Skocz do zawartości

Kangoo - zmiana il. miejsc w zw. z odpisem VAT


Ballus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Już od jakiegoś czasu czytam to forum, w zw. z wątpliwościami odnośnie przepisów, postanowiłem się zarejestrować.

 

Mam następujące pytanie:

 

W związku ze zmianą przepisów VAT chciałbym dokonać przeróbki samochodu Renault Kangoo 2004r - zarejestrowany styczeń 2005 (kupiony w PL, jestem pierwszym właścicielem).

Od początku samochód jest pięcioosobowy z kratką.

Chciałbym zdemontować kanapę i przesunąć kratkę za pierwszy rząd siedzeń.

Odnośnie przeróbki to z tego co już zdążyłem się zorientować to potrzebny jest papier (faktura) z firmy posiadającej uprawnienia do takich przeróbek.

 

W dowodzie:

samochód CIĘŻAROWY

 

W wyciągu ze świadectwa homologacji:

Kategoria/Rodzaj: N1/Ciężarowy

podrodzaj: poz.37 - AB

 

Czy taki manewr jest możliwy?

 

Czy to łapałoby się pod VAT-1?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś nie widzę przeciwskazań :) Ale najpierw:

1) zmiana ilości miejsc

2) wpis w dowodzie/świadectwie homologacji - wielozadaniowy lub van

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyciągu ze świadectwa homologacji:

Kategoria/Rodzaj: N1/Ciężarowy

podrodzaj: poz.37 - AB

Wielozadaniowy (AF) - Pojazd o nadwoziu innym niż opisane w kodzie AA do

AE (AA-sedan, AB-hatchback, AC-kombi, AD-coupe, AE-kabriolet), przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób i ładunków w tym samym nadwoziu.

Van (BB) - samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia.

Tu w podrodzaju wygląda na to, że jest niestety wpisany hatchback

Dokumenty potwierdzające podrodzaj pojazdu to;

-świadectwo homologacji

-wyciąg ze świadectwa homologacji

-zaświadczenie producenta/importera wystawione na podstawie świadectwa homologacji typu lu świadectwa cząstkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz w wyciągu ze świadectwa który dostałem z autem.

Niestety w poz.37 jest AB :(

Fajny mi Hatchback...

 

Mam kolejne pytanie.

 

Czy producent pojazdu może po jakimś czasie zmienić/uaktualnić zapisy w konkretnym typie (numerze) homologacji? I czy w zw. z tym w aktualnej homologacji może być inny zapis niż ten który dostałem z autem? Tzn. numer homologacji ten sam, ale inny podrodzaj nadwozia?

 

Spróbuję zamówić nowy wyciąg z homologacji, może wcześniej babka wystawiająca się pomyliła... bo raczej na hatchbacka to auto nie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jedź na stacje, gdzie nie wymagają wglądu w świadectwo homologacji i tyle. To ok.90% stacji, więc nie będziesz miał problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzyskania w drodze postanowienia MI sprostowania oczywistej pomyłki w świadectwie homologacji producent/importer przekazuje właścicielowi pojazdu zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

 

Spróbuj dowiedzieć się czegoś u przedstawiciela producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jedź na stacje, gdzie nie wymagają wglądu w świadectwo homologacji i tyle. To ok.90% stacji, więc nie będziesz miał problemu

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzyskania w drodze postanowienia MI sprostowania oczywistej pomyłki w świadectwie homologacji producent/importer przekazuje właścicielowi pojazdu zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

 

Spróbuj dowiedzieć się czegoś u przedstawiciela producenta .

 

Producenci na większość aut mają po dwie homologacje (kolejna przeważnie z rozszerzeniem typu "S1"). Tylko po co tracić na to czas i pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyciągu ze świadectwa homologacji:

A ja poproszę o numer tego świadectwa,oblukam w poniedziałek czy pod tym samym numerem nie występowały jako van lub wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wystarczy?

Jezeli chcesz od ręki załatwic z VAT to tylko OSKP....

No chyba ze chcesz na raty to:

1/ PSKP -ktora ma w zakresie pozwolenia na dokonywanie tzw.zmian konstr.

2/ OSKP- VAT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyłem się zorientować to potrzebny jest papier (faktura) z firmy posiadającej uprawnienia do takich przeróbek.

 

NIE - ten papier jest potrzebny tylko przy zmianie rodzaju pojazdu (np. z osobowego na ciężarowy)

 

W wyciągu ze świadectwa homologacji:

Kategoria/Rodzaj: N1/Ciężarowy

podrodzaj: poz.37 - AB

 

To w ogóle lipne homo jest bo w/g klasyfikacji przy ciężarowym nie ma podrodzaju hatchback :evil:

 

Jezeli chcesz od ręki załatwic z VAT to tylko OSKP

 

nie może załatwić od ręki, bo do VAT-u to w DR już musi mieć ciężarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle lipne homo jest bo w/g klasyfikacji przy ciężarowym nie ma podrodzaju hatchback :evil:

 

Ale wtedy (2003 rok - czyli data wydania homologacji) było!!!

 

Obecnie wszystkie auta w katalogu ITS pod tym numerem homo są AF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na dwóch okręgówkach i powiedziano mi, że muszę im przedstawić fakturę za przeróbkę.

 

Prawidłowo, zmiana konstrukcyjna = rachunek za przystosowanie pojazdu do nowych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo, zmiana konstrukcyjna = rachunek za przystosowanie pojazdu do nowych warunków.

 

Taaa? Ale masz jakieś wsparcie?

 

Ja jestem osoba fizyczną i nie biorę faktur - i co Ty na to?

 

Jeszcze raz:

NIE - ten papier jest potrzebny tylko przy zmianie rodzaju pojazdu (np. z osobowego na ciężarowy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem osoba fizyczną i nie biorę faktur - i co Ty na to?

 

Psuj a ja na to tak, daj mi Pan rachunek , jak nie masz to jedz z powrotem do firmy zajmującej się tematem zgodnie z PKD50.20 A . Rachunek + opis zmian. Oczywiście wszystko jeszcze sprawdzam. Innej opcji jak dla mnie nie ma przy zmianach. W zasadzie tutaj nie ma zmiany z ciężarowy na ciężarowy, bo zostaje to samo tylko ilość miejsc ulega zmniejszeniu. Może jestem nadgorliwy ale taki już jestem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z PKD50.20 A

 

Ten PKD już nie obowiązuje.

 

Innej opcji jak dla mnie nie ma przy zmianach

 

Art. 66.

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja zwalniająca pojazd z

homologacji,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność

gospodarczą w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.