Skocz do zawartości

Rejestr RK


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o info do czego służy Rejestr RK i jak się nim posługiwać. Ostatnio miałem przypadek, że klient przyszedł po fakturę do paragonu i na zestawieniach z Rejestru Dokumentów Płatności kwota jest zdublowana. Co prawda na samym dole jest wyszczególnienie Gotówka nie uwzględniając ... ale po co są dwie kwoty jedna uwzględniająca a druga nie uwzględniająca tę fakturę skoro klient zapłacił tylko raz. Księgowa potem męczy pytaniami, a wiadomo, że po kilkunastu dniach człowiek zapomina o takim zdarzeniu i później się zastanawia. Poradzono mi korzystanie z Rejestru RK gdzie tej kwoty z Faktury do Paragonu nie uwzględnia ale wtedy zlicza mi wszystkie wpłaty na raporcie, jest to zestawienie trochę nie czytelne. Proszę o racjonalne chłopskie wyjaśnienie tego tematu. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego służy Rejestr RK

 

Jest to nic innego jak raport kasowy. Czyli wszystkie przychody gotówkowe i rozchody gotówkowe są w nim ewidencjonowane.

 

Poradzono mi korzystanie z Rejestru RK gdzie tej kwoty z Faktury do Paragonu nie uwzględnia ale wtedy zlicza mi wszystkie wpłaty na raporcie, jest to zestawienie trochę nie czytelne.

 

Mało tego Rejestr kasowy nie uwzględnia zapłaty kartą płatniczą i przelewem. Tylko wpłaty gotówkowe.

 

Moja ksiegowa poczatkowo tez miala z tym problemy, ale teraz ten tekst "Gotówka nie uwzględniając" juz opanowala i jest ok.

 

To jest jedyne rozwiązanie. Ksiegowa musi sie przystosować - u mnie też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.