Skocz do zawartości

rozszerzenie uprawnien


agatha884

Rekomendowane odpowiedzi

48 zł. opłata skarbowa.

 

Nie ma zniżki w ustawie o opłacie skarbowej 50%. Dotyczy ona wyłącznie opłaty za rozszerzenie uprawnień stacji kontroli pojazdów i nie dotyczy diagnosty.

W tym przypadku wydaje się nowe uprawnienie a więc nie ma możliwości nie pobierać opłaty. Ustawa o opłacie skarbowej nie przewiduje zmiany w istniejącym uprawnieniu diagnosty.

 

Są to tak niskie kwoty i rzadko pobierane, że komuś mogło umknąć, że płacił.

 

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz egzamin TDT.

 

PS. apropos wyjątków w 2004r. z Urzędu wydawano nowe uprawnienia diagnostów i wtedy faktycznie były za darmo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zniżki w ustawie o opłacie skarbowej 50%.

 

Praktyka dowodzi, że nie wszyscy o tym wiedzą.

Jak dobrze pamietam, to mam na to rachunek jak go znajde to zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w marcu 2008 , za korektę uprawnienia zapłaciłem 10 zł

 

było "IMIENNE UPRAWNIENIE DIAGNOSTY nr xx "

a teraz mam

"IMIENNE UPRAWNIENIE DIAGNOSTY nr EP/D/00xx "

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2004r. nie ma imiennych uprawnień diagnostów. :x

 

Urząd naraził skarb Państwa na straty. Pobrał zaniżoną opłatę. 10 zł. jest za decyzję administracyjną. I było by wszystko dobrze, gdyby nie to, że uprawnienie diagnosty jest wymienione w ustawie o opłacie skarbowej w wysokości 48 zł.

 

PS. Diagnosta posiadający imienne uprawnienie diagnosty z mocy rozporządzenia nie posiada dokumentu potwierdzającego uprawnienia do wykonywania badań.

 

Od 2004r. należało druki wymienić na "UPRAWNIENIE DIAGNOSTY" - kolosalna różnica gdyż tylko dokument tak nazwany daje uprawnienia do wykonywania badań. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2004r. należało druki wymienić na "UPRAWNIENIE DIAGNOSTY" - kolosalna różnica gdyż tylko dokument tak nazwany daje uprawnienia do wykonywania badań.

Jednak nie wszystkim w kraju to przeszkadza Panie Bogusławie, jak widać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby Urząd wydał blankiet prawa jazdy na nieobowiązującym już blankiecie 4 stronnicowym "kremowym" nazwijmy a kierowca go odebrał i udawał że ma prawo jazdy.

 

Może i ma uprawnienia do kierowania pojazdem ale nie posiada prawa jazdy uprawniające go do kierowania pojazdem art. 71 Prawka. Podobnie z art. 84 diagnosta może i uprawnienia do badań ma ale nie posiada dokumentu uprawniającego do wykonywania badań.

 

W przypadku kierowcy nie ma problemy gdyż w najgorszym przypadku będzie mandat i z holowanie pojazdu a w najlepszym inna osoba posiadająca prawo jazdy musi kierować od miejsca kontroli.

W przypadku diagnosty badania są do unieważnienia. Ostatnio na wniosek prokuratury informowałem właściciela że ma nieważne badania gdyż wykonała je stacja, która myślała, że bez ważnego poświadczenia TDT można wykonywać badania.

 

W tym przypadku odpowiedzialność powinien ponieść nie tylko diagnosta, który odebrał druk do niczego go nieuprawniający a powinien znać przepisy ale i urzędnik, który wydał "imienne uprawnienie diagnosty w 2008r."

 

A tak poważnie doradzam temu urzędnikowi pokazać jak wygląda wzór obecnego uprawnienia diagnosty i niech szybko wymieni druki z urzędu zanim się coś stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Diagnosta posiadający imienne uprawnienie diagnosty z mocy rozporządzenia nie posiada dokumentu potwierdzającego uprawnienia do wykonywania badań.

No bez przesady. Ja robiłem rozszerzenia w 2010 i faktycznie mam "uprawnienia diagnosty" wywieszone na SKP. Natomiast jest nas czterech mają jeszcze "uprawnienia imienne" wywieszone. Jesteśmy po sprawdzaniu SKP dostalismy uprawnienia na dalszą działalność. Nikt nie negował uprawnień. Nikt nie mówił o zmianie "druków" Nie wydziwiajmy jeszcze w tym temacie. Mamy dużo wiecej na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko myślę powiedziałem jasne i nic się w tym zakresie nie zmieniło.

Dopuszczalna jest również forma postanowienia o sprostowaniu oczywistej pomyłki w decyzji np. wykreśla się słowo "imienne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zle zrozumiałem. Jeżeli ktoś dostał uprawnienie przed 2004r to nadal w jego uprawnieniach może być "uprawnienia imienne" natomiast nowo wydawane (po 2004r) powinny mieć zapis "uprawnienia diagnosty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta posiadający imienne uprawnienie diagnosty z mocy rozporządzenia nie posiada dokumentu potwierdzającego uprawnienia do wykonywania badań.

 

Od 2004r. należało druki wymienić na "UPRAWNIENIE DIAGNOSTY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szoku toć my (większosc z nas) nie mamy uprawnień? Bo mamy złe druki od "samego" prezydenta , ewentualnie starosty itd. Jestem po konsultacji z inspektorem WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.