Skocz do zawartości

Przeciwmgielne światło tylne


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Chrysler Sebring data pierwszej rej. 19-05-2009 zakupiony w Polsce powinien być wyposażony w światło przeciwmgielne tylne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, pytanie raczej kto wydał homologacje i dopuścił do ruchu to auto? Najlepsza była jednak odpowiedź serwisu na takie pytanie - "nie ma takiego obowiązku". :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Chrysler Sebring data pierwszej rej. 19-05-2009 zakupiony w Polsce powinien być wyposażony w światło przeciwmgielne tylne?

 

Pytałeś o wyposażenie w światło p/mgielne , a nie o udzielenie homologacji, mamy rozumieć że takowego nie ma w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt"grzegorz70 napisał/a:

Czy Chrysler Sebring data pierwszej rej. 19-05-2009 zakupiony w Polsce powinien być wyposażony w światło przeciwmgielne tylne? "

 

Jesteś w 100% pewny że to auto to wersja europejska a nie import z USA ? Miałem dużo do czynienia z tą marką i z tego co wiem wszystkie europejskie wersje były w pełni przystosowane do naszych wymogów wyposażenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno podejrzana sprawa z tym przeciwmgielnym . Mielismy w firmie nawet takiego Sebringa zarejestrowanego jako zastępcze dla klientów i miał komplet jeżeli chodzi o oświetlenie więc sprawa jest co najmniej dziwna. Wypowiedź pracownika z serwisu jest naprawdę niekompetentna delikanie rzecz ujmując. Miałes to auto na badaniu dodatkowym ,bo raczej na okresowe to jeszcze nie czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być dodatkowe, ale z braku światła :( . Jest jeszcze opcja że ani ja, ani klient nie potrafiliśmy tego włączyć :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być dodatkowe, ale z braku światła :( . Jest jeszcze opcja że ani ja, ani klient nie potrafiliśmy tego włączyć :-D

Ja tak mam w swoim JEEP-ie.

Jest to "amerykaniec" ściągnięty kiedyś z Kanady. Wszystko zrobione już"na Europę", ale nie wiem jak włączyć tylne światło przeciwmgielne. Żarówka jest -sprawdzałem. Przednie przeciwmgielne działają a tylne nie chcą. Co śmieszniejsze - moja Pani zapaliła raz tą żarówkę. Ani ona, ani ja nie wiemy w jaki sposób. Jest to dla mnie na razie największą tajemnicą mojego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być dodatkowe, ale z braku światła :( . Jest jeszcze opcja że ani ja, ani klient nie potrafiliśmy tego włączyć :-D

Więc sprawa się trochę wyjaśniła - światło przeciwmgłowe tylne włącza się wyciągając i przekręcajac włacznik na dźwigni kierunkowskazów (oczywiście po wcześniejszym włączeniu świateł mijania ;-) . Wychodzi na to ,że moje podejrzenie było sluszne iż fabryka raczej takiego babola nie wypuśiłaby bez światła przeciwmgłowego z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...

światlo przeciwmgłowe tyle - czy sa jakieś wyłączenia z obowiązku stosowania ze względu na datę pierwszej rejestracji? Kiedyś chyba było cos takiego (obowiązek w chyba od 87r), w aktualnych warunkach nic o tym nie ma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światlo przeciwmgłowe tyle - czy sa jakieś wyłączenia z obowiązku stosowania ze względu na datę pierwszej rejestracji? Kiedyś chyba było cos takiego (obowiązek w chyba od 87r), w aktualnych warunkach nic o tym nie ma :?

Jest.dz.u.poz 951

 

13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

 

1) pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 12.1.Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:

13)przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

 

1)pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił Zbrojnych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.