Skocz do zawartości

Opłata 7.2


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy powinno pobierać się opłatę z poz. cennika 7.2 (sprawdzenie pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdu przeznaczonego do wykonywania czynności na drodze)?

Czy opłtę powinno pobierać się w przypadku każdego pojazdu posiadajacego pomarańczowego koguta (wywrotka, ciągnik rolniczy) czy tylko w przypadku pojazdów typu pomoc drogowa zamiatarka do ulic, pojazd zimowego utrzymania dróg, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wywrotka i ciągnik rolniczy wykonują czynności na drodze

 

Czasami tak. Podczas remontów dróg można zobaczyc ciagnik rolniczy z zamontowana szczotka do zamiatania a wywrotkamoże wozić asfalt podczas remontu nawierzchni drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zobaczyc ciagnik rolniczy z zamontowana szczotka do zamiatania

lub do mycia znaków drogowych

 

ostatnio na obt była na unimogu

podobna do tego

 

2509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak. Podczas remontów dróg można zobaczyc ciagnik rolniczy z zamontowana szczotka do zamiatania a wywrotkamoże wozić asfalt podczas remontu nawierzchni drogi.

proszę przeczytaj co napisałeś - pogrubione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Dz.32 Rozdział 9

Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego przeznaczonego do wykonywania czynności na

drodze oraz dla innego pojazdu samochodowego, na który ze względu na bezpieczeństwo ruchu

należy zwracać szczególną uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy OBT

 

To akurat jest oczywiste.

 

pytanie - od kogo

tzn. jakich pojazdów

 

No właśnie od jakich?

Ja pobieram od wszystkich co mają pomarańczowe światło błyskowe, chciałem się upewnić czy robię poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Również pobieram i wystawiam zaświadczenie i zawsze się zastanawiam czy robię dobrze z tym zaswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wystawiam zaświadczenie i zawsze się zastanawiam czy robię dobrze z tym zaswiadczeniem.

Ja tez pisze to zaswiadczenie...Tylko sam sie zastanawiam wlasciwie po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sie martwiłem, że tylko ja mam problemy z ta opłatą :)

Ja zaświadczenia żadnego nie wystawiam jak pobieram opłatę, bo ustawa nie przewidziała mozliwości wpisania adnotacji "Pojazd przystosowany do wykonywania czynności na drodze" a zatem właścicielowi pojazdu nie jest takie zaświadczenie potrzebne.

 

[ Dodano: 01-06-2011, 15:15 ]

Pozwolę sobie oświeżyc trochę ten temat.

 

W Dz U 32 j3wt zapis:

§ 38. 1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposaŜone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy Ŝółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

 

Rozważmy taką sytuację, że do OBT przedstawiony jest pojazd wyposazony w żółte światło błyskowe, jednak światło to nie spełnia warunku widoczności ze wszystkich stron pojazdu z odległości przynajmniej 150m. Taka sytuacja ma dość często miejsce w wywrotkach, gdy światło umieszczone jest na dachu a skrzynia ładunkowa jest wyższ od kabiny kierowcy.

Jak w takiej sytuacji powinien postapic diagnosta?

Ja uważam, że wynik OBT w takim przypadku powinien być N, bo pojazd nie spełnia dodatkowych warunków technicznych.

Jak Wy podchodzicie do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.