Skocz do zawartości

DR i brak miejsca na pieczątkę a jazda na zaśw.


Nikita_Bennet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1. sorry jeżeli temat był poruszany i nie dotarłem do niego.

2. do rzeczy - ostatnio zauważyłem sporo sytuacji gdzie w DR brak miejsca na pieczątkę o przeprowadzonym Badaniu Technicznym i właściciel jeździ na zaświadczeniu o przeprowadzeniu BT.

 

Pytanie jak długo można na takim zaświadczeniu jeździć, albo inaczej - jak długo policja się nie czepi. Pytam bo znajomy przejeździł autem osobowym na takim zaświadczeniu ponad pół roku. Rozwaliła mnie natomiast sytuacja gdzie pożyczałem przyczepę rolniczą i znajomy pożyczył mi ją z dowodem rejestracyjnym takim jak w tym linku:

http://www.mi.gov.pl/cms/Menu/preview/1/images_menus_big/0/30544/8de1f523cbc5dc3fd70ea999cc2fe9d9.jpg

(przyczepa na czarnych tablicach). Do DR miał aktualne zaświadczenie z SKP o przeprowadzonym BT z wynikiem pozytywnym (potrzebne do wymiany DR). Robi tak od kilku lat robiąc BT ale DR nie wymienia.

Jak zachowają się mundurowi w razie kontroli?

Ile można na takim zaświadczeniu jeździć?

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można na takim zaświadczeniu jeździć?

ataeoretycznie zgodnie z pouczeniem które znajduje się w DR klijent ma na to 1-mc,a kiedy on to zrobi to jego problem.Dokumentem dopuszczającym do ruchu jest DR lub PC a nie zaświadczenie z obt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock::shock::shock::shock::shock:

a gdzie dane :?: - no chyba' date=' że przedstawiłeś tylko wzór starego DR[/quote']

chodziło mi o sam wzór dokumentu - go już nie powinno być w użytku zakładając że p-pa rolnicza ma badania na 2 lata i znajomy regularnie robił te BT.

 

Można przy OBT jak widzisz że gość uparcie broni się przed wymianą DR go "zmusić" do wymiany a jak to już sam sobie wymyśl :-P.

Hmm - źle zacząłem wątek: 1. nie jestem diagnostą, 2. to forum jest to dla mnie miejsce gdzie naprawdę sporo się dowiedziałem o pojazdach, prawie itp.

Chodzi mi o kłopoty w jakie można się wpakować jadąc pojazdem z takim DR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kłopoty w jakie można się wpakować jadąc pojazdem z takim DR ;)

Kłopoty w zasadzie żadne, sierżant zabierze DR i odeśle go do WK, właściciel ze swoim zaświadczeniem pofatyguje się to tegoż magistratu i dokona się wymiana dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub magistrat odeśle na SKP jeśli zaświadczenie starsze niż 30 dni

 

A to na jakiej podstawie??? klient jest zobowiązany w ciągu 30dni..i.....a jak tego nie zrobi to co ...jest jakaś kara ...podstawę prawną z uzasadnieniem i to na pismie proszę od WK że to zaswiadczenie jest nieważne np.po dwóch miesiącach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kłopoty w jakie można się wpakować jadąc pojazdem z takim DR

W sumie to nigdy mi jeszcze nie przyszło do głowy zagłębiać się w ten temat. Dziś tak troszkę poszperałem.

Skoro mamy takie podstawy wymiany dowodu rejestracyjnego na wniosek właściciela pojazdu w związku z brakiem miejsca na kolejne wpisy terminów badania technicznego:

1. Art. 71 ust. 1, art. 74, 75 ust. 2 oraz art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).

2. § 9 Instrukcji w sprawie rejestracji pojazdów stanowiącej załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 z póź. zm.).

3. § 12a rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).

4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdów (Dz. U. Nr 230, poz. 2302, z późn. zm.).

5. Art. 84 ust. 2 pkt 1 lit. d ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz.1152, z późn. zm.).

6. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.).

7. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 grudnia 2009 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej (Dz. U. Nr 210, poz. 1626).

to być może choć pewności nie mam można ponieść karę na podstawie:

Art. 97.

Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.7)) lub przepisom wydanym na jej podstawie,

 

podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany.

w związku z:

art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).

ZAZNACZAM:

- nie brać zbytnio tego do siebie, to są tylko moje rozważania, nigdy tego nie robiłem, nie znam sytuacji ukarania za to.

 

Dodam jeszcze to:

1. Wydanie pozwolenia czasowego (za potwierdzeniem odbioru na decyzji) następuje zawsze w przypadku, gdy:

a) termin badania technicznego widniejący w dowodzie rejestracyjnym jest już nieaktualny, a od daty wystawienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym upłynął okres 30 dni,

b) wydania tego dokumentu zażąda właściciel.

2. W sytuacji, gdy nie zaistnieją powyższe przypadki dowód rejestracyjny wraz z oryginałem zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym (o ile występuje) zostaje zwrócony właścicielowi z jednoczesnym pouczeniem go o obowiązku jego zwrotu przy odbiorze nowego dowodu.

3. Odbiór stałego dowodu rejestracyjnego (za potwierdzeniem na decyzji).

4. W przypadku tablic wydanych po 1 maja 2000 r. - dodatkowo wydanie znaków legalizacyjnych. Tablice rejestracyjne legalizowane są nowymi znakami legalizacyjnymi przez pracownika w Urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa się zawsze znajdzie

 

Pewnie ,że się znajdzie .Robisz BT powiedzmy ntb za rok i ten wyznaczasz na zaswiadczeniu i po miesiącu termin jest nie ważny???,to samo wyznaczasz w DR i termin jest wazny na rok

Nie chodzi mi i ważnośc zaświadczenia a o wazność bt.

Niektóre WK każą robić nowe bt po miesiącu .Czy to zgodne z przepisami ???.

Wazność zaświadczenia-30 dni -ok-po tym terminie-odpis z bt z datą odpisu i wazność -30dni?

 

.Ale żeby bt od nowa????? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo wyznaczasz w DR i termin jest wazny na rok

W ogóle mnie nie zrozumiałeś,,, odeśle na SKP po nowe zaświadczenie a nie na badanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odeśle na SKP po nowe zaświadczenie a nie na badanie

 

Rozumiemy się doskonale :ok

 

Miałem przypadek że klient prosił o nowe bt ,bo odpisu z bt WK po 30dniach nie"honorował".

Nie był to WK Poznań-gdzieś w województwie.... :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego WK żąda nowego zaświadczenia z OBT :?: , przecież w wystawionym duplikacie TNBT pozostaje ten sam, który ustalony został podczas badania. Wg mnie jest to zwyczajna upierdliwość pracownika WK :evil:; czy zaświadczenie z napisem "DUPLIKAT" jest więcej warte niż ORYGINAŁ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie pozwolenia czasowego (za potwierdzeniem odbioru na decyzji) następuje zawsze w przypadku, gdy:

a) termin badania technicznego widniejący w dowodzie rejestracyjnym jest już nieaktualny, a od daty wystawienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym upłynął okres 30 dni,

 

Czegoś tutaj nie bardzo rozumiem, czyli co :?: , jeśli w DR nie ma miejsca klient dostaje zaświadczenie z OBT i przed upływem 30 dni od daty wystawienia tegoż zaświadczenia dostaje od razu twardy DR lub WK wyda PC dopiero po miesiącu każąc klientowi jeździć ze starym DR i zaświadczeniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem zwiazku z tematem.

... Jakby kolega wczytał się w to zdanie to by zrozumiał:

Wydanie pozwolenia czasowego (za potwierdzeniem odbioru na decyzji) następuje zawsze w przypadku, gdy:

a) termin badania technicznego widniejący w dowodzie rejestracyjnym jest już nieaktualny, a od daty wystawienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym upłynął okres 30 dni,

Tzn. się do tematu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście już takie przypadki ,a mianowicie:

przyjechała klientka na bt na czerwonych blachach ,czytam PC-"dojazd na bt"

A to co sobie myślę.

Skończył jej się termin bt i juz nie było miejsca na wpis.

 

Starostwo wzięło kobiecie jej tablice i dr w depozyt ,kazali zapłacić 60zł dali "czerwone blachy " i skierowali na bt pojazd który nie miał bt.

 

Jak traktować zwrot użyty w PC-"dojazd na bt" na "kołach" ,czy na lawecie? A co będzie w momencie kolizji-samochód bez bt,ale skierowany?

 

 

Jest to przykład jak można wyrzucić w błoto 60zł

 

Przyjechałaby kobitka ze starym DR dostałaby zaswiadczenie i pojechała po wymianę :)

 

Dostała jeszcze jakieś pismo z paragrafami dlaczego starostwo tak postąpiło :( ,ale nie skserowałem ,bo .....musiała co nieco uzupełnic ,aby otrzymać zaswiadczenie z pozytywnym wynikiem i zrobiła się zła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałaby kobitka ze starym DR dostałaby zaswiadczenie i pojechała po wymianę :)

Skoro poleciała po wymianę DR bez przeglądu ,to pewnie spotkało ją to

3a. Na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, nie dłuŜszy jednak niŜ 30 dni,

organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje pozwolenie czasowe.

3b. Przepis ust. 3a stosuje się równieŜ w przypadku wydawania dowodu rejestracyjnego z

powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Każdorazowe zjawienie się w WK do rejestracji bez ważnego OBT powinno skutkować tablicami do depozytu i czerwone blachy na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.