Skocz do zawartości

Linia diagnostyczna MAHA. Gdzie kupić?


psoid

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza firma planuje postawić stacje kontroli pojazdów i jesteśmy właśnie na etapie projektowania budynku. Zdecydowaliśmy się już na zakup linii diagnostycznej MAHA i tu pojawił się problem ponieważ mamy do wyboru dwóch dostawców urządzeń Maha Tarnowskie Góry oraz W.S.O.P. Dlatego chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia w tym temacie jak wszystko wyglądało od fazy projektowania, wykonawstwo oraz jak wygląda serwis urządzeń obu tych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zawirowaniach w MAHA ja bym się skłaniał do głównego przedstawiciela czyli Tarnowskich Gór,żeby po paru latach nie wyszły takie jaja jak w tamtym roku z rolkami.

Wcześniejsza współpraca z firma z Gliwic okazała się niezadowalająca i z tego względu została zakończona

A to też chyba o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam W.S.O.P.

Ale Maha wypowiedział umowe z W.S.O.P. ja też mam linie Maha i ku mojemu zdziwieniu z Tarnowskich Gór otrzymałem oferte dużo lepszą niz od W.S.O.P na ścierzke .A to też oczymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc :) we wrześniu projektowaniem budynku zajmie się architekt dlatego musimy już znaleźć dostawce sprzętu żeby udostępnił nam projekt technologiczny. Mam nadzieje że uda nam się ją zbudować i uruchomić bez żadnych przykrych niespodzianek :)

 

[ Dodano: 24-08-2011, 09:54 ]

no i stało się wstępna umowa z maha Tarnowskie Góry podpisana :)

 

sprzęt który nam zaproponowano:

 

Linia diagnostyczna IW2 Eurosystem dla pojazdów o nacisku na oś do 3,5t:

 

Jednostka sterująca - pulpit sterujący 3000, zestaw rolkowy IW2 wraz z PC, drukarką i monitorem-rolki dzielone

System sterowania przy wykonywaniu badania pojazdów z napędem (4x4). Zmiana kierunku obrotów i pomiar dla pojedynczego koła uruchamiany za pomocą pilota.

Przystawka do bania motocykli

Sterowanie pilotem na podczerwień

Miernik nacisku na pedał hamulca podłączenie do pilota

Płytowy tester ustawienia kół (wstępnej kontroli zbieżności) MINC I E-S

Urządzenie do kontroli amortyzatorów SA 2 Euro (wzmocnione do 2t nacisku na oś)

Szarpak hydrauliczny PMS 3/2 do kontroli luzów w ukł. zawieszenia, sterowanie w metalowej lampie przewodowej, zasilany z agregatu hydraulicznego oraz kasety do zabudowy na stanowisku kanałowym.

Kasety do zabudowy na stanowisku kanałowym

 

Wieloskładnikowy analizator spalin MGT5 z oprogramowaniem do wizualizacji wyników pomiarowych na ekranie zestawu komputerowego, szczypce do pomiaru prędkości obrotowej, czujnik temperatury oleju

Wózek do przewożenia analizator i dymomierza

Zestaw komputerowy PROFI-EUROSYSTEM oraz Dongiel Eurosystem

Dymomierz MDO 2 LON z oprogramowaniem do wizualizacji wyników pomiarowych na ekranie zestawu komputerowego oraz sondą pomiarową

 

Dźwignik kanałowy + trawers + podpora dwupunktowa (VP254001) MAHA MGH 2,0t/45

Przyrząd do kontroli ustawienia świateł ATS 2400

Opóźnieniomierz elektroniczny LWS-2/MC

Przyrząd do kontroli złącza elektrycznego pojazd – przyczepa PTGW-2

Przyrząd do kontroli hamulca najazdowego przyczepy WN 500

Przyrząd do pomiaru hałasu AS 200

Przyrząd do pomiaru i regulacji ciśnienia w ogumieniu HAIK

Przyrząd do pomiaru współczynnika przepuszczalności światła przez szyby LASZ-2

Przyrząd do badania złącza diagnostycznego OBDII/EOBD AMX 530

Elektroniczny detektor do pomiaru stężenia gazów PDG-3

Czujniki gazu (CO + LPG zasilanie 24V + CNG) CG-SKP / 1P, 2P, 3P

Urządzenie do kontroli i regulacji geometrii kół w samochodach o dmc do 3,5t (stanowisko ścienne) Precyzja GTO Quatro Laser

Pojedynczy wyciąg spalin, średnica węża 4” dłg. węża 7,5m NOFRI P6-4996-101

Wózek narzędziowy King Ton z zestawem narządzi (168szt.) ogólnego przeznaczenia, podstawowy zestaw przyrządów mierniczych, zestaw kluczy dynamometrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja pracuje na OSKP 6 LAT i nic się nieodkleja i działa super a na PSKP chyba z 8-sie i cały czas działają bez zarzutu.

P.S. ale co pół roku serwis na OSKP I co rok na małej stacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSOP sprzedaje linie które są tylko kopią lini MAHA ale nie ma w nich ani jednej części z MAHA Co do szczegółów proponuje kontakt z MAHA Polska w TG

Przyrząd do kontroli ustawienia świateł ATS 2400

nie bierz tego ! Wielkie nieporęczne bydle z ogromnym lustrem w które walisz głową jak podejdziesz z prawej strony

Analizator i dymomierz z Mahy sa super tylko cena niestety Najpopularniejszy jest chyba Capelec

Urządzenie do kontroli i regulacji geometrii kół w samochodach o dmc do 3,5t (stanowisko ścienne) Precyzja GTO Quatro Laser

Jeśli to tylko bedzie SKP i przyrząd ma BYĆ to GTO wystarczy a jeśli masz warsztat przy SKP to proponuje przyżąd z kamerami CCD lub 3D (ale tu cena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.