Skocz do zawartości

Kia picanto - jak wlac olej do skrzyni b.


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ma ktoś informacje na ten temat to bardzo bym prosił - niewiarygodnie pilne :)

Zóte zapomnieli o korku wlewowym, mysle ze wlewa się przez naped licznika ale nie chcę miec jeszcze na głowie rozbierania skrzyni gdyby coś nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem do niektórych aut o takim standarcie oleju się nie wymienia. Zobacz w książce serwisowej co pisze , przeważnie piszą że sprawdza się tylko stan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości pojazdów wlewa się właśnie przez otwór służący do sprawdzenia stanu ale jak jest w picanto tego nie wiem zadzwoń tu Kia Katowice +48 32 2 555 666 serwis czynny do 18 na pewno ci podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku można tak jak u mnie w szkole, kiedy w maluchu po spuszczeniu oleju okazało się że ten czworokąt do wlewania jest okrągły,przewróciliśmy go na bok na 2 opony i przez korek spustowy wlaliśmy nowy olej :)Co prawda maluch był klienta a my tylko uczniami 2 klasy technikum ale po całej akcji kierownik nas pochwalił za kreatywność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wlałem przez naped licznika, weszło 0.2l mniej niż jest w danych.

Na stronie "instrukcja.pl" zarejestrowałem się wczoraj a nie mogę się zalogowac, chyba w ich systemie brakuje oleju :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie "instrukcja.pl" zarejestrowałem się wczoraj a nie mogę się zalogowac, chyba w ich systemie brakuje oleju

 

A może trzeba aktywować konto, sprawdź skrzynkę pocztową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek spustowy na klucz 24 a wlew od przodu auta (z boku skrzyni) na klucz 17. Nietypowo bo nie na imbus a na oczko.

widziałem tą śrubę ale nie wyglądało mi to na korek wlewowy, myślałem że pod nią jest jakiś zatrzask od biegu albo inne ustrojstwo wpadające do wnętrza skrzyni po odkręceniu tej śruby :roll:

wnisek z tego taki że człowiek całe życie się uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tą śrubę ale nie wyglądało mi to na korek wlewowy, myślałem że pod nią jest jakiś zatrzask od biegu albo inne ustrojstwo wpadające do wnętrza skrzyni po odkręceniu tej śruby

 

Ja kiedyś za dawnych czasów pracy w serwisie jako doradca miałem takiego gościa (klienta) co przy wymianie oleju w skrzyni biegów odkręcił sobie śrubę mocowania przesuwki któregoś tam biegu i po odkręceniu śruby zonk olej nie leciał więc pomógł śrubokrętem :D:D i się posypało coś w środku efekt był taki że trzeba było rozłożyć skrzynię i na nowo poskładać a przy okazji wymienić to i tamto a zamknęło się to coś koło 1000 Pln więc się nauczył, że jak się nie wie co to jest to się nie rusza :evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak do życia podchodził, nigdy byś się nie ożenił

 

Może wcale bym źle nie miał :P , nikt nie buczy nikt nie marudzi na browara się by poszło kiedy tylko by się chciało i na rybki, ale oczywiście są i minusy takiego życia które można przemilczeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.