Skocz do zawartości

Tablice wyrozniajace na lawecie ???


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Czy przyczepa ciezarowa laweta DMC 1850kg musi posiadac tablice wyrozniace???

Policjant zatrzymal DR w lawecie ktora przegladalem pol roku temu.

W mojej glowie cos szumi ze przepis dotyczy pojazdow pow 8m lub 12t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ U. nr 47 poz.242 z dnia 21 lutego 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

 

6) § 42 otrzymuje brzmienie:

"§ 42. 1. Samochody ciężarowe i specjalne, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 7,5 tony, z wyłączeniem ciągnika siodłowego, oraz przyczepy, w tym naczepy, których długość włącznie z dyszlem przekracza 8 m lub których dopuszczalna masa całkowita przekracza 10 ton, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

2. Oznakowanie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się również do autobusu przegubowego klasy II i III określonej w przepisach o homologacji pojazdów.

3. Oznakowania, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w § 44.";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"§ 42. 1. Samochody ciężarowe i specjalne, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 7,5 tony, z wyłączeniem ciągnika siodłowego, oraz przyczepy, w tym naczepy, których długość włącznie z dyszlem przekracza 8 m lub których dopuszczalna masa całkowita przekracza 10 ton, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

 

Przyczepa/naczepa pow 8 m a nie caly zespół. Czy dobrze kombinuje???

Bo wlasnie zespol byl mierzony i mial ponad 8 m, ale skad ja na OBT mam wiedziec czy bedzie to ciagane malym fiatem czy Iveco Maxi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ,że ma znaczenie data pierwszej rejestracji

Trzeba też zwrócić uwagę na pozostałą część zapisu

a w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 kwietnia 2011

r. stosuje się od dnia 1 lipca 2011 r

.

Okres przejściowy już się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
czyli na dzień dzisiejszy tylko jezeli sama przyczepa przekracza 8 m ?

dokładnie oraz Uwaga, bo już była taka afera ,,,

Lub Dmc przekracza 10 ton, czyli nie musi przekraczać z dyszlem 8 m ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bo wlasnie zespol byl mierzony i mial ponad 8 m, ale skad ja na OBT mam wiedziec czy bedzie to ciagane malym fiatem czy Iveco Maxi???

 

No i własnie, my robimy okresowe danego pojazdu, a nie zespołu pojazdów. To kierowca też powinien znać PORD i stosować się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie, my robimy okresowe danego pojazdu, a nie zespołu pojazdów. To kierowca też powinien znać PORD i stosować się do tego.

 

A tym bardziej funkcjonariusz - zanim zabierze DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.