Skocz do zawartości

Pokwitowanie za zatrzymany dowód rej.


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak podchodzicie do tematu kiedy pojawia się klient i mówi że miał zatrzymany dowód rej.np za zużyty bieżnik ogumienia i zgubił pokwitowanie.

A tak naprawdę przyczyną zatrzymania dowodu rej.było co innego np. kolizja lub wypadek.

Pozdrawiam.

pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może na komisariacie dostać poświadczenie, że miał zatrzymany dowód i za co. Miałem taki przypadek. Bez problemu mu napisali. A na słowo klienta to nie ma co liczyć, większość cię wrobi a potem powie, że diagnosta podpisał to wiedział co robi. Ja nie podpisałem ale kolega z konkurencji tak - i krecha u naczelnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie (a ściślej: skierowanie ) jest podstawą do rozpoczęcia badania równorzędną z dowodem rej.. Bez tego dokumentu nie można przeprowadzić badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie jakiego dokum. zrobisz mu bad. tech.Klient musi mieć pokwitowanie z policij.Ja "wyganiam" klienta po pokwitowanie np.policji(że faktycznie za opony)

Nie bawię się w rzeczy bez dokumentu na pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie (skierowanie na dodatkowe badanie ) jest podstawą do rozpoczęcia dodatkowego badania . Jest tam numer rej, VIN lub numer nadwozia ramy i wiemy o jaki samochód chodzi. Zabrany dowód płynie do WK z opisem i tam jest drukowanymi litarami napisane. Ja dzwonię i chętnie dostaję informację jakie podzespoły mam sprawdzić, datę I-wszej rej. Te recepty bywają mało czytelne i czasem przeterminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dzwonisz do wk i dostajesz informację o pojażdzie To jako "kontroler2 musisz mieć wejścia.Tak prawde mowiąc to wk niechetnie udzielają nawet skp takich informacji.Jeszcze jadno p. policjant ma (chyba) siedem dni na wysłanie zatrzymanego dow. rej. do wk. a klient przyjechał po godzinie do nas.I wydz. kom nie stwierdzi za co byl dow. zabrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant ma 48 godz. po zakończeniu służby wysłać kokumenty.

WK czy chętnie, to nie wiem, ale nie miałem przypadku odmowy podania daty I-wszej

rej. lub przyczyny zabrania. Trudniejszą sprawą jest dodzwonić się we właściwe miejsce ( bywają stare tablice rej.a samochód kupiony i nie przerejestrowany)

Dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dochodzi sprawa ceny za takie badanie, bo jak nie ma skierowania do policjanta to skąd wiedzieć co robić, a z tym że klienci kręcą to fakt.nie mozna zrobić badania bez żadnych dokumentów, klient nie wie że takie oszustwo ma krótkie nogi bo jak by nawet przekonał diagnostę że zabrali mu dowód za opony , czy zbitą szybę, a auto było po kolizji to w WUK to wyjdzie i dowodu i tak nie oddadzą . ja piszę na stronie 2 zaświadczenia że usterki są usunięte np. szyba przednia nowa lub usterki po kolizji usunięte to mówi samo za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w WUK to wyjdzie i dowodu i tak nie oddadzą

I tu bym się z kolegą nie zgodził. Większość urzędników nie odróżnia tych badań, byle by było napisane dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pani z urzędu powiedziała że klient jeżeli zgubił pokwitowanie to musi napisać oświadczenie że zagubił pokwitowanie za zatrzymany dowód rej.pojazdu o nr rej ,nr VIN ,nr silnika itd.z dopiskiem że składa je poinformowany odpowiedzialanością karną.

I że to oświadczenie mam podpiąć pod kopie zaświadczenia z badania tech. a drugie takie oświadczenie składa w urzędzie.

 

Zawsze może na komisariacie dostać poświadczenie, że miał zatrzymany dowód i za co

Na każdym komisariacie?

Bo co ma zrobić klient kiedy dowód zatrzymano mu 300 km od miejsca zamieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient zgubił zaświadczenie-to jest na ten czas dokument samochodu-. zgłasza w W.K. zagubienie dokumentu ,oraz za co był wzięty dowódi .pani urzedniczka wystawia skierowanie na badanie-pisze usterki -i po temacie.bez skierowania z W.K nie robie badania.-oświadczenia kilenta mnie nie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co ma zrobić klient kiedy dowód zatrzymano mu 300 km od miejsca zamieszkania

Telefon i poczta to cudowny wynalazek. Nie przejnuj się tak problemami kierowców, bo przedwcześnie osiwiejesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię badanie na podstawie pokwitowania tylko wtedy, kiedy mogę odczytać niezbędne dane do wykonania takiego badania ( człowiek nie czuje jak się rymuje). jeśli policjant nabazgrolił a klient dał sobie wcisnąc taki śmieć to jego ból. jak zaczniesz się wszystkim przejmować to bedziesz miał głowę jak baniak. a swoją drogą przyglądaj się dokładnie pokwitowaniom, bo pomysłowi Polacy często starają się przerabiać powody zatrzymania dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pokwitowania nie ma nic , robie bad tech ze stanu faktycznego jaki ma . Okresowe, jak ma gaz to gaz itp. To jego strata, że zgubił. Naszym obowiazkiem jest stwierdzic czy pojazd jest sprawny i czy spełnia wszystkie warunki dopuszczenia do ruchu. Jeśli mnie oszukał to WK gostka kieruje na dodatkowe i znowu to jego strata. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafnie poszczegacie, iż podastwą takiego badania jest skierowanie na pokwitowaniu policyjnym. Bo jakie ustaerki napiszecie, że usunięto skoro nie wiecie na co jest skierowany.

Art. 132 ust. 6 Prawka jako jedyny określa, iż zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie.

 

Jak będzie 300 km od miejsca zamieszkania to poprosi o przesłanie kopii skierowania drogą pocztową albo uda się do swojego wydziału komunikacji z prośbą o kopię pisma przewodniego załączanego do zatrzymanego dowodu, z którego wynikają przyczyny zatrzymania dowodu przez policję. Jest tam również numer pokwitowania policyjnego. Jest to pomysł na gorąco i nie wiem, czy tak do końca jest zgodny z przepisami, ale na pewno życiowy.

 

Oświadczenie, że zagubił pokwitowanie wcghodzi w rachubę tylko i wyłącznie w Wydz. Komunikacji.

 

Na pewno bez skierowania nie można wykonać badania. Równie dobrze zaczniecie nabijać numery VIN bo klient twierdzi, że zgubił decyzję Prezydenta Miasta ale przypadkowo pamięta numery jakie mają zostać nabite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Został zatrzymany dowód rejestracyjny przez policjanat i wydane pokwitowanie, ale policjant nie dokonał wpisu jaki był powód zatrzymania.

Jak do tego podejść, jaki rodzaj badania wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odsyłam klienta na uzupełnienie wpisu. Bez tego nie podejmuję się wykonania badania.

Hipotetycznie:A jak klient godzi sie na okresowe+pokolizyjne

 

ad 2 - a jak przyczyną zatrzymania była kolizja ::?

Na "okresówce " stwierdze czy uszkodzone były elementy majace wpływ na bezpieczństwo(układ jezdny,zawieszenie,zbiezność)-bedzie widoczne co nowe a co stare w zawieszeniu i ukł.kier. lub prostowanie czy wymiana podłuznicy :o -i klient sie czerwieni jak kombinuje.Mozemy zerknąć na date zatrzymania DR-jak dziń wcześniej to chyba nie zdązył zrobić "kapitalki" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Został zatrzymany dowód rejestracyjny przez policjanat i wydane pokwitowanie, ale policjant nie dokonał wpisu jaki był powód zatrzymania.

Jak do tego podejść, jaki rodzaj badania wykonać?

Osobiście miałem kilka takich przypadków. Opiszę dwa z nich.

1 - ponieważ DR zatrzymano w innej miejscowości , klientowi nie było do śmiechu wracać kilkadziesiąt km, więc uzgodniłem z nim , że wykonam okresowe i to wystarczyło w WK

 

2 - w drugim przypadku, po oświadczeniu właściciela , że zagubił pokwitowanie w którym rzekomo było kilka usterek , też uzgodniłem z klientem , że wykonam okresowe [ policja nie chciała dać duplikatu ].

Ale WK odesłało go z powrotem , bo jak się okazało , pojazd był po kolizji i trzeba było zrobić badanie pokolizyjne.

Kłamstwo mu nic nie pomogło , a tylko się trochę nachodził i zajęło mu to trochę czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.