Skocz do zawartości
marbino88

kurs na diagnoste a matura...

Rekomendowane odpowiedzi

marbino88

witam jestem nowy na forum ,mam takie osobliwe pytanie : ukończyłem technikum mechaniczne o profilu budowa i eksploatacja pojazdów samochodowych z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, niedługo będę miał już przepracowane 4 lata jako mechanik samochodowy wiem że są potrzebne ukończone 4 lata w zawodzie,natomiast nie zdałem egzaminu maturalnego,moje pytanie jest takie,czy muszę mieć maturę by móc startować na diagnostę samochodowego ,bo bardzo bym chciał.proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zdzich1958

nie musisz mieć matury

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60

Dz. U. nr 246 poz. 2469

Średnie wykształcenie techniczne, matura niekonieczna,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marbino88

dzięki ale czy napewno to prawda bo spotkałem sie z tym ze na jednym kursie pisali że trzeba mieć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
na jednym kursie pisali że trzeba mieć...

Matura nie jest zakończeniem średniego lecz furtką na studia ,,,

[ Dodano: 26-01-2011, 16:52 ]

Absolwenci szkół średnich nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu, lecz świadectwo jego zdania wymagane jest od kandydatów na wyższe uczelnie. Matura nie jest jednak dokumentem poświadczającym wykształcenie średnie - tę funkcję pełni świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kowal

Kolego jestem już diagnostą od 2000 -i przyznam się bez bicia -nie zrobiłem matury i jakoś w niczym mi to nie przeszkadzało w życiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag

nie matura lecz chęć szczera

zrobi z Ciebie ...

... diagnostę

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz1971

Nie musisz mieć matury ale dla pewności spytaj w swoim wydziale komunikacji pani kierownik jak ona to widzi żebyś po szkoleniu i zdaniu egzaminu sie nie zdziwił jak twój WK będzie miał inne zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
jak twój WK będzie miał inne zdanie

Przestań, różne anomalia w tym kraju się zdarzały ale definicji słowa matura WK nie zmieni na pewno ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marbino88

dzieki za odpowiedzi temat uważam za zamknięty.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lorek

Jak masz średnie techniczne i udokumentowane 4 lata pracy w zawodzie to śmiało możesz startować. Matura do szczęścia w tym przypadku potrzebna Tobie nie jest tylko pozytywny wynik egzaminu :) Jak masz praktykę to do tego musisz mieć ukończony kurs i możesz przystąpić do egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sylwester68

Wystarczy nawet Technik budowlany i praca w zakładzie naprawy samochodów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi