Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe. Wykreślamy oba punkty 1i2 art.66 ustawy?


nemor20

Rekomendowane odpowiedzi

Co warto wiedzieć ?

Wynik tej debaty w moim odczuciu nie jest rozstrzygnięty. Stanowisko w sprawie wypełniana zaświadczenia jest interpretowane w sposób budzący poważne wątpliwości.

Szanowni diagności, będąc na szkoleniu z udziałem urzędników ministerstwa, zapytajcie się o następującą sprawę lub wyślijcie pismo do Ministra Infrastruktury z zapytaniem ?

 

Która wersja objaśnienia powinna znaleźć się w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY1) z dnia 10 sierpnia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. Dz. U. nr 155 poz. 1303

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051551303

 

Wersja1

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Wersja2

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się z zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.
1.Kto był imiennie odpowiedzialny za treść tekstu przygotowanego do zapisu w rozporządzeniu ?

2.Kto jest imiennie odpowiedzialny za zamieszczenie aktualnego tekstu w rozporządzeniu ?

 

Sprawa jest aktualna i na tapecie.

Mam też prośbę aby po otrzymaniu odpowiedzi podzielić się z nią na forum.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • praktyk

    10

  • JANUSZ60

    8

  • blakop

    7

  • Tytus

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wersja1

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Wersja2

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się z zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

WERSJA 1 i 2 są dokładnie tej samej treści więc czym różnią się od siebie :?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej pomyłka, ale "praktyk" to zmieni ,,,

 

Nie ma pomyłki a jest istotna róznica. :razz:No koledzy diagności .......do dzieła ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej pomyłka, ale "praktyk" to zmieni ,,,

 

Nie ma pomyłki a jest istotna róznica. :razz:No koledzy diagności .......do dzieła ... :lol:

Fakt sorry ,,, zakresu i z zakresu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam i tak brakuje chyba czegoś...

"podczas którego nie wykonuje się z zakresu okresowego badania"

- ten fragment jest bez sensu. Powinno być"

"podczas którego nie wykonuje się CZYNNOŚCI z zakresu okresowego badania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił szanownych diagnostów o poradę.

 

Na przeglądzie okresowym klient dostał wynik N i zgłosił się w ciągu 14 dni na ponowne badanie.

Jednak nadal te usterki nie zostały usunięte poprawnie. Badanie ponownie wykonano tylko w zakresie uprzednio wypisanych usterek na zaświadczeniu, które wystawił kolega.

 

Diagnosta powinien wystawić ponowne zaświadczenie, czy też nie ? Czy powinienem skreślić pozycje 1i 2 na zaświadczeniu i co też miałby wpisać na drugiej stronie zaświadczenia.

Opisy do zaświadczenia, w skrócie - jeśli nie robimy badania okresowego lub jego zakresu wykreślamy oba punkty.

 

Ja jeszcze dopisuję w uwagach Wynik badania dodatkowego - POZYTYWNY

albo:

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego".

 

Podstawa prawna:

ad.1. objaśnienia do zaświadczenia z BTP,

ad.2. art. 132 ust. 6 Pord

 

Cytuję podstawę prawną „ ad.1. objaśnienia do zaświadczenia z BTP, „

pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia .

Dodam że DR nikt mu nie zatrzymał.

Co byście mi doradzili ? ?

 

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 21-06-2011, 16:21 ]

Czy ktoś może podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich nie jasnych przypadkach staram się szukać ekstremalnych możliwości , żeby łatwiej zrozumieć możliwe decyzje. Załóżmy że klient dosta n na okresowym i dostał zaświadczenie i wcale nie czeka 14 dni tylko natychmiast podjeżdż na kolejne badanie , czy mam mu znowu wystawić zaświadczenie wg. mnie nie bo to które otrzymał obowjązuje 14 dni i nie jest ważne czy przyjedzie w 14 dniu czy w 1 minucie po badaniu jeżeli usterki nie zostały usunięte nie wystawiam innego zaświadczenia jeżeli okres 14 dni minie to i owszem .To tak jak chciałbym kupić bilet na pociąg w którym nie ma miejsc i jak często będę podchodził do okienka z pytaniem tak często będzie obowjązywał ten sam status -nie ma biletów. Nie wiem czy o taką odpowiedź chodziło ale wydaje mi się że tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeżeli okres 14 dni minie to i owszem .

robisz badanie okresowe a nie ponowne.

 

A za badanie ponowne w tych 14 dniach nic nie kasujesz i nic nie wpisujesz do rejestru- czy tak mam to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , bo jak go skasować i zrobić wpis po 1 minucie od poprzedniego badania

 

:shock::shock::shock:

 

Normalnie robisz nowy wpis do rejestru i kasujesz z cennika z pozycji 2.1 do 2.10

 

Jak nie kasujesz to jak robisz poprawki do negatywów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie robisz nowy wpis do rejestru i kasujesz z cennika z pozycji 2.1 do 2.10

jeśli niesprawne kolejna N-ka i 14 dni na usunięcie usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli niesprawne kolejna N-ka i 14 dni na usunięcie usterek

 

kolejna "N" i kolejne 14 dni ,czy 14 dni od pierwszej "N". Bo mając np 5 usterek X14 DNI co daje 70dni na usunięcie wszystkich usterek zakładając ,że zgłaszam się na SKP z jedną usuniętą usterką co 14dni :-D ,.

Czy termin 14dniowy jest terminem w którym trzeba usunąć wszystkie usterki od dnia ich stwierdzenia i wystawienia "N"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy termin 14dniowy jest terminem w którym trzeba usunąć wszystkie usterki od dnia ich stwierdzenia i wystawienia "N"?

Myśle ze sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Regan55 ty chyba na polityka starszujesz, albo na szkolącego na kursach -

Na zadanie pytanie szkolący odpowiada cytuję:

"Przecież wiecie wszyscy jak to robić", albo "Temat był tyle razy poruszany, że nie będziemy się nim zajmować"

:evil::evil::evil:

Chcę Ci podpowiedzieć, że to było pytanie bez odpowiedzi:

Czy termin 14dniowy jest terminem w którym trzeba usunąć wszystkie usterki od dnia ich stwierdzenia i wystawienia "N"?

Ja odpowiem - Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem - Tak

ketiw38, -z bólem serca muszę Ci powiedziec ze własnie to miałem na mysli... :D Mnie nie interesuja zadne przedłuzenia ter.,usuwanie usterek na"raty"... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal te usterki nie zostały usunięte poprawnie.

A już myślałem, że "praktyk" to nie to samo co teoretyk ,,,

w praktyce, albo gość usterki usuwa, albo po prostu nie wraca ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal te usterki nie zostały usunięte poprawnie.

A już myślałem, że "praktyk" to nie to samo co teoretyk ,,,

w praktyce, albo gość usterki usuwa, albo po prostu nie wraca ,,,

Widocznie kolego masz bardzo cienką praktykę i zbyt osobiście przyjąłeś uwagi w innym temacie. Chciałeś mi przyłożyć to powiem, że nie bardzo to wyszło. W mojej praktyce zawodowej bardzo często się zdarza, że po wykazaniu usterek klient zleca naprawę w różnych warsztatach i wracając na badanie ponowne okazuje się, że nie wszystko zostało usunięte.

To nie są „teorety” ani bzdety i jeżeli łaskawie wskażesz jak ten problem należy rozwiązać to będę ci wdzięczny.

Nie chciałbym zmieniać zdania o twojej spostrzegawczości i inteligencji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)

jeżeli łaskawie wskażesz jak ten problem należy rozwiązać to będę ci wdzięczny.

Nie chciałbym zmieniać zdania o twojej spostrzegawczości i inteligencji.

Pozdrawiam

No cóż okazuje się, że nie dokładnie przeczytałem cały post (od początku) - obiecuję, że wyjaśnię Ci to (najpóźniej w dn 25.06.2011), bo prosisz o to już drugi raz. Pod warunkiem, że nie zrobi tego wzywany do tablicy Janusz60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kolego masz bardzo cienką praktykę

Nawet jeśli tu sobie naubliżamy, prawa nie naprawimy na pewno ,,,

Chciałeś mi przyłożyć

,,,nic bardziej mylnego, chciałem Ci po prostu pokazać, iż w praktyce mamy poważniejsze problemy i nadużycia, niż ten ,,,

i wracając na badanie ponowne okazuje się, że nie wszystko zostało usunięte.

Mój klient otrzymując N1, wie co ma zrobić do 14-stu dni, i jeśli wraca po trzech dniach, bo wydaje mu się, że to zrobił, po prostu nie piszę nic w komputerze, gdyż wolę takie łamanie prawa ,,,

No cóż okazuje się, że nie dokładnie przeczytałem cały post (od początku)

Bardzo możliwe, że ja też, będę wdzięczny za otwarcie oczu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klient otrzymując N1, wie co ma zrobić do 14-stu dni, i jeśli wraca po trzech dniach, bo wydaje mu się, że to zrobił, po prostu nie piszę nic w komputerze, gdyż wolę takie łamanie prawa ,,,
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klient otrzymując N1, wie co ma zrobić do 14-stu dni, i jeśli wraca po trzech dniach, bo wydaje mu się, że to zrobił, po prostu nie piszę nic w komputerze, gdyż wolę takie łamanie prawa ,,,
:ok

Zaraz zaraz to znaczy łamiemy prawo :oops::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.