomowałem.

Nie każdy podnośnik ma taką słabą konstrukcję, że się trwale wygina po dłuższym okresie eksploatacji.

Warto dla SKP do 3.5 T używać podnośnika o wyższym udźwigu np. 4.5 T

Natomiast poziomowanie dotyczy jego położenia w spoczynku czyli wtedy kiedy jest opuszczony i opiera na śrubach regulacyjnych.

W tej pozycji ew. krzywizna najazdów jest wyrównana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem falistość na dwóch podnośnikach. O ile serwis był w stanie wypoziomować opuszczony to po podniesieniu i opuszczeniu już 3mm nie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem falistość na dwóch podnośnikach. O ile serwis był w stanie wypoziomować opuszczony to po podniesieniu i opuszczeniu już 3mm nie trzymał.

 

A skąd pomysł, że ma trzymać falistość po podniesieniu?

To jakaś nadinterpretacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł, że ma trzymać falistość po podniesieniu?

 

Może źle mnie zrozumiałeś wypoziomowany podnośnik wystarczyło podnieść - opuścić i już nie trzymał falistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł, że ma trzymać falistość po podniesieniu?

Chodzi o cykl : poziomowanie - podniesienie - opuszczenie, czyli po jednym takim cyklu już poziomu nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło podnieść - opuścić i już nie trzymał falistości.

To musiał być kiepski podnośnik.

Z podnośnikiem Lion 45 z 2006 roku nie ma takiego problemu do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trochę mnie tym podnośnikiem zmartwiliście...

 

Koledzy a powiedzcie mi jak sprawa wygląda z urządzeniami używanymi na wyposażenie SKP?

Warto zawracać sobie głowę, czy lepiej dać sobie spokój, żeby potem nie było problemu z odbiorem stacji itp. ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trochę mnie tym podnośnikiem zmartwiliście...

 

Koledzy a powiedzcie mi jak sprawa wygląda z urządzeniami używanymi na wyposażenie SKP?

Warto zawracać sobie głowę, czy lepiej dać sobie spokój, żeby potem nie było problemu z odbiorem stacji itp. ?

 

Pozdrawiam

 

Niepotrzebnie się martwisz 8)

Wystarczy użyć podnośnika z wystarczającą rezerwą udźwigu, lub podnośnika 3,5T ale o solidnej konstrukcji.

Urządzenia mogą być używane byleby miały ważne certyfikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trochę mnie tym podnośnikiem zmartwiliście...

 

Koledzy a powiedzcie mi jak sprawa wygląda z urządzeniami używanymi na wyposażenie SKP?

Warto zawracać sobie głowę, czy lepiej dać sobie spokój, żeby potem nie było problemu z odbiorem stacji itp. ?

 

Pozdrawiam

 

z podnośnikiem jest tak jak koledzy piszą. Zależy co kupisz. Były podnośniki np. Omer Fox, gdzie po paru miesiącach używania, odkształcała się blacha na najazdach i pomiędzy kratownicami robiły się zagłębienia. Tego nie dało się wypoziomować. Natomiast w wielu innych konstrukcjach, problem ten nie występuje. W przypadku zakupu podnośnika, trzeba pamiętać, że skoro ma stanowić część ławy pomiarowej, musi spełniać jej wymogi. Długość, rozstaw krawędzi zewnętrznych i wewnętrznych, falistość itp.

 

Jeśli chodzi o urządzenia używane, to nie jest to problem, pod warunkiem, że masz na nie certyfikaty obejmujące okres zgodnie z datą produkcji urządzenia. Trzeba również pamiętać, iż w chwili obecnej certyfikaty dla większości urządzeń nie są wymagane.

 

Jakbyś miał jakiekolwiek pytania pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Unimetal od 13 lat na podstawowej i lata prawidłowo tuz 1 zadnej ingerencji, rolki nieraz zaszwankują ale po konsultacji telefonicznej z serwisem wszystko dziala raz wymieniony tylko czujnik za 200 zł wymieniony, oczywiscie oprócz serwisów rocznych wszystko ok.Polecam UNIMETAL i serwis również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.