Skocz do zawartości

Problem z podbiciem przegladu...


lukacjus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W kwietniu policja zabrała dowód za brak przeglądu, z tym kwitkiem od nich pojechałem zrobić badanie. Dowód odebrałem dopiero wczoraj i gdy pojechałem podbić przegląd powiedziano mi że to zaświadczenie jest ważne 30 dni. Muszę więc teraz zrobić od nowa badanie? Czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny sposób?

zapytaj diagnostę o podstawę prawną takiego "widzimisię"

 

powinien odnaleźć badanie w rejestrze, porównać nr rej i VIN pojazdu, pobrać 1 zł na CEP i wpisać termin NBT do DR

 

i wsio :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dokumentem dopuszczającym do ruchu jest P.C. lub D.R. a nie zaświadczenie z B.T.

 

[ Dodano: 24-08-2011, 21:21 ]

Czy jest jakiś inny sposób?

zapytaj diagnostę o podstawę prawną takiego "widzimisię"

 

powinien odnaleźć badanie w rejestrze, porównać nr rej i VIN pojazdu, pobrać 1 zł na CEP i wpisać termin NBT do DR

 

i wsio :!:

DOKŁADNIE :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zaświadczenia z Badania jest ważne do 30 dni

 

Zaświadczenie z badania jest ważne 30 dni ale samo badanie jest ważne rok więc dlaczego nie można wbić do DR, poproszę podstawę prawną :razz: na podstawie której nie można dokonać wpisu do DR bo minęło 30 dni :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem tego, zważywszy na to że jeśli odbieram dowód drogą pocztową to WK ma prawnie 30 dni na udzielenie odpowiedzi. Więc dajmy na to WK wyśle 30 dnia dokument do mnie, po dwóch dniach dojdzie i też będzie nie ważny?! :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaświadczenie o wydaje się o ile w DR nie ma miejsca na wbicie pieczątki .

 

Nie bardzo chyba doczytałeś co autor napisał:

 

Witam!

 

W kwietniu policja zabrała dowód za brak przeglądu, z tym kwitkiem od nich pojechałem zrobić badanie.

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli poprzez swój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto i po prostu przegląd się skończył nim go przerejestrowałem, a nie zauważyłem dlatego go zabrali. A ten świstek to mi policja dała i z nim się trzeba udać do stacji kontroli pojazdów by na jego podstawie zrobić przegląd. W nim jest zapisany powód zatrzymania czyli usterka pojazdu bądź brak lub nieważne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód odebrałem dopiero wczoraj i gdy pojechałem podbić przegląd powiedziano mi że to zaświadczenie jest ważne 30 dni.

To poproś na tej SKP o nowe zaświadczenie bo tamto zgubiłeś i jak dostaniesz nowe do ręki to wówczas wyjmij DR i poproś o wstęplowanie na podstawie tego świeżego zaświadczenia, skoro tamto się przeterminowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś na tej SKP o nowe zaświadczenie bo tamto zgubiłeś

Cwany jesteś, ale jak jak tamten diagnosta zażyczy sobie 98 zł za wystawienie duplikatu :x to ten pomysł legnie w gruzach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie z badania jest ważne 30 dni

Poproszę o podstawę prawna z której to wynika.

 

No właśnie " w tym sęk a w sęku dziura" ,że na to nie ma podstawy . Posiedziałem wczoraj na naszych aktach prawnych i nic. To z kąd się wzięła ta opinia ??. Przecież sam to zacytowałem :x . Wychodzi na to ,że człowiek jeszcze mało wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kąd się wzięła ta opinia ??.

30 dni to ma własciciel pojazdu na przerejestrowanie pojazdu lub na poinformowanie WK o utracie aktualności danych zawartych w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś na tej SKP o nowe zaświadczenie bo tamto zgubiłeś

Cwany jesteś, ale jak jak tamten diagnosta zażyczy sobie 98 zł za wystawienie duplikatu :x to ten pomysł legnie w gruzach :cool:

 

Na jakiej podstawie może żądać pieniędzy za wystawienie duplikatu? Jest taka pozycja w cenniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie " w tym sęk a w sęku dziura" ,że na to nie ma podstawy .

 

30 dni to ma własciciel pojazdu na przerejestrowanie pojazdu lub na poinformowanie WK o utracie aktualności danych zawartych w DR.

 

Podstawy prawnej trzeba byłoby chyba poszukać w KPA ale też z głowy nie podam a szukać mi się nie chce :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu,po ludzku gościu chce mnie zrobić na kasę. Normalna rzecz w dzisiejszych czasach. Widocznie byłem za miły wybiorę się drugi raz i po prostu zażądam wbicia pieczątki, a jak się będzie stawiał to powiem że mnie tu wraz z WK wysłali i jak Pan nie wierzy to prosze zadzwonić:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kąd się wzięła ta opinia ??.

30 dni to ma własciciel pojazdu na przerejestrowanie pojazdu lub na poinformowanie WK o utracie aktualności danych zawartych w DR.

 

Wiem z kąd jest te 30 dni ,na zaświadczeniu z badania pisze o tym na dole w pouczeniu. Tak jak pisze "daniel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.