Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
grzegorz70

Ponowna rej pojazdu wyrejestrowanego

Polecane posty

grzegorz70

Tak jak w temacie - czy jest możliwa ponowna rej. pojazdu wyrejestrowanego? Czy pojazd wyrejestrowany może posiadać DR?

Jackow

Tak. Ale:

PoRD Art.79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust.1pkt3.

Jacdiag

PoRD

Art. 79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) (85) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) (86) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

[ Dodano: 13-01-2011, 11:46 ]

telepatia czy co :?::lol:

grzegorz70

Dzięki, a co z DR?

Jacdiag

Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 186 poz. 1322

§ 15. 1. W celu wyrejestrowania pojazdu właściciel pojazdu składa wniosek o wyrejestrowanie pojazdu w organie rejestrującym właściwym ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu i do wniosku dołącza:

2) dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana, stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań oraz zaświadczenie wydane przez właściwy organ Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu albo postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży pojazdu wystawione przez właściwy organ, w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 2 ustawy;

5. Przed dokonaniem wyrejestrowania pojazdu z urzędu, o którym mowa w ust. 4, organ rejestrujący wzywa pisemnie właściciela pojazdu do zwrotu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdu, dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, jeżeli była wydana.

Psuj
Dzięki, a co z DR?

albo leży w WK albo jest anulowany. Tak czy siak na badanie stawiasz się z PC i najpewniej czerwonymi blachami.

grzegorz70

Ok, dziękuję bardzo wszystkim

dzordan17

witam mam pytanie kupiłem przyczepę kempingową , okazało się że nie ma na nią dokumentów były właściciel gdzieś je zapodział jedynie co mogę od niego dostać to umowę kupna sprzedaży przyczepa była sprawdzona że nie została np skradziona przez policję kupił ją w Niemczech z tego co się orientuje przyjechała na naczepie tira podpowiedzcie co mam zrobić bym mógł ją zarejestrować

Psuj
podpowiedzcie co mam zrobić bym mógł ją zarejestrować

Odzyskać dokumenty.

elliot

Jeśli to kemping o MMC do 750kg to nie są one w Niemczech rejestrowane i wystarczy Ci umowa z Niemcem, którą jak piszesz, posiadasz.

Oczywiście do tego musisz posiadać BT, tłumaczenia oraz zaświadczenie z US o które powinien się postarać właściciel (Polak) z którym spiszesz umowę.

Powyżej tej masy musisz mieć dokumenty potwierdzające rejestrację.

Dabek

Sądzę, że jednak w Niemczech są rejestrowane.

W Holnadi, Angli, Słoweni, Islandi, Belgi, Hiszpani - nie.

elliot
Sądzę, że jednak w Niemczech są rejestrowane.

To mylnie sądzisz - bo oczywiście nie są :)

blakop

na czym opierasz tą wiedzę? Bo ja na informacjach strony niemieckiej, informacjach przekazywanych przez MI i tym, że widziałem takie dokumenty po prostu. Są rejestrowane.

elliot

Są rejestrowane tak jak motocykle lekkie (do 125cm3).

Mogą, nie muszą.

blakop

nie widzę ich na żadnej pisemnej informacji na równi z motocyklami lekkimi.

elliot

Spójrz na tabelę wydaną przez MI z poszczególnymi państwami i pojazdami tam wyszczególnionymi - podlegającymi rejestracji lub nie.

blakop

Patrzę na nią - i przyczep lekkich tam nie widzę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.