Skocz do zawartości

Zmywarka - tak zmywarka :)


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Pytanie - z zakupionym mieszkaniem odziedziczylem zmywarke starszego typu.

Co ciekawe jest to tzw "compact" razem z kuchnia gazowa

No i wlasnie :)

nie mam instrukcji gdzie sie co leje/sypie do takiego urzadzenia.

Na drzwiczkach sa dwa otwory z zakretkami. Zakretka jedna ze szklanym "sopelkiem"

Druga perforowana.

Niestety nie moge nic wygrzebac w necie.

Pomozecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem moją lepszą połowę i sprawa zmywarek wygląda mniej wiecej tak:

1 na dole zmywarki powinno wsypywać się sól do zmiękczania wody :shock:

podobno nie zawsze trzeba zależy jaka jest woda w danym wodociągu

2 do drzwiczek wlewa się jakiś płyn "finisch" żeby szklaneczki się błyszczały

podobno ważne bo inaczej są smugi

3 do drzwiczek wkłąda się "tabletki" przed każdym myciem

to już jest ponoć niezbędne bo to środek myjący naczynia :)

 

Tyle mogłem pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ze szklanym sopelkiem to pewnie do płynu nabłyszczającego, a ta perforowana na tabletkę. Poszukaj jeszcze zasobnika na sół - powinien być gdzieś na dole wewnątrz zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Ta ze szklanym sopelkiem to pewnie do płynu nabłyszczającego, a ta perforowana na tabletkę. Poszukaj jeszcze zasobnika na sół - powinien być gdzieś na dole wewnątrz zmywarki.

 

No wlasnie kurcze na dole nic nie ma...zmywarka nietyp straszliwy nawet wujek Googel jej nie zna.

Wypatrzylem gdzies ze to z sopelkiem to prawdopodobnie moze byc na sol - bo pod nakretka ma jakby regulacje dozowania. Ale rownie dobrze moze byc na plyn - w czasach kiedy ja wyprodukowano chyba nie bylo jeszcze tabletek

Niestety nie ma ta zmywarka tak jak wspolczesne pojemnikow z napisami. Jest jeszcze po prawej stronie wewnatrz tez takie plastikowe cos z dziurami ale nie mozna tego ani odkrecic ani nic do tego nasypac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z soplem czy kropla to chyba na plyn nablyszczajacy, a to perforowane pewnie na proszek. Jak to taki zabytek to pewnie wtedy nie bylo jeszcze tabletek. W aktualnych modelach pojemnik na tabletke (proszek) otwiera sie kiedy zmywarka przystepuje do mycia wlasciwego po plukaniu (zalezne od zastosowanego programu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

To z soplem czy kropla to chyba na plyn nablyszczajacy, a to perforowane pewnie na proszek. Jak to taki zabytek to pewnie wtedy nie bylo jeszcze tabletek. W aktualnych modelach pojemnik na tabletke (proszek) otwiera sie kiedy zmywarka przystepuje do mycia wlasciwego po plukaniu (zalezne od zastosowanego programu)

 

Tak - wyguglalem ze to z sopelkiem na nablyszczacz...A przez to sitko prawdopodobnie ten nablyszczacz ma sie wydostawac,bo innej drogi nie ma :)

Pod korkiem z sitkiem jest otwor ale w polowie zaslepiony, byc moze wlasnie tam trzeba wsypac proszek.

Znalazem te ten sprzet byl produkowany przez Ardo pod taka sama nazwa czyli Sintoblock

Zmywarka?authkey=uTbahLOogVM#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.