Skocz do zawartości

wynik negatywny badana na VAT


lesli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie oto pytanie z nietypowym przypadkiem jak do tej pory. Przyjeżdża autko Fiat Panda Van 4-o osobowy z kratką i homologacją na badanie Vat. Sprawa ta jest oczywista, gdyż nie spełnia Vat 2-odległości. Ale klient chce takie badanie czy to z wynikiem pozytywnym czy też nie. Wystawiłem zaświadczenie, że pojazd NIE spełnia warunków VAT-2, skasowałem 50 zeta i usłyszałem że księgowej też takie zaświadczenie wystarczy bo będzie mogła odliczać tylko 60 % od paliwa. No i tu zdębiałem. Coś pominąłem w ustawie Vatowskiej? Z ciekawości zadzwoniłem do wydziału komunikacji i tam usłyszałem że jeśli klient przyjdzie do nich z takim zaświadczeniem to też mu wpiszą w dowód, że pojazd NIE spełnia VAT-2. Czy którys z kolegów forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem. Uważam ze zaświadczenie z badaniem wykonałem poprawnie, gdyż moim zadaniem było stwierdzić tylko warunki dodatkowe ustawy o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś stwierdzić chyba który Vat spełnia a nie którego nie spełnia. Masz określone 4 kategorie oraz warunki ich przyznania. Pojazd nie spełnia warunków Vat2 to co, spełnia pozostałe? Przecież to chore. W tym przypadku nie spełnia warunków żadnego Vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tak samo jakby napisać i skasować 35 zł za to ,że pojazd nie spełnia war. do ciągnięcia przyczepy w pojeżdzie bez haka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę panowie macie rację, ale z przepisów wynika że z dwoma rzędami siedzeń to może być tylko VAT-2, bo pod pozostałe nie podlega. klient najpierw ustala z diagnostą zakres badania i chcę tylko spełnienie warunków dodatkowych do VAT. To mu robię tylko dodatkowe-spełnia albo nie spełnia. Podlega tylko pod VAT-2 (no nikt mi nie powie że Panda to skrzynia czy kontener), i w uwagach oczywiście dopisałem dlaczego nie spełnia-nie zachowane odległości przestrzeni ładunkowej zawartej w ustawie. Dzisiaj mi przyszło do głowy że może ta księgowa chce udokumentować szefowi dlaczego nie może odliczać np. paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki,tylko w mojej ocenie to badanie nie ma sensu

Jeżeli księgowość jest skrupulatna i chce mieć wszystko poukładane jak należy to takie zaświadczenie z wynikiem N będzie chciała. Kiedyś też tak miałem, dzwonię do firmy a pani księgowa mówi, że porządek musi być i jak nie można, to nie można i papier na taką okoliczność ona ma mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dużo takich badań gdzie samochód nie spełniał żadnego punktu 1-4 VAT. W takim przypadku w zaświadczeniu wpisuję; "Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w art. 3, ust. 2 (bez podawania punktu od 1 do 4) ustawy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

...Sprawa ta jest oczywista, gdyż nie spełnia Vat 2-odległości. Ale klient chce takie badanie czy to z wynikiem pozytywnym czy też nie. Wystawiłem zaświadczenie, że pojazd NIE spełnia warunków VAT-2, skasowałem 50 zeta...

 

I na tym kolego poprzestan - po prostu nie wnikaj dalej co z tym zrobi klient.

Wystarczy ze musimy miec nieco pojecia o ustawach PORD i o Transporcie.

Nie mamy obowiazku wiedziec o skarbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.