Skocz do zawartości

Zabudowa bagażnika dachowego a bad. tech.


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Pojazd skierowany przez OKRD za usterki.

Pojazd to Fiat 126p z bagażnikiem dachowym zabudowany w reklamę wykonana z blachy w kształcie trójkąta o wysokości 1m. Jedną z "usterek" jest właśnie ta reklama (stateczność pojazdu). Mam pytanie jak postąpić w takim przypadku, jakaś podstawa prawna.

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z "usterek" jest właśnie ta reklama (stateczność pojazdu). Mam pytanie jak postąpić w takim przypadku, jakaś podstawa prawna

 

Trzeba zapytac policjanta, który wpisał ta usterka na skierowaniu :D .

Najprościej będzie zdemontować reklamę na czas BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodzi dokładnie o to:

I jeżeli ciężar reklamy ( ładunku) nie przekracza maksymalnego cieżaru przewidzianego dla tego bagażnika,oraz jest solidnie umocowany to moim zdaniem policja nie ma się czego doczepić.

20110505142kredyty.jpg.7aeed28af83edaf21fd8f86002a01a62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z "usterek" jest właśnie ta reklama (stateczność pojazdu). Mam pytanie jak postąpić w takim przypadku, jakaś podstawa prawna.

 

Bez urazy dla brodategomazura ale niektórzy Panowie Policjanci potrafią fajne rzeczy wpisać w pokwitowanie że aż ręce i nogi opadają :D . To może mały konkursik :-D Jakie najciekawsza (dziwną) usterkę mieliście wpisaną w pokwitowanie

 

Ja od siebie zacznę :

"Uszkodzona instalacja elektryczna" :lol: i co miałem całą instalacje miernikiem pomierzyć i to wszystko za 2 dychy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie najciekawsza (dziwną) usterkę mieliście wpisaną w pokwitowanie

 

Czasami nie idzie odczytać co pisze w pokwitowaniu, później wrzucę scan i sami zobaczycie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie najciekawsza (dziwną) usterkę mieliście wpisaną w pokwitowanie

 

Może nie najdziwniejszą, ale rzadko spotykaną. klient miał wypisanych ich kilkanaście i jedną było - "brak nakładki antypoślizgowej na pedał hamulca". Usterka oczywiście jak najbardziej zasadna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uszkodzona instalacja elektryczna"

Widać, że policjant poczytał nasze rozporządzenie,

CYTAT "obejmuje sprawdzenie

i ocen´ spełnienia warunków technicznych dotyczàcych

układów, w których stwierdzono usterki

wymienione w skierowaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pojazd zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym"

Pisałem kiedyś o podobnym wpisie "Pojazd niesprawny technicznie" ,usterek było tyle że pokwitowania by zabrakło ,zrobiłem okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty w ogóle chcesz robić z tym pokwitowaniem? Jakie badanie Ty niby tam robisz?? To jest tylko pokwitowanie za zatrzymany DR (za coś tam), ale policjant NIE WYSTAWIŁ SKIEROWANIA na dodatkowe badan, więc go nie wykonujesz. Gość idzie do WK i odbiera DR. Może złoży oświadczenie, że usunął usterki może czegoś tam zażądają od niego - nie wiem. Ale badania żadnego wykonać tu nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty w ogóle chcesz robić z tym pokwitowaniem? Jakie badanie Ty niby tam robisz??

To co zrobisz mając takie samo pokwitowanie za brak ważnych badań technicznych, też nie robić, bo policjant nie skierował ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty w ogóle chcesz robić z tym pokwitowaniem? Jakie badanie Ty niby tam robisz??

To co zrobisz mając takie samo pokwitowanie za brak ważnych badań technicznych, też nie robić, bo policjant nie skierował ???

 

Robisz zwykłe okresowe na życzenie klienta :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobisz mając takie samo pokwitowanie za brak ważnych badań technicznych, też nie robić, bo policjant nie skierował ???

przeczytaj dokładnie :D

 

Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne *)

Zarządzam skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne z powodu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo , halo. ::hey Akurat na tym Pokwitowaniu nie można zrobić badania bo w p2. brak zapisu j/w ale w innych jakie widziałem było j/w lub wypisane co mam sprawdzić. Jak jest zatrzymany za brak OBT to kieruję do WK po PC bo często pojazdy nie mają KP i nie wiadomo jak zastosować pkt1.1 z tabeli czynności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP

Pod warunkiem, że była wydana ,,,

przeczytaj dokładnie

Staram się,

miałem na myśli , ze większość policjantów nie wypełnia rubryki "skierowanie na badanie", pomimo, że badanie jest niezbędne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobisz mając takie samo pokwitowanie za brak ważnych badań technicznych, też nie robić, bo policjant nie skierował ???

 

Akurat z tego powodu kierować Policja nie musi, bo okresówkę robisz na wniosek klienta - dodatkowe nie może być przeprowadzone na wniosek - i w tym cały sęk. A na podstawie czego to już osobna kwestia i nie o to chyba akurat w tej rozmowie chodzi (jedni robią bez niczego, jedni na KP, inni wysyłają do WK po czasówkę albo ksero DR - ja tego rozstrząsać nie zamierzam)

 

Akurat na tym Pokwitowaniu nie można zrobić badania bo w p2. brak zapisu j/w ale w innych jakie widziałem było j/w lub wypisane co mam sprawdzić.

 

Ano właśnie - jakby chociaż było "j.w." to OK. ALE NIE MA :)

 

większość policjantów nie wypełnia rubryki "skierowanie na badanie"

 

Czy To Twój problem?? :) Policjant powinien się z ty liczyć, że jak nie wypełnia, to skierowanie nie dochodzi do skutku - nawet nie ma się o co spierać!!

 

pomimo, że badanie jest niezbędne ,,,

 

A skąd wiesz, że niezbędne?? To policjant to ocenia, czy było badanie wskazane, czy nie!! Dlaczego chcesz wkraczać w jego kompetencje? A jak się pomylił to cóż - niech w razie "W" za to odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.