Skocz do zawartości

Ile dni na wysłanie zatrzymanego DR


nemor20

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

MAM PYTANIE

JEŻELI WYSTAWIAMY NEGATYWA I ZATRZYMUJEMY DR TO ILE CZASU MAMY NA PRZESŁANIE DR DO WŁAŚCIWEGO WYDZIAŁU KOMUNIKACJI?

PO 3 DNIACH?

 

Jeżeli klient usunie usterki i przyjedzie na drugi dzień to robimy dodatkowe tylko w zakresie usterki i oddajemy DR.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to trzy dni, i zatrzymanego DR nie możesz już oddać klientowi ,,,

 

Jestem odmiennego zdania,ja bym oddal i na zaświadczeniu umieścił odpowiednią adnotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym oddał. Bo nie mam pewności czy w sytuacji za usterki muszę odsyłać bo „6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

7. Podmiot prowadzący stacji kontroli pojazdów niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie trzech dni, przesyła zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce rejestracji wraz z kopia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym.

2) stwierdzone usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu z badania technicznego dokonuje wpisu „zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...”,....”

Bo za niezgodność cech ident. to się zgodzę ale za usterki czemu ten zapis o negatywie za usterki umieszczono w innym paragrafie, mogli to wpisać w ust.6 po "," lub po "lub" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym oddal
Ja też bym oddał.

 

Była już taka dyskusja i kolega Brodatymazur słusznie zauważył, że nie ma regulacji prawnych pozwalających na oddanie DR właścicielowi, ani tym bardziej wzorów dokumentów to regulujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak z Policją. Zdarza się, że na swoim terenie koleś tego samego wieczora podjeżdża na komendę i prosi o zwrot. Cóż - kwestia "uznaniowa", do końca nie regulowana przepisami, a może i regulowana... Cóż - wszyscy jesteśmy ludźmi, ale generalnie było zatrzymanie, to i dalsza część przepisu należy egzekwować...

Jest to Twój "układ" z klientem, że mu oddasz z jednej strony, a niepewność co powie kontrola z drugiej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio facet kwit pod stacją od 3 rano .Ze Słupska jechał do Rosji i na granicy okazało się ,że brak badania -policja zabrała mu dowód i powiedziała ,że jak rano wykona badanie to mu oddadzą -jakoś poszli mu na rękę .Ale ludzie to naprawdę są sami sobie winni ,już nie raz podjeżdżali do mnie bo na granicy było stop :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja zabrała mu dowód i powiedziała ,że jak rano wykona badanie to mu oddadzą -jakoś poszli mu na rękę

Myślę zt to nie byli ci sami"smerfowie"ale coś podobnego tez miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tyż ludzie i ich postępowanie zależy od zachowania "petenta"

 

Ano właśnie dlatego zawsze powtarzam że nie ma co "kozakować" zawsze można spokojnie dojść do porozumienia. A swoją droga też lubię jak mi się trafi jakiś "kozak" na BT i jak zasłuży sobie to staram się go szybko sprowadzić na ziemię (o ile stan techniczny jego pojazdu na to pozwala :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć tak rozmawiać z klientem żeby po badaniu z wynikiem N jeszcze był wdzieczny diagnoście że wykrył jakieś usterki w jego samochodzie :D:D:D

Miłego wekendy życzę wszystkim i zimnego :piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć tak rozmawiać z klientem żeby po badaniu z wynikiem N jeszcze był wdzieczny diagnoście

 

No i tak właśnie jeden Ci powie po ch...j ja tu przyjechałem jak dostanie N a drugi Ci podziękuje jak mu uwalisz przewód hamulcowy na rolkach (ja tak miałem ostatnio) ale optymistycznie tych drugich jest coraz więcej mam takie odczucie ale tych pierwszych też nie brakuje :evil: żeby nie było za pięknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.