Skocz do zawartości

SKP vs. WK - przepychanka


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Policjanci to nie są idioci, wątpię żeby za posługiwanie się ważnym dokumentem dopuszczającym do ruchu, nawet niezgodnym z CEPIK, ktokolwiek miał problemy.

Po to wymyśla się te wszystkie "zabawki" żeby można było weryfikować tematy na miejscu i od razu. Dlatego wzbudzi podejrzenia sierżanta, że w systemie widnieje DR a klient ma PC w ręku, a może "skroił" komuś pojazd i podrobił PC a teraz "daje nogę", kiedy właściciel z DR w ręku smacznie śpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    9

  • c64club

    9

  • Psuj

    7

Po to wymyśla się te wszystkie "zabawki" żeby można było weryfikować tematy na miejscu i od razu

Nie jest tak to tak do końca i od razu, bo na wysłanie informacji do CEP-a jest 3 dni robocze. Gdyby badania były przesyłane "on life", to system był by aktualizowany na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że brak jest połączenia z CEPIK-iem, czasami nawet cały dzień, a przecież rejestracja odbywa się na bieżąco. Czyli podczas kontroli drogowej pojazdu - kilka godzin wcześniej rejestrowanego, Policjant stwierdzi, że albo nie ma go w ogóle w CEPIK-u, albo pojazd z danym VIN-em jest zarejestrowany na inną osobę, ma inne TR, DR – i uważacie, że klient też będzie miał problem? że odstawią mu samochód na parking policyjny?

Panowie, trochę rozsądku… :)

 

Za pierwszym termin uznaję ten, który jest potwierdzony pieczątka wydania.
O takiej właśnie sytuacji mówiłam.
Jeszcze zapytam z ciekawości, jak w taki wypadku postępujecie przy pojeździe nowym z zamontowaną, powiedzmy po 2 miesiącach, instalacją gazową?

Wymieniacie DR?

To jasno określają przepisy- nie ma wymiany DR, nie ma skreśleń, po prostu wpisuje się nowy termin.

Potwierdzasz wydanie decyzji, której NIE DOSTARCZYŁAŚ stronie.

Potwierdzasz wydanie DR, faktycznie go nie WYDAJĄC stronie oraz nie odbierając PC.

Myślę, że takie postępowanie jest ..... jakby to ująć ...... "delikatnie" niezgodne z KPA oraz PORD

O decyzji strona jest dokładnie poinformowana, wie dobrze kiedy ma przyjść i ją odebrać. :)

Skoro uważasz, że jest to postępowanie niezgodne z KPA i PoRD, wskaż mi zatem przepisy, które uzależniają wydanie decyzji o rejestracji przez organ od przyjścia klienta do urzędu po jej odbiór i od oddania PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważacie, że klient też będzie miał problem? że odstawią mu samochód na parking policyjny?

Panowie, trochę rozsądku…

To pewnie i po przeglądzie powinien mieć problem , bo mamy 3 dni na przesłanie danych.

Brak informacji w CEPI -e ,to pewnie i pieczątka lewa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w historii już sytuacje zatrzymania na 48h za... inny kolor :)

Ot kolega z rozpędu (jeszcze w starym programie) nacisnął "C" jak czarny, a wskoczyło czerwony (nieistotne) - ważne, że policja akurat podobnego auta szukali. Zatrzymują gościa, obcokrajowca, kolor się nie zgadzał - auto im pasowało do opisu i gość jak nic poleciał na dołek (no bo wygadać się nie umiał z powodu barier językowych)... A niby taka głupota - nie??

Wiem, że urzędnicy będą tu bronic na wszelkie sposoby takiego trybu postępowania, ale nie ma co tu kryć - jest to postępowanie błędne i tyle. I dyskutować można co jedynie nad tym, na ile szkodliwy to błąd...

 

Przypomina mi to zasłyszaną od kolegi historię - autentyczną.

W pewnym sądzie rejonowym była doraźna kontrola "z województwa" (akcja działa się w pomniejszym miasteczku na ścianie wschodniej). Sędzia kontrolujący w sumie zadowolony, w rozmowie z prezesem miejscowego sądu mówi mu o tym. Robi tylko jedną małą uwagę - że pewną tam procedurę wykonują zgodnie ze starymi przepisami, podczas gdy zmieniły się one 2 miesiące wcześniej. Nie robił z tego problemu, bo procedura nie jakaś tam ważna, a i przepis w miarę nowy, więc... Ale co usłyszał?? :) Otóż: "Aaaa - to, wiem wiem, znam tą zmianę. Ale wie Pan - u nas się to nie przyjęło"

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że brak jest połączenia z CEPIK-iem, czasami nawet cały dzień, a przecież rejestracja odbywa się na bieżąco. Czyli podczas kontroli drogowej pojazdu - kilka godzin wcześniej rejestrowanego, Policjant stwierdzi, że albo nie ma go w ogóle w CEPIK-u, albo pojazd z danym VIN-em jest zarejestrowany na inną osobę, ma inne TR, DR – i uważacie, że klient też będzie miał problem? że odstawią mu samochód na parking policyjny?

 

Tak Olgo, tylko przedstawiasz tu sytuację, która jest możliwa bo dane nie zostały odświeżone.

Ale sytuacja kiedy ktoś ma w ręku PC wydane dwa tygodnie wcześniej, a CEPiK pokazuje, że klient odebrał DR kilka dni temu .... a nadal ma PC w ręku, PC, którego nie powinien posiadać :!: jest sytuacją zupełnie inną - podejrzaną - dla osoby, która dokonuje kontroli.

 

To jasno określają przepisy- nie ma wymiany DR, nie ma skreśleń, po prostu wpisuje się nowy termin.

 

Dlaczego więc widzisz problem aby podobnie postąpić w przedmiotowej sytuacji?

Wiesz, że w przypadku wątpliwości zawsze rozstrzygasz je na korzyść obywatela - to podstawa postępowania organów administracji.

 

Skoro uważasz, że jest to postępowanie niezgodne z KPA i PoRD, wskaż mi zatem przepisy, które uzależniają wydanie decyzji o rejestracji przez organ od przyjścia klienta do urzędu po jej odbiór i od oddania PC.

 

O tym, że po upływie terminu rejestracji czasowej masz OBOWIĄZEK odebrać PC mówi ustęp 5 art. 74 PORD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz blakop, ciekawie opowiadasz…zasłuchałam się… :-P

 

Oczywiście, że urzędnicy będą bronić takiego postępowania, bo jest ono jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami.

 

[ Dodano: 16-10-2011, 23:35 ]

Skoro uważasz, że jest to postępowanie niezgodne z KPA i PoRD, wskaż mi zatem przepisy, które uzależniają wydanie decyzji o rejestracji przez organ od przyjścia klienta do urzędu po jej odbiór i od oddania PC.

O tym, że po upływie terminu rejestracji czasowej masz OBOWIĄZEK odebrać PC mówi ustęp 5 art. 74 PORD :)

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że urzędnicy będą bronić takiego postępowania, bo jest ono jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami.

 

Oj Olgo, na pewno niewielki odsetek tak postępuje.

 

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. :)

 

Hmmmmm, a czego nie zrozumiałaś? :)

Chętnie wytłumaczę :)

Wydaje mi się oczywiste, że skoro upłynął termin czasowej rejestracji ponieważ wydałaś decyzję o rejestracji stałej, masz obowiązek postępować zgodnie z podanym przeze mnie artykułem.

Więc czemu tego nie robisz?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal brak odpowiedzi. :-P

Wydaje mi się oczywiste, że skoro upłynął termin czasowej rejestracji ponieważ wydałaś decyzję o rejestracji stałej, masz obowiązek postępować zgodnie z podanym przeze mnie artykułem. Więc czemu tego nie robisz?

A dla mnie jest oczywiste, że decyzja wydana, której właściciel pojazdu jeszcze nie odebrał, nie funkcjonuje jeszcze w obrocie prawnym...więc tego nie robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja wydana, której właściciel pojazdu jeszcze nie odebrał, nie funkcjonuje jeszcze w obrocie prawnym...

 

Ależ zgadzam się!! Tylko skoro nie funkcjonuje w obrocie prawnym, to dlaczego powiadamiasz o jej wydaniu MSWiA? Dlaczego, skoro ta decyzja nie funkcjonuje w obrocie prawnym, to powiadamiasz za pomocą CEPiK wszystkie organy i instytucje - w tym przede wszystkim organy kontroli ruchu drogowego, że pojazd ma wydany dowód rejestracyjny, SKORO GO NIE WYDAJESZ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ależ zgadzam się!! Tylko skoro nie funkcjonuje w obrocie prawnym, to dlaczego powiadamiasz o jej wydaniu MSWiA? Dlaczego, skoro ta decyzja nie funkcjonuje w obrocie prawnym, to powiadamiasz za pomocą CEPiK wszystkie organy i instytucje - w tym przede wszystkim organy kontroli ruchu drogowego, że pojazd ma wydany dowód rejestracyjny, SKORO GO NIE WYDAJESZ???

 

 

Nie było mnie trochę na forum, i ..... jedynie mogę dołączyć się do powyższego pytania ponieważ wyczerpuje moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam spotkałem się z takim oto pytaniem:

 

jeśli pojazd jest już zarejestrowany i posiada dowód rejestracyjny to kto wbija termin kolejnego badania ? diagnosta czy starostwo? i jak się to ma do gazu bo w rozporządzeniu jest że starostwo bo przeglądnięciu dokumentów przedłuża na rok od daty instalacji ale chyba chodzi tylko o samochody które mają termin kolejnego badania np. za dwa lata. Proszę o pomoc

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 10-07-2013, 19:17 ]

scalone ... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojazd jest już zarejestrowany i posiada dowód rejestracyjny to kto wbija termin kolejnego badania ? diagnosta czy starostwo?

 

Ale kiedy wbija ::? , po badaniu technicznym na SKP, czy przy robieniu adnotacji gaz w DR podczas wizyty w WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy termin zawsze wbija WK. Każdy następny teoretycznie powinien diagnosta. Jeśli chodzi o TNBT po instalacji LPG, czy zmianie na Taxi, L itp. dotyczy skrócenia terminu np. z 3 lub 2 lat na rok, zgodnie z PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie ma dwie części pierwsza: jeśli pojazd jest już zarejestrowany i posiada dowód rejestracyjny to kto wbija termin kolejnego badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie ma dwie części pierwsza: jeśli pojazd jest już zarejestrowany i posiada dowód rejestracyjny to kto wbija termin kolejnego badania ?
termin następnego BO wyznacza i odnotowuje w DR UDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojazd jest już zarejestrowany i posiada dowód rejestracyjny

 

Jeśli odbył badanie techniczne z wynikiem pozytywnym na SKP to termin kolejnego badania technicznego wbija Uprawniony Diagnosta Samochodowy do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli skraca się termin badania np. z 3 lat na 2

Czy Ty w ogóle czytasz co piszesz ?

Pojazd z gazem może dostać najwyżej na rok ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w ogóle czytasz co piszesz ?

Pojazd z gazem może dostać najwyżej na rok ,,,

wydaje mi się, że chodzi tu raczej o sytuację w pojeździe nowym który ma w DR wyznaczony termin na 3 lata od dnia pierwszej rejestracji a np. po pół roku od niej (czyli pierwszej rejestracji) zainstalował gaz.

 

[ Dodano: 10-07-2013, 14:53 ]

Co znaczy zgodnie z PORD?
zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego skracając nie można dać więcej niż rok od daty montażu
Tyle, że to WK powinno wbić TNBT w DR, a chyba nie do końca jest to zgodne z prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego skracając nie można dać więcej niż rok od daty montażu
JANUSZ60 pełna zgoda fakt oczywisty, tylko macki pytał kto to fizycznie czyni czy UDS czy takowego skrócenia dokonuje WK po przedstawieniu dokumentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.