Skocz do zawartości

pieczatki SKP


agatha884

Rekomendowane odpowiedzi

Nie panikujcie. Koledzy maja wydane pieczątki zgodnie z interpretacją MI o ile dobrze pamiętam podpisaną przez Oleksiaka. Był skan na forum. W mojej ocenie nielogicznej ale........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie. Koledzy maja wydane pieczątki zgodnie z interpretacją MI o ile dobrze pamiętam podpisaną przez Oleksiaka. Był skan na forum. W mojej ocenie nielogicznej ale........

 

Ja tam jestem daleki od paniki.

Natomiast w moim rejonie byliśmy stacją która jako pierwsza przeszła certyfikacje na stację podstawową wg nowych przepisów.

Rzeczywiście był dylemat z tym w jaki sposób ma być oznaczona stacja.

Propozycja WK była tak jak dla starych stacji tj. litery duże i małe, aż znalazłem wzór pieczątki w załączniku nr 9. dla PSKP.

I zostało tak jak w tym wzorze.

Natomiast jeśli jest jakieś pismo z min nt temat i tak ma wyglądć pieczątka PSKP to w przypadku gdy nie ma ona dopuszczenia dla BT pojazdów E, to jej pieczątka będzie bez literek, taka sama jak dla OSKP :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaswiadczeniu jest kod rozpoznawczy stacji w kolejnosci: powiat,numer stacj i literka P

Podstawowa stacja kontroli Pojazdów do badania pojazdów w zakresie

Zaświadczenie jest w porządku ,,,

Wobec tego na pieczątkach powinniście mieć litery ABTE

Dokładnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ była dyskusja i skan pisma, widać niektóre Starostwa się do niego dostosowały.

Dokładnie o to pismo mi chodziło.

Osobiście uważam, że "nowa podstawowa" powinna mieć na pieczątce ABT lub ABTE jednak dopuszczam w swej wyobraźni, że część WK w Polsce mogło zastosować się do interpretacji p. Oleksiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ była dyskusja i skan pisma, widać niektóre Starostwa się do niego dostosowały.

Dokładnie o to pismo mi chodziło.

Osobiście uważam, że "nowa podstawowa" powinna mieć na pieczątce ABT lub ABTE jednak dopuszczam w swej wyobraźni, że część WK w Polsce mogło zastosować się do interpretacji p. Oleksiaka.

 

Tez uwazam,że na dzien dzis. powinno byc ABT lub ABTE, ale wychodzi na to,że to starostwo tak zdecydowało,chociaz nie jest to potwierdzone z kolei jakims urzedowym wzorem czy pismem(tylko ręcznie wykreślone literki ABT na kartce z załacznikem nr 9-tak dla przykładu)ale właśnie tam ktoś to zaznaczył,chyba,że błednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część WK w Polsce mogło zastosować się do interpretacji p. Oleksiaka.

 

Ciekawa to interpretacja.

Według niej piecząka PSKP które nie ma zakresu E, wygląda jak pieczątka OSKP bo jak do tej pory to tylko OSKP nie miały zadnych literek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niej piecząka PSKP które nie ma zakresu E, wygląda jak pieczątka OSKP

a bardzo istotny szczegół - P - w prawym górnym rogu

SKP ABC/001/P

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo istotny szczegół - P - w prawym górnym rogu

SKP ABC/001/P

no tak jakas różnica jest

Kilka postów wczesniej tyle,ze chyba juz pare miesiecy temu był taki wpis:

) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeŜeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z

zastrzeżeniem ust. 1a,[/b]

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit.

a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art.

 

1a. (112) Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi

autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100

km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu

zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych

lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz

pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca

2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku

dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku

dochodowym od osób prawnych, a takŜe dla którego określono dodatkowe wymagania w

międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego

jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

wygląda na to,że dotyczy on właśnie stacji "po nowemu" czy coś sie jeszcze zmieniło między czasie

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niej piecząka PSKP które nie ma zakresu E, wygląda jak pieczątka OSKP

To można jeszcze rozróżnić.

Ale po czym rozpoznać zakres badań technicznych dwóch podstawowych stacji?

- jedna wpisana na podstawie nowych przepisów,

- druga, bez rozszerzeń, wpisana jeszcze na podstawie przepisów sprzed zmiany.

Obie na zaświadczeniu mają pieczątkę tylko z dużymi literami, a zakres badań inny, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niej piecząka PSKP które nie ma zakresu E, wygląda jak pieczątka OSKP

To można jeszcze rozróżnić.

Ale po czym rozpoznać zakres badań technicznych dwóch podstawowych stacji?

- jedna wpisana na podstawie nowych przepisów,

- druga, bez rozszerzeń, wpisana jeszcze na podstawie przepisów sprzed zmiany.

Obie na zaświadczeniu mają pieczątkę tylko z dużymi literami, a zakres badań inny, prawda?

 

Na pewno mogą się trafić takie stacje ABT i ABTE jednak bez rozszerzeń, certyfikowane wg starych przepisów i pieczątka będzie wyglądać tak jak PSKP już po nowych przepisach.

Jednak na dwóch nowych PSKP na których pracowałem pod różnymi starostwami pieczątki były właśnie takie, zgodne ze wzorem z zał. nr 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam dzis akurat miałem w ręce zaproszenie na badanie techn. i na nim pieczatka stacji

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW

XXX/XXX/P

E

czyli jednak takie teraz wydają,a jeszcze niedawno stacja ta miała litery duze oraz małe (rozszerzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.