Skocz do zawartości
Psuj

Zbiornik LPG w samochodzie tylko z TDT

Rekomendowane odpowiedzi

Marek1

Jeśli w ustawie PoRD jest wyraźnie napisane w art.81 ust.12:

"12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym

podlegającym dozorowi technicznemu moŜe być przeprowadzone po przedstawieniu

dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego."

a ustawa o Dozorze Technicznym wyraźnie precyzuje ktory jest ten właściwy

to nie wiem jakim trzeba być głupio upartym, żeby twierdzić coś przeciwnego.

Chyba, że ta pozorna głupota ma swoją cenę, w końcu tak zagorzałej obrony prywatnej firmy która nieźle namieszała na rynku zbiorników gazowych na pewno nie robi się za darmo...

Może chodzi o ratowanie tej firmy przed zbiorowym pozwem klientów o zwrot pieniędzy za wymianę zbiorników na te nieposiadające wad prawnych. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Też nie podpisane

 

Ale na oficjalnej stronie internetowej UDT. Chyba jest różnica?

 

 

Może chodzi o ratowanie tej firmy przed zbiorowym pozwem klientów o zwrot pieniędzy za wymianę zbiorników na te nieposiadające wad prawnych. :cool:

 

Albo o ratowanie swoich czterech liter jak się naklepało badań z dozorem UDT... i teraz się wpiera, że czarne jest białe i odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
ratowanie swoich czterech liter jak się naklepało badań z dozorem UDT... i teraz się wpiera, że czarne jest białe i odwrotnie...

Wygląda na to :ok

Najwyraźniej jesteśmy takim poligonem doświadczalnym do prób udowodniania tej karkołomnej tezy... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktyk
Też nie podpisane

Ale na oficjalnej stronie internetowej UDT. Chyba jest różnica?

Może chodzi o ratowanie tej firmy przed zbiorowym pozwem klientów o zwrot pieniędzy za wymianę zbiorników na te nieposiadające wad prawnych. :cool:

Albo o ratowanie swoich czterech liter jak się naklepało badań z dozorem UDT... i teraz się wpiera, że czarne jest białe i odwrotnie...

To też jest z oficjalnej strony internetowej UTD i to wystarcza aby każdy diagnosta uratował swoje cztery.

http://www.udt.gov.pl/HTML/index.php?option=com_content&task=view&id=102&Itemid=204

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2002 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz.U. Nr 120, poz. 1021), zmienione rozporządzeniem z dnia 3 lutego 2003 r. (Dz.U. Nr 28, poz. 240), wydane na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy o dozorze technicznym.

Tekst rozporządzenia ujednolicony w UDT

http://www.udt.gov.pl/pdf/akty/RozpRozdzUrzDTtjed.pdf

f) zbiorniki na gaz skroplony lub sprężony, służące do zasilania silników spalinowych w pojazdach,

a ustawa o Dozorze Technicznym wyraźnie precyzuje ktory jest ten właściwy

to nie wiem jakim trzeba być głupio upartym, żeby twierdzić coś przeciwnego.

Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Bez komentarza.

Słusznie, bo to żadne argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
To też jest z oficjalnej strony internetowej UTD

Tylko co to zmienia w tym temacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktyk
To też jest z oficjalnej strony internetowej UTD

Tylko co to zmienia w tym temacie ???

Stwarza większy wybór intelektualnych i aktualnych możliwości a decyzja zawsze należy do diagnosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No i taka sytuacja...

 

 

Gaz LPG a protokół i decyzja gdzie.png

 

Tak zwany "gaz fabryczny"!!! :evil:

Oczywiście auto dystrybuowane przez autoryzowany salony w Polsce! :zzz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary

no dobra jest protokół, nie widzę decyzji, nie ma jej na badaniu, nie ma badania, bez decyzji  badania  nie rozpoczynam. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A praktyka stosowana twierdzi zupełnie cos innego. Kwit datowany jak datowany i jakoś nikomu taka wersja kwitu dotąd nie przeszkadzała by spokojnie przechodzić okresowe badania. Pojazd flotowy i ciekawe ilu jeszcze jest wśród kilku tysięcy gagatków takich, co to im nic nie wadzi!

Obstawiam, że 90% wynik P przystawi. :cry:

Edytowane przez Paprock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
Cytat

                                                                                                                                                              Dział V
Szczegółowy sposób sprawdzania prawidłowości przystosowania pojazdu do zasilania gazem podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu
                                                                                                                                                    Przepisy ogólne

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:
1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej "Dyrektorem TDT", dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

 " co nie " ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Skoro przepis wykonawczy jasno mówi o protokole i decyzji skąd pomysł, że sam protokół wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary
17 minut temu, blakop napisał:

skąd pomysł, że sam protokół wystarczy?

może z niewiedzy, a może z dobrego serca dla bliźniego swego. :nausea::wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wadi

cyt: "Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ"

Bez decyzji ani rusz.:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Nie określenie numeru protokołu i decyzji nie jest równoznaczne z ich brakiem. Protokół i decyzja jest jednak bez numeru....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wadi

 

10 godzin temu, wadi napisał:

  oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ"

 

Decyzja de facto jest zezwoleniem na eksploatację,w tym przypadku zbiornika LPG i może dlatego ustawodawca zawarł taki zapis .Z kolei dlaczego TDT działa na dwa standardy i czasem tej decyzji przy odbiorze zbiornika nie wystawia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

1. Masło maślane! Jak numerów nie określono, to nie określono! Patrz decyzje i protokoły wystawione na urządzenia poddozorowe przez UDT!

2. Nikt na dwa fronty nie działa. STAKO dla zbiorników przeznaczonych na rodzimy rynek od razu ma gotowy protokół i decyzje na drugiej stronie poświadczenia. A dla zbiorników na rynki zagraniczne widocznie nie ma potrzeby wystawiania takich dokumentów. Z takich sytuacji powstaje swoiste kółko graniaste, że montownie zagraniczne zamawiają jedne z najlepszych zbiorników właśnie w STAKO i dalej tematu nikt nie pilnuje. A jak widać po załączniku i diagności też to w du... mają!

Dla całej serii samochodów rumuńskich inspektorzy TDT pisali decyzje na bocznicy kolejowej w Dąbrowie. Można spotkać polskie decyzje na cysterny wystawione w Turcji. No nie ma lipy! Właściwy organ, to właściwy organ! A on się zwie DYREKTOR TDT! 

(Taką polsko-turecką to raz widziałem po prawdzie i już za bardzo nie pamiętam czego dotyczyła dokładnie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mike_van_mik

jak dla mnie musi być protokół i decyzja, a decyzji tu brak... nie rozpoczynam badania...

miałem ostatnio przypadek, klient dał protokół i decyzję ale brak pieczątki inspektora no i musiał ganiać po pieczątkę :) i oczywiście diagnosta zły bo się czepiam i problemy robię  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fuks

Do takich "papierków" co wkleił Paprock jest w zestawie decyzja formatu A4. Jeśli mnie pamięć nie myli to zestaw tych dokumentów jest zazwyczaj zafoliowany jako komplet (tj. prot + decyzja + Manufacture and cert. LPG tank).Jak ktoś posiał decyzję to ma problem ;-) 

 

Swoją drogą szczególnie w przypadku pojazdów flotowych uważałbym na dopasowanie właściwego zestawu protokół+decyzja. do konkretnego zbiornika. Przy dużej ilości aut o pomyłkę nie trudno.

Edytowane przez fuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
1 minutę temu, fuks napisał:

Swoją drogą szczególnie w przypadku pojazdów flotowych uważałbym na dopasowanie właściwego zestawu prot./dec. do konkretnego zbiornika

 

W przypadku aut flotowych to trzeba uważać na dopasowanie tablic rejestracyjnych do pojazdu. Miałem już takie przypadki, że końcówki VIN-u nie pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.