Skocz do zawartości

DOKUMENTY POTRZEBNE DO BT


MANOLO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fajny temat.Został skradziony pojazd zarejestrowany w kraju.Po otrzymaniu pisma z Policji ,o umorzeniu postępowania właściciel go wyrejestrował.Nagle cud, Policja odnajduje (przypadkiem) auto.Pan właściciel idzie do WK , a tam dowiaduje się , że ma wykonać bt na podstawie zaświadczenia, które otrzymał przy wyrejestrowaniu, i nic więcej nie potrzebuje.CO WY NA TO? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC mogli dać :D , nie ma przeszkód do zarejestrowania.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub

mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, jeśli ma ważne OBT to nic nie musi robić. Jeśli OBT się skończyło to zwykła okresówka - no ale na czymś trzeba by ją zrobić - nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego(jakiego dokumentu) diagnosta ma wykonać bt

 

Na podstawie DR, PC lub dokumentu mu odpowiadającego.

 

Skro nie ma DR bo jest wyrejestrowany a co to jest dokument odpowiadający DR nikt nie wie, pozostaje tylko PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick napisał/a:

a co to jest dokument odpowiadający DR nikt nie wie

prawdopodobnie książka pojazdu

Chyba chodzi ci o kartę pojazdu.

Czy to dokument odpowiadający tak na prawdę nikt tego nie wie ale w mojej ocenie tak mozna go potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dokument odpowiadający tak na prawdę nikt tego nie wie ale w mojej ocenie tak mozna go potraktować.

 

Ja tak traktuję są tam moim zdaniem wszystkie dane pojazdu łącznie z numerem silnika (co do tych numerów silnika to pewien nie jestem czy wszystkie KP mają tą rubrykę, te które widziałem miały ale może była zmiana wzoru KP i teraz nie ma lub przynajmniej nie wpisują tego numeru )

 

W skrajnych przypadkach tez tak to traktuje

 

Nawet nie w skrajnych po prostu jak jest okresowe i DR brak bo jest zatrzymany i jest pokwitowanie na to a do tego jest KP to robię z KP nie ganiam ludzi w tą i z powrotem (no chyba że zasłuży sobie czymś taki ludzik wtedy musi wykazać się odrobiną wysiłku :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj ma rację,ale pozostaje kwestia ,że WK wysyła klienta na gębę z zaświadczeniem o wyrejestrowaniu . Gość lata od stacji do stacji i słyszy PC i blachy ,a pani w WK dalej swoje.

 

[ Dodano: 31-08-2011, 12:48 ]

Mało tego, gość ma stare blachy ,bo kradzieje nawet nie zadali sobie trudu by je zmienić.Gość nie rozumie jakie blachy ,jak on ma tablice oryginalne jak na zaświadczeniu o wyrejestrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pani w WK dalej swoje.

to trzeba "panią" uświadomić że są takie przepisy :!:

 

PoRD Art. 74.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - po złoŜeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umoŜliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

rozporz o rejestracji

§ 6. 3. W przypadku rejestracji czasowej pojazdu, o której mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 ustawy, organ rejestrujàcy wydaje:

1) pozwolenie czasowe;

2) zalegalizowane tymczasowe tablice (tablic´) rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kij w mrowisko.

Na zaświadczeniu o wyrejestrowaniu są wszystkie dane pojazdu do porównania i podbite przez starostwo - więc jest to dokument odpowiadający.

To że nie ma tablic (lub je ma) to pominę :)

Według mojej oceny można spokojnie wykonać badanie, a to czy klient przyjedzie na kołach, czy lawetą to nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że WK wysyła klienta na gębę z zaświadczeniem o wyrejestrowaniu

 

A może pan/pani z WK powiedzieli klientowi - PC i czerwone - proszę zapłacić tyle i tyle...

A klient - olaboga, tyle pieniędzy, a jak przyniosę kwit ze stacji to da się bez tych czerwonych i płacenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie możliwości są dopuszczalne dlatego stwierdziłem, ża ja osobiście bym wykonał takie badanie, zwłaszcza, że pojazd został wyrejestrowany. W tym przypadku niech WK się interesuje czy go zarejestrować. Bym może miał obiekcje jeżeli by nie było obojętne czy ma tablice czy nie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klient - olaboga, tyle pieniędzy, a jak przyniosę kwit ze stacji to da się bez tych czerwonych i płacenia?

No właśnie , najgorszy jest ten łącznik. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.