Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Rokita

Nabicie numerów i tabliczka.

Polecane posty

Rokita

Witam szanowne grono.

Panowie przy nabijaniu numerów i robieniu tabliczki jakie wystawiacie zaświadczenie??

Badanie dodatkowe i w uwagach napisać że nabito numer ramy i zrobiono tabiczkę?

Następnie przechodzi się do badania pozycja Sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog

Dokładnie bt dodatkowe a pużniej okresowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokita

Korzystam z programu Patronat i najpierw wchodzę w rejestr główny i robię Badanie dodatkowe, oczywiście bez oceny.

Następnie wchodzę w rejestr samów i przegląd przyczepki dobrze rozumuję, nigdy nie robiłem samów, w poniedziałek mam mieć pierwszego sama(przyczepa lekka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Łączę te badania w jedno,czyli nabicie numerow i TZ razem z badaniem SAM,nie widzę potrzeby rozbijania na odrębne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokita

No właśnie nie wiem jak to zrobić, a jak jest prawidłowo, bo nie mam pojęcia? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Panowie przy nabijaniu numerów i robieniu tabliczki jakie wystawiacie zaświadczenie??

takie jak przewiduje DzU :D

1.thumb.JPG.8b3b5f7ed194ac24de74ca7b95fdbfde.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokita

No właśnie tak myślałem, ale wolałem zapytać doświadczonych kolegów z forum :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
No właśnie nie wiem jak to zrobić, a jak jest prawidłowo, bo nie mam pojęcia? ,

(1)

nabicie nru i tabliczki

zaświadczenie

(2)

następna pozycja w rejestrze

badanie SAM zaświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Dlaczego nie można wg. Ciebie wykonać w jednej pozycji w rejestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokita

Mi się wydaje że nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

 

:ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Mi się wydaje że nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

 

Zgoda,ale dlaczego nie można w tej samej pozycji rejestru wykonać badania SAM-a? (czyli numery ramy + TZ i badanie SAM).O o to pytał kolega na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

pojazd bez nru ramy wprowadzasz do rejestru w celu badania ... :?:

 

brak nru i TZ kwalifikują się na N

 

a wykonanie tego odzielnie spełnia wymagania warunków technicznych

 

 

[ Dodano: 23-09-2011, 12:57 ]

Mi się wydaje że nabijanie numerów i tabliczki znamionowej powinno odbywać się w rejestrze głównym...

a co to jest :?:

czy istnieją jakieś inne ... :shock:

ja znam tylko rejestr badań pojazdów

 

§ 5. 1. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów prowadzi rejestr badań technicznych pojazdów,zwany dalej „rejestrem”, z wykorzystaniem systemu informatycznego.

2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych, zamieszczanych w rejestrze, związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu, określa załącznik nr 8 do rozporządzenia.

3. W rejestrze zamieszcza się również dane dotyczące badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i pojazdów marki „SAM”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
w rejestrze głównym...

 

a co to jest

 

Wszystko zależy od twórcy oprogramowania. W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
pojazd bez nru ramy wprowadzasz do rejestru w celu badania

 

Nie, wprowadzam numery na ktore jest decyzja.

Chyba w Dz.U 155 ,że pojazdy SAM i zabytek mają być w jednym rejestrze ,po nowelizacji (przed zmianą rzeczywiście był odrębny rejestr na w\w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

 

Więc niezgodnie z przepisami? Już dawno obowiązuje tylko jeden rejestr.

 

Dokładnie bt dodatkowe

 

Nabicie tabliczki i numeru ramy/nadwozia nie jest badaniem dodatkowym tylko INNĄ CZYNNOŚCIĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
danielg539 napisał/a:

W Patronacie jest rejestr główny i podrejestr SAM, zabytek.

 

 

Więc niezgodnie z przepisami? Już dawno obowiązuje tylko jeden rejestr

 

Nie tak do końca, bo numeracja jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Nie tak do końca, bo numeracja jest ta sama.

 

To ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog
Nabicie tabliczki i numeru ramy/nadwozia nie jest badaniem dodatkowym tylko INNĄ CZYNNOŚCIĄ.

Ale umnie w programie tak jest jako bt.dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arton

jaka jest obecnie procedura w przypadku błędu przy nabijaniu numeru podwozia? Kiedyś przekreślało się błędnie nabity znak i nabijało się pod nim ten właściwy. W dz. 227 nic na ten temat już nie ma

tylko nie proponujcie mi bosza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
jaka jest obecnie procedura w przypadku błędu przy nabijaniu numeru podwozia? Kiedyś przekreślało się błędnie nabity znak i nabijało się pod nim ten właściwy. W dz. 227 nic na ten temat już nie ma

tylko nie proponujcie mi bosza :-D

Kolego trochę jesteś nie na bieżąco.

Dz.U. 227 to chyba już nie obowiązuje ze 2 lata,w przypadku pomyłki iksujesz błedny i powyżej stawiasz właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arton

w poradniku diagnosty jest "Rozporządzenie..... w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania cech identyfikacyjnych" jako pochodzące z Dz.u. nr 227 z 2003r

jak to się robi to wiem, tylko gdzie to jest opisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Dz.U. 227 to chyba już nie obowiązuje ze 2 lata

Mirek nie o ten dziennik chodzi , nie obowiązuje od miesiąca z kawałkiem ,ale mi też diabeł ogonem przykrył ten zapis o iksowaniu ,więc jeśli ktoś ma lepsze oczy i zacytuje to będę wdzięczny.

 

[ Dodano: 26-01-2012, 18:22 ]

Taki zapis był w dz.u 81 z 1999r , nawet w 227 go nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 1) z dnia 21 października 2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

 

Dz.U. z 2011 nr 36 poz. 183

 

...§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
tylko nie proponujcie mi bosza

Ja Ci tego nie proponuje ale takie cudo własnie widziałem... :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.