Skocz do zawartości

Renault Kangoo; podrodzaj: Skrzynia


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy:

Jak postąpić w sytuacji gdy na badanie VAT przyjedzie zwykłe Renault Kangoo 2-osobowe z kratką za fotelami. Data pierwszej rejestracji w Francji 2002. Data pierwszej rejestracji w kraju 2008. Problem jest w tym że po telefonie z WK dowiedziałem się że podrodzaj: skrzynia.

Chyba diagnosta przy pierwszym przeglądzie się pomylił. Ale to ani VAT-1 ani VAT-3... Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z kratką za siedzeniami to jaka "skrzynia" - (VAT-3) mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

Jeżeli już to VAT-4 (np. furgon) :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postąpić w sytuacji gdy na badanie VAT przyjedzie zwykłe Renault Kangoo 2-osobowe z kratką za fotelami.

Trzeba sprawdzić czy podrodzaj takiego pojazdu jest właściwy dla VAT-1, skoro już wiesz, że jest błąd to niech klient "grzeje" do WK i prostuje temat i wówczas jak sprostuje to w zależności od ustaleń dalsze badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że pojazd już był zarejestrowany w innych WK. no ale nic. powiedziałem żeby załatwił z WK jakieś potwierdzenie, bo w naszym mieście nie ma salonu Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Kangoo 2-osobowe z kratką za fotelami.

Tosz to VAT1, jeszcze nie widziałem kangoo skrzyniowe :cool:

Jak przyjedzie to zobaczysz ja obstawiam vat1 źle określony podrodzaj

 

Tu dla przypomnienia

VAT-1 pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;

 

VAT-2 pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50 % długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;

 

VAT-3 pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

VAT-4 pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy:

Jak postąpić w sytuacji gdy na badanie VAT przyjedzie zwykłe Renault Kangoo 2-osobowe z kratką za fotelami. Data pierwszej rejestracji w Francji 2002. Data pierwszej rejestracji w kraju 2008. Problem jest w tym że po telefonie z WK dowiedziałem się że podrodzaj: skrzynia.

Chyba diagnosta przy pierwszym przeglądzie się pomylił. Ale to ani VAT-1 ani VAT-3... Macie jakiś pomysł?

 

Miałem taką samą sytuację.Odesłałem klienta i wrócił z wyciągiem ze świadectwa homologacji a tam widniał wpis VAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, np wypełniając DIP, jak czegoś brakuje to ustalamy z natury, także i podrodzaj pojazdu.

Wiem, ze US mysli inaczej, ale dla nas powinna to byc jak najbardziej poprawna metoda okreslenia podrodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.