Skocz do zawartości

Samochód ciągnący Lohre zarejestrowany jako ciągnik s.


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie rejestracyjnym wpisane jest ciągnik samochodowy do przewozu samochodów, dodam że ciągnie on za sobą przyczepę trzyosiową a nie naczepę. Samochód posiada na sobie urządzenie na kilka samochodów. Czy to prawidłowy wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepę trzyosiową a nie naczepę

 

Czy aby na pewno, przyjrzyj się dobrze jak się zaczepiona ta ów przyczepa i co ma zapisane w DR. Z tymi z którymi ja się spotkałem był prawie zawsze ciągnik samochodowy i naczepa, która spoczywała na siodle, aczkolwiek zdarzały się też samochody ciężarowe zrobione z ciągników siodłowych z zabudowanym nadwoziem na dwa auta i za tym przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód posiada na sobie urządzenie na kilka samochodów

Jeśli może sam przewozić ładunek to jest samochodem ciężarowym. Ciągnik samochodowy siodłowy nie może przewozić nic bez naczepy natomiast ciągnik samochodowy balastowy może bez przyczepy przewozić jedynie swój balast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może sam przewozić ładunek to jest samochodem ciężarowym. Ciągnik samochodowy siodłowy nie może przewozić nic bez naczepy natomiast ciągnik samochodowy balastowy może bez przyczepy przewozić jedynie swój balast.

 

I tu się nie zgodzę :-)

Są ciągniki siodłowe (samochodowe) które mają taka zabudowę że na siodło ktore jest przesunięte trochę do tyłu nakładają nadbudowę i może na siebie też włożyć dwa pojazdy a do tego potczepiana pod zwykły zaczep przyczepę zaczep ten jest przy tej zabudowie umieczonej na ciągniku.

Jedynie trzeba pilnować długości pojazdu :x bo są niektóre za długie :-) ale i na to jest sposób :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nas przyjeżdża zwykła ciężarówka z zabudową i ciągnie jeszcze przyczepę. I na pewno nie jest to ciągnik siodłowy.

 

W dowodzie rejestracyjnym wpisane jest ciągnik samochodowy do przewozu samochodów, dodam że ciągnie on za sobą przyczepę trzyosiową a nie naczepę. Samochód posiada na sobie urządzenie na kilka samochodów. Czy to prawidłowy wpis?

 

Może jest po prostu błąd w DR, albo ktos nie zgłosił zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem prawdopodobnie jest błąd w dow. rej. Natomiast miałem pojazd (on był z firmy Reserv) który mał siodło na pace ale był zarejestrowany jak ciążarowy. Są takie pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast miałem pojazd (on był z firmy Reserv) który mał siodło na pace ale był zarejestrowany jak ciążarowy.

 

Duże pick-up'y się spotyka nieraz z takim ustrojstwem + naczepa kempingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepę trzyosiową a nie naczepę

 

Czy aby na pewno, przyjrzyj się dobrze jak się zaczepiona ta ów przyczepa i co ma zapisane w DR. Z tymi z którymi ja się spotkałem był prawie zawsze ciągnik samochodowy i naczepa, która spoczywała na siodle, aczkolwiek zdarzały się też samochody ciężarowe zrobione z ciągników siodłowych z zabudowanym nadwoziem na dwa auta i za tym przyczepa.

 

Na pewno przyczepa, tzw tandem.

 

[ Dodano: 30-08-2011, 07:36 ]

Jedynie trzeba pilnować długości pojazdu :x bo są niektóre za długie :-) ale i na to jest sposób :-)

 

Właśnie z tym ma problem przewoźnik jak go ITD zatrzymuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami spotyka sie też lohry na bazie samochodu ciężarowego z przyczepą z tym, że te pojazdy połaczone sa na stałe. Kto ma pomysł jak sklasyfikowac taki pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami spotyka sie też lohry na bazie samochodu ciężarowego z przyczepą z tym, że te pojazdy połaczone sa na stałe. Kto ma pomysł jak sklasyfikowac taki pojazd?

 

E Daniel nie przesadzaj jak jest samochód ciężarowy i za nim przyczepa to nie ma co kombinować a czy to się rozpina czy nie, przecież przy montażu tego zestawu ktoś to zapiął wobec tego można jak zajdzie mocna potrzeba to rozpiąć :evil::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest samochód ciężarowy i za nim przyczepa

i nie może być inaczej bo się nie zmieści w limitach długości :!:

 

§ 2. 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

1) pojazdu samochodowego, z wyjątkiem autobusu - 12,00 m;

2) przyczepy, z wyjątkiem naczepy - 12,00 m;

3) pojazdu członowego - 16,50 m;

4) zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy - 18,75 m;

5) autobusu przegubowego - 18,75 m;

6) autobusu dwuosiowego - 13,50 m;

7) autobusu o liczbie osi większej niż dwie - 15,00 m;

8) zespołu złożonego z autobusu i przyczepy - 18,75 m;

9) zespołu złożonego z trzech pojazdów, w którym pojazdem ciągnącym jest pojazd wolnobieżny lub ciągnik rolniczy - 22,00 m;

10) motocykla, motoroweru lub roweru, pojazdu czterokołowego oraz zespołu złożonego z motocykla, motoroweru, roweru lub pojazdu czterokołowego z przyczepą - 4,00 m.

bo autobusem przegubowym toto nie jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E Daniel nie przesadzaj jak jest samochód ciężarowy i za nim przyczepa

Nie, bo taki zestaw ma 1 DR a zatem jest on traktowany jak 1 pojazd!

czy to się rozpina czy nie, przecież przy montażu tego zestawu ktoś to zapiął wobec tego można jak zajdzie mocna potrzeba to rozpiąć

Nie tak do końca, bo po takim zabiegu nie będzie możliwości wjechania czy zjechania pojazdem z lohry.

Jak dla mnie jest to pojazd członowy (coś jak autobus przegubowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo taki zestaw ma 1 DR a zatem jest on traktowany jak 1 pojazd!

 

Aż tak to nie ma mieć dwa DR na pojazd i p-pę. Ja takich zestawów trochę robię i jeszcze nie trafiłem żeby miał ktoryś jeden DR. Przeważnie jest jeden pojazd sam. ciężarowy i drugi P-pa ciężarowa lub inna wersja Ciągnik samochodowy i naczepa ale zawsze są 2 DR.

 

Nie tak do końca, bo po takim zabiegu nie będzie możliwości wjechania czy zjechania pojazdem z lohry

 

Przy ciągniku i naczepie też nie wiedziesz po rozpięciu a i na sam.ciężarowy jest ciężko wjechać po wypięciu przyczepy. Po prostu te zestawy całe swoje życie jeżdżą razem i nikt tego nie rozpina jak nnie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie trafiłem żeby miał ktoryś jeden DR

Ostatnio był na serwisie taki jeden i miał tą samą TR z przodu pojazdu i na "przyczepie", nie miał z tyłu samochodu miejsca na zamocowanie TR, nawet nie miał z tyłu samochodu lamp, tylko były tam obrysówki i kierunkowskazy boczne. Płączenie samochodu z "przyczepą" było zrealizowana na zasadzie zawiasu, gdzie sworzeń był nie demontowalny i aby rozłączyc te pojazdy trzeba było odkręcić kilkanaście śrub łaczacych zaczep z ramą.

szkoda tylko, że nie oglądnąłem DR z tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie trafiłem żeby miał ktoryś jeden DR

Ostatnio był na serwisie taki jeden i miał tą samą TR z przodu pojazdu i na "przyczepie", nie miał z tyłu samochodu miejsca na zamocowanie TR, nawet nie miał z tyłu samochodu lamp, tylko były tam obrysówki i kierunkowskazy boczne. Płączenie samochodu z "przyczepą" było zrealizowana na zasadzie zawiasu, gdzie sworzeń był nie demontowalny i aby rozłączyc te pojazdy trzeba było odkręcić kilkanaście śrub łaczacych zaczep z ramą.

szkoda tylko, że nie oglądnąłem DR z tego pojazdu.

Czyżby de ro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.