Skocz do zawartości

mało miejsca


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę żeby nie żałować miejsca /ilości znaków/ w pozycjach katalogów np. marek i typów gdyż nie zmieścił mi się typ MEGANE COUPE/CABRIOLet i zostawiłem MEGANE COUPE/CABRIO.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieścił mi się

 

To pisz

marka - RENAULT

model - MEGANE

 

Po kiego grzyba sam sobie śmiecisz w katalogu dopisując bzdurne modele? Model jest MEGANE i koniec i kropka. Potem jak przeglądam katalog to widzę takie kwiatki jak np VOLKSWAGEN TRANSPORTER MULTIVAN 2.5 TDI SPORT, albo RENAULT MEGANE COUPE CABRIO 1.9 DCI

 

Oszaleć można...

 

Piszemy MARKA i MODEL np

OPEL VECTRA

MERCEDES SPRINTER

AUDI A6

VOLVO 850

SKODA OCTAVIA

i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po kiego grzyba tak piszą WK w PC i DR a jak wystawiam zaświadczenie to się czepiają że mam inaczej jak oni i cofają klienta na poprawę zaświadczenia? I po kiego grzyba tak widnieje w katalogu ITS? Już sam nie wiem kogo słuchać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po kiego grzyba tak piszą WK w PC i DR

 

Bo jakiś nawiedzony diagnosta tak napisał na pierwszym badaniu. Jakoś z nowymi autami nie ma takiego problemu, jest tylko model bez udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji Psuj

 

To nie zawsze wina nawiedzonego diagnosty czy pracownika WK.

 

Rzeczywiście jest tendencja taka, że powinno się wpisywać krótko i na temat, czyli:

 

VOLKSWAGEN GOLF (i sam za tym jestem)

 

a nie:

 

VOLKSWAGEN GOLF 1.6i 16V PLUS..... i c tam jeszcze :)

 

 

Ale... Niestety nie wszyscy producenci się do tego stosują i np. koncern PSA (ale i inne) zarzucają nas całą gamą oznaczeń typy CITROEN C4 1.4HDI PRULIEL i coś tam jeszcze. I tak jest to ujęte w homologacji, tak jest w katalogu ITS i inaczej nie można tego w DR ująć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie oto chodzi, skoro tak jest w homo i katalogu ITS naszej "biblii" :? danych technicznych to dlatego ktoś tak napisał w DR i ja starałem się potwierdzić w zaśw. z Badania. Ale jeżeli chodzi o wstawianie dod. oznaczeń typu 1.9 HDi itp. to jestem przeciw bo wymieni np. silnik na 1.6 i wtedy niezgodność modelu i wymiana DR i niestety często bo prawie za każdym OBT muszę korygować /usuwać/ te dodatki w katalogu STACJI. Bo powiem że posiadam program od ok 6m-cy i sam tam nic nie dodawałem prócz kilku modeli, których nie było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie oto chodzi, skoro tak jest w homo i katalogu ITS naszej "biblii" :? danych technicznych to dlatego ktoś tak napisał w DR i ja starałem się potwierdzić w zaśw. z Badania. Ale jeżeli chodzi o wstawianie dod. oznaczeń typu 1.9 HDi itp. to jestem przeciw bo wymieni np. silnik na 1.6 i wtedy niezgodność modelu i wymiana DR i niestety często bo prawie za każdym OBT muszę korygować /usuwać/ te dodatki w katalogu STACJI. Bo powiem że posiadam program od ok 6m-cy i sam tam nic nie dodawałem prócz kilku modeli, których nie było. :)

 

Jesli chcesz to rozstrzygnąć to nie łam sobie głowy.

Pisz dokłanie tak jak jest w dowodzie i niedociekaj dlaczego tam tak jest, chyba, że są to "oczywiste pomyłki" to wtedy wymagają sprostowania.

Zdarzyło mi się, że klient wrócił z zaświadczeniem bo "nie było tak jak w dowodzie" i pani w WK się literki/cyferki nie zgadzały.

Więc najlepiej jest pisać tak jak w dowodzie bo jeśli coś zmieniasz to zawsze możesz się z tego niepotrzebnie tumaczyć a po co Ci to...

A tak jak ma być to pisz w DIP-ie przy I OBT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym badaniem okresowym po raz pierwszy to nie jest takie oczywiste bo na przykład będziesz miał dokument ze Stanów na którym model pojazdu będzie ograniczony do trzech znaków i co podasz- marka: Daimler, model: Spr? Albo motocykle: marka Honda, model GL1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym badaniem okresowym po raz pierwszy to nie jest takie oczywiste bo na przykład będziesz miał dokument ze Stanów na którym model pojazdu będzie ograniczony do trzech znaków i co podasz- marka: Daimler, model: Spr? Albo motocykle: marka Honda, model GL1.

 

Bardziej mi chodzi o to, że z DR pojazdu zrejestrowanego w kraju pisz tak jak tam jest.

Jesli chodzi o I-OBT to masz większe pole manewru.

Możesz wstawić nazwę handlową modelu np. marka: Honda / typ GL.1 / model Gold Wing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na przykład będziesz miał dokument ze Stanów

 

Po co tak daleko? A niemiecki brief? Gdzie tam model?

 

To jakiś problem :roll:

Dokumenty pojazdu to nie są jedyne mozliwości ustalenia innych danych pojazdu, w tym możliwe jest odczytanie nazwy modelu bezpośrednio z pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to, że z DR pojazdu zrejestrowanego w kraju pisz tak jak tam jest.

Jesli chodzi o I-OBT to masz większe pole manewru.

Sorry! Źle Cię zrozumiałem :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie diagności:

marka: Audi

model: A6

wersja: Avant 3.2 TFSI Quattro S-line limited 30years of quattro anniversary version

 

Przegiąłem z wersją :)

 

Po to jest trzecie pole w formatkach danych pojazdu u nas :)

Wilk syty i owca cała. Jeśli ktoś życzy sobie pisać te wszystkie ozdobniki - to pisze. Na zaświadczeniu i w rejestrze się pięknie wydrukują po marce i modelu, ale w bazie i katalogach będzie porządnie, jak iso przykazało: "A6".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole wersja/wariant dotyczy oznaczeń homologacyjnych i co za tym idzie jest związane z definicjami ustawowymi tych określeń. Zazwyczaj jest to ciąg liter i znaków nie znaczących nic dla właściciela, a mających jedynie znaczenie katalogowe. Dowolność opisu w tym polu nie wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.