Skocz do zawartości

Dziwna sprawa :D


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobotę miałem taki przypadek.

Przyjechał pojazd na OBT.

 

Mark: Mercedes Benz

Model: E 320 CDI

Build Date: 04/10/1999

Capacity (cc): 3226

Horsepowers: 197

 

 

I na samym początku schody.

Tabliczka znamionowa zastępcza. (czy na to jakiś dodatkowy dok powinien być ?)

Numer nadwozia który powinien być na podłodze przy prawym fotelu wyiksowany :D XXXX.

Numer został za to ponownie nabity pod tylna kanapą. Pojazd zarejestrowany i w pełni sprawny. Ale nie będąc pewny poprosiłem żeby przyjechal w pon. Czy w takiej sytuacji potrzebuję jakieś dodatkowe dok. i czy mogę wystawić wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takiej sytuacji potrzebuję jakieś dodatkowe dok. i czy mogę wystawić wynik pozytywny

 

Jasne, że możesz poprosić o dodatkowe dokumenty. Myślę że jeśli ci zależy na własnych czterech literach, skoro dokonano zaiksowania numeru i nabito go w innym miejscu należało by to jak najbardziej sprawdzić zaczynając od przepytania właściciela i poproszenia o parę wyjaśnień - dlaczego i co było powodem zmiany cech identyfikacyjnych i oczywiście, czy są na to odpowiednie dokumenty od rzeczoznawcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opinie na temat dlaczego został numer zaiksowany - dam przykład

 

- numer skorodowany i nieczytelny w trzech ostatnich cyfrach, bądź uszkodzony w wyniku np. kolizji , a właściciel postanowił wydać na bardzo kosztowną naprawę ;

 

zdjęcia przed i po dokonanej naprawie zrobione przez rzeczoznawcę

 

- wniosek do WK o nadanie nowych cech identyfikacyjnych itd.;

 

brak takiego udokumentowania skutkuje brakiem dopuszczenia takiego pojazdu do ruchu

 

[ Dodano: 18-04-2011, 09:00 ]

A jeśli jest to numer VIN taki sam nabity jak ten orginalny to to ewidentny szczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w sprawie dok. rozjaśniło mi to wiele.

 

Numer jest taki sam jak na tabliczce, i tak sam jak oryginalny, ale inna czcionka.

To dobry czy zły znak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest taki sam jak na tabliczce, i tak sam jak oryginalny, ale inna czcionka.

To dobry czy zły znak ?

 

U mnie zasada jest taka. Jeśli pojazd zarejestrowany w kraju.

 

Jeśli numer nabijany u nas w kraju i zgodny z DR to jest ok.

Jeśli numer nabijany za granicą, inny niż VIN (czyli nie VIN a numer nadwozia) i zgodny z DR to ok.

Jeśli numer nabijany za granicą i posiada cechy numeru VIN (17 znaków, wszystkie dane identyfikujące producenta) to wymagam na to odpowiednich kwitów. Z reguły jest to tłumaczenie z zagranicznego DR z zapisem o nabiciu nowego numeru bo...

 

Jeśli pojazd nie zarejestrowany w kraju, to w każdym przypadku wymagam aby w DR zagranicznym lub na jakimś odpowiednim kwicie (zależy od kraju) było udokumentowane nabicie nowego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miałem sytuacje podobną papiery włoskie w tłumaczeniu nadano inne numery vin nabite na killichu amora a na podszybiu inne bez zmianki dlaczego tak zrobiono co z tym zrobić ******* napisał do ministerstwa i dostał zgode na zarejestrowanie ::claus może byłem za bardzo asekuracyjny ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byłem za bardzo asekuracyjny

Moze....

napisał do ministerstwa i dostał zgode na zarejestrowanie

A jak by napisał i nie dostał to co wtedy...Jak myślisz.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.