Skocz do zawartości

Bład pliku XML


Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge załadować pliku z badaniami bo na stronie jak klikam dodaj to wyskakuje mi walidacja pliku XML nie powiodła się. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że poprzedni wisi jeszcze jako oczekujący.

 

Problem maja z serwerem.

 

A plik już wysłałem do norcomu, żeby wyłapali błąd.

 

Dzięki panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam od 13.09.2011.godz. 8:13. Nadale jest napis "oczekujący na odpowiedź". Wysłałem dzisiaj następną i zobaczymy, która pójdzie pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Błąd może występować z kilku powodów:

1. Zaktualizowana przeglądarka Firefoks powyżej wersji 3.5.30729- jest to ostatnia jak na razie wersja która prawidłowo działa z cepikiem. Jeżeli zaktualizowaliście powyżej tej wersji to trzeba odinstalować i żeby nie było problemu pobrać pakiet instalacyjny ze strony cepiku i wszystko gra. W nowej wersji jest problem z JAVA

2. Jeśli w samej paczce jest bład - wyskakuje komunikat - linia 2.... failed.

Przeważnie dotyczy to pozycji D1 D2 D3 dowody są różnie drukowane i czasami czytnik 2D nieprecyzyjnie wstawi wpis do tych pozycji.Szczególnie dotyczy to pojazdów SAM w których brakuje D2 D3. Za miast przeglądać rej bad od ostatniej paczki metodą prób i błędów ja rozwiązuje to tak:

- paczka jest w HTML więc można ją otworzyć przy użyciu OpenOffice, Word, Notepad

- po otwarciu Ctrl plus A zaznaczyć wszystko

- włączyć numeracje

- linia błędu odpowiada numeracji

- zobaczyć które badanie powoduje błąd i po sprawie

- przy wyjściu proponuje zapisać zmiany - odrzucić

Trwa to chwile ale pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeszcze uwarunkowane systemem operacyjnym. 9.1czy 8 to są kompilacje przeglądarki- fizycznie w dalszym ciągu noże to byc 3.6.25 Firefox /pomoc /o programie. Firefox 4 dopiero wchodzi

 

[ Dodano: 28-01-2012, 10:31 ]

Mogli już coś poprawić bo w po koniec grudnia kolega zaktualizował do nowszej wersji firefoksa i nie mogliśmy wysyłać paczek Java niby działała do momentu wbicia kodu, dzwoniłem do pomocy technicznej i odkręcaliśmy do poprzedniej wersji a serwisant powiedział żeby się wstrzymać z aktualizacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązuje to tak:

- paczka jest w HTML więc można ją otworzyć przy użyciu OpenOffice, Word, Notepad

- po otwarciu Ctrl plus A zaznaczyć wszystko

- włączyć numeracje

- linia błędu odpowiada numeracji

- zobaczyć które badanie powoduje błąd i po sprawie

- przy wyjściu proponuje zapisać zmiany - odrzucić

Trwa to chwile ale pomaga

 

No nie znałem tej metody i żmudnie poszukiwałem tych błędów.

Ta metoda jest wyraźnie lepsza.

Piwo za podrzucenie lepszego sposobu rozwiązania tego problemu poszukiwania błędu. :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany na początku telefon jest nie aktualny:

 

Na dzień dzisiejszy aktualny telefon do wsparcia CEPiK-u to:

 

42 253 54 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przy błędach związanych z plikami XML typu błąd walidacji pliku zaleca się kontakt z producentem oprogramowania obsługującego stację.

 

Problem nie dotyczy bezpośrednio CEPiK'u i konsultant i tak odeśle do twórcy oprogramowania. CEPiK ma ściśle określoną strukturę pliku XML i oprogramowanie obsługujące stację musi generować pliki XML zgodnie z tą strukturą.

 

[ Dodano: 26-03-2012, 13:14 ]

-----> TUTAJ <----- znajdziecie wzór pliku, na podstawie którego można dokonać weryfikacji przy pomocy narzędzia "Validator". Prosząc o pomoc twórce Waszego oprogramowania możecie podesłać mu ten plik, na pewno pomoże mu to w rozwiązaniu Waszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam - mam problem , otóż dostałem telefon ze starostwa,że mają informację ,gdzie

w raportach do CEPiK mam " błąd w nazwie podmiotu".Przy sprawdzaniu raportów z

wysłanych komunikatów mam oznaczenie literą P ,co chyba oznacza ,że powinno być

OK. Nie wiem co chodzi.Pod wiadomy nr.tel.ciężko się dodzwonić.Czy może ktoś miał

podobny problem?Dodam ,że pracuję na PATRONACIE.Za podpowiedzi jak sobie poradzić z tym problemem bardzo dziękuję.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemor:

jeśli w raportach masz "p" przy badaniach, to znaczy, że jest ok.

Natomiast jeśli chodzi o nazwę podmiotu, to nie jest to błąd, a jedynie prośba o uzupełnienie nazwy, lub chociaż jakiejś jej części charakteryzującej Waszą stację.

 

Jeśli jest problem z dodzwonieniem się, to zawsze możesz skorzystać z maila...czy ja czy service desk- tak samo traktujemy sprawy zgłoszone tą drogą...

więc... w razie dalszych wątpliwości (na przyszłość)- wiesz już co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...."kto pyta, wstydzi się tylko raz,kto nie pyta,wstydzi się całe życie"...gdzie mam uzupełnić tą nazwę???pewnie ze mnie ciemna masa...łatwo mi to nie przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj żadna ciemna... to warunki w których zmuszeni jesteśmy żyć nie są za jasne i tyle...

 

zaraz wszystkiego się dowiesz Kemorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję na PATRONACIE.

 

zobacz czy w ustawieniach w pierwszej zakładce "1 OGÓLNE" masz wpisaną pełną aktualną nazwę stacji - w dolnym lewym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w ustawieniach w pierwszej zakładce "1 OGÓLNE" masz wpisaną pełną aktualną nazwę stacji - w dolnym lewym rogu

max72, jaka Ty masz wersje patronatu??? W aktualnej wersji nr stacji jest wpisany w górnym prawym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.