Skocz do zawartości

brak typu pojazdu - problem z WK


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś problem typu, pojazd z zagranicy i nie ma typu pojazdu wpisanego w DR zagranicznym oraz na tabliczce znamionowej pole typu jest puste.

WK odmawia przyjęcia dokumentów ze względu na brak typu.

Przedstawiciela producenta w Polsce nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK odmawia przyjęcia dokumentów ze względu na brak typu.

Ciekawe czy ten sam WK odmówi zarejestrowania naczepy INTER CARS homologowanej w Polsce gdzie nie ma typu,a z takimi się spotkałem że w DR pisało tylko Inter Cars.

Może więcej szczegółów ,co to za sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to marka Kal Berg przyczepa 3 osiowa.

To samo tłumaczyłem klientowi, że nie wszystkie pojazdy mają typ.

On zrozumiał WK niestety, nie :( .

Chyba zadzwonię i spytam się jaki typ chcą aby im wpisać :x:razz:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten sam WK odmówi zarejestrowania naczepy INTER CARS homologowanej w Polsce gdzie nie ma typu,a z takimi się spotkałem że w DR pisało tylko Inter Cars.

Może więcej szczegółów ,co to za sprzęt?

Wczoraj miałem Typ NW, nie wiem czy taka sama . tzw łajba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o typie, czy modelu w sensie "nazwy handlowej"? Bo jak rozumiem chodzi o to, że jest marka i dalej nic i o to chodzi WK? Coś jakbyś określił: Marka FIAT, model ..... ? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem Typ NW, nie wiem czy taka sama . tzw łajba

U nas mówi się na to "patelnia",ale chodzi o to samo ,pamiętasz w której pozycji miał to wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o typie, czy modelu w sensie "nazwy handlowej"? Bo jak rozumiem chodzi o to, że jest marka i dalej nic i o to chodzi WK? Coś jakbyś określił: Marka FIAT, model ..... ? Dobrze rozumiem?

 

Brak i typu i modelu. Po części masz rację tylko skoro zarejestrowano to w Niemczech z brakiem typu i modelu, brak jest typu na tabliczce znamionowej to co mam wymyśleć, że może jest to taki czy inny typ???

Niestety jest kilka takich przypadków, że nie ma typu czy modelu i zostały pojazdy zarejestrowane.

A może właśnie typem jest to, że nie ma typu czy modelu ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem tego, tylko czego szukać - tylko po marce i rodzaju???

 

[ Dodano: 20-04-2011, 22:12 ]

Jest to marka Kal Berg

Chyba się machnąłeś ,raczej Kel-Berg, z którego to roku? czasami typ jest w VIN ,na podanie VIN pewnie za późno?

 

Tak machnąłem się, miał być Carlsberg ::D::D::D:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o model bo typu nie da się wpisać jeśli nie jest to pojazd nowy z wyciągiem ze św. homologacji lub nie ma się numeru św. homologacji i pozostałych danych jak wariant i wersja.

Są pojazdy bez modelu, są homologowane również w Polsce (spora część chińskich motorowerów nie ma modelu) i nie widzę powodu aby robić z tego problem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pojazdy bez modelu, są homologowane również w Polsce (spora część chińskich motorowerów nie ma modelu) i nie widzę powodu aby robić z tego problem

 

Dokładnie. Składać pismo z prośbą o decyzję odmowną i tego samego dnia nie czekając na odpowiedź nawet już składać skargę do SKO na przewlekłość postępowania w trybie art 37 par.1 kpa. A 17 maja jak wejdzie w życie ta nowa ustawa o odpowiedzialności urzędniczej to już nie będzie takie hop siup dla urzędu :)

 

[ Dodano: 21-04-2011, 01:06 ]

Bo rozumiesz wolf - nie ma takiego miasta Londyn - jest Lądek, Lądek Zdrój... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.